Skocz do zawartości

Chipsy


Kosmos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Pamiętam, że jak byłem młody to smakowały mi te bekonowe Peppies od Lorenz. Stosunkowo fajne chrupki/prażynki wyróżniające się od tych tańszych no-name'ów dość wyrazistym smakiem. Przynajmniej tak je zapamiętam.

 

Dziś sobie kupiłem je pierwszy raz od kilkunastu lat do piwa i mocno się rozczarowałem. Praktycznie niczym się nie różnią od najtańszych prażynek sprzedawanych za grosze, a może i nawet są gorsze. Jakbym jadł styropian z minimalną przyprawą. Biorąc pod uwagę cenę, to więcej tego błędu nie popełnię.

 

Lorenz ogólnie ciężko mi ocenić. Jeszcze kilka (7+) lat temu w Lidlu sprzedawali bardzo tanio megapaki paprykowych Crunchipsów i w tej cenie chipsy były rewelacyjne. Teraz nie dość, że cena skoczyła, to jeszcze mam wrażenie, że co paczka/partia, to inaczej smakują. Raz lepiej, raz gorzej. Nie wiem, z czego to wynika.

 

Za to gdy tylko w jakimkolwiek sklepie pojawią się bekonowe Pringlesy, to od razu kupuję kilka tubek na zapas. Ze wszystkich smaków te wręcz uzależniają.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Suavek napisał:

Za to gdy tylko w jakimkolwiek sklepie pojawią się bekonowe Pringlesy, to od razu kupuję kilka tubek na zapas. Ze wszystkich smaków te wręcz uzależniają.

 

Jeśli Pringlesy również przestaną cię satysfakcjonować organoleptycznie to pora dojść do wniosku, że to starość wjeżdża. "To już nie to samo", "kiedyś smakowało inaczej/lepiej". :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.05.2022 o 22:48, Shen napisał:

Nie ciągnie mnie do chipsów ostatnio, ale jak zobaczyłem nowe strongi to wziąłem. Podobne moim zdaniem do tych dżalapino-serowych, ale chyba troche ostrzejsze.

image.png.2102ab2556d84167521408c11e58967a.png

 

Moim zdaniem tym razem tylko paczkę zmienili. No, może są bardziej suche niż poprzednie wersje tego smaku:

 

image.thumb.jpeg.8056f1c1802d7f148bf818551594fa98.jpeg

 

Jeszcze wcześniej były takie, dostępne chyba tylko w Żabkach, o wiele bardziej dające octem i wg mnie smaczniejsze:

 

image.jpeg.81145ffa742388bb8a8c5cd7aaa89578.jpeg

 

Poprzednia edycja też była mocno octowa i chyba jeszcze ostrzejsza:

 

image.jpeg.f2a62c8be2f539cee3027dba14835d1c.jpeg

 

A wszystko zaczęło się od tych piekielnie ostrych, co Rogucki reklamował:

 

image.jpeg.f65d60ab12f31b0111a871ace0f2d7bf.jpeg

 

Aż tak dokładnie nie pamiętam ich smaku, ale jak na tamte czasy dawały popalić, a i woni octu nie brakowało. A tera to wszystko jakieś wysuszone jak wiór.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...