Skocz do zawartości

Chipsy


Kosmos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy było, ale w Sparze natknąłem się na takie cacuszko. Poezja! Cienkie, nie za dużo smaku, nie za mało, czuć ziemniaczka, fajnie chrupie, nie robi w gembie papki ziemniaczanej.

Wziąłem o smaku trufli. Bardzo spoko, takie a'la grzybowe z jakiejś firmy z takim czosnkowo cebulowym posmakiem.

Były jeszcze Czosnkowe, Bekonowe, BBQ, Serowe, Solone. Trzeba bedzie poteścić.

 

20230628_182852.jpg

Edytowane przez Szermac
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Chipsy zrobiły się drogie jak skurwysyn. Najzwyklejsze polskie Przysnacki kukurydziane cebulowe wychodzą za kg niemalze tyle co Pringlesy, które cenowo były dotąd takim Haagen Daazs wśród czipsów. Pojebane, bo ziemniaki kosztują normalnie, olej zszedł do 7 zł/butla a chrupki nadal powyżej 50zl/kg :(

 

Odnośnik do komentarza

Nawet te dyskontowe co kosztowały koło 3 teraz chyba kosztują 5 lub więcej, nie mówiąc już o laysach. Plus jest taki, jak kiedyś jak prawie przy każdych zakupach wpadła jakaś paczka, żeby było jak najdzie ochota, to teraz nie pamiętam kiedy ostatnio kupiłem. Niech im gniją na magazynach, pies ich jebał

Odnośnik do komentarza

Czipsy drozyzna juz od ponad roku. Zawsze i tak bralem te marki wlasne lidla czy stokrotki (najlepsze w stokrocie) bo lays poje.bany z cenami byl i przed pandemia. Pare miechow temu wzialem jakas o ostrym smaku, limitowana czy cos i 8zl piekny kawalerze za mala paczke (pewnie w Ostre o tym pisalem). Ale rzadko zrem to dopa nie boli.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, _Red_ napisał:

Chipsy zrobiły się drogie jak skurwysyn. Najzwyklejsze polskie Przysnacki kukurydziane cebulowe wychodzą za kg niemalze tyle co Pringlesy, które cenowo były dotąd takim Haagen Daazs wśród czipsów. Pojebane, bo ziemniaki kosztują normalnie, olej zszedł do 7 zł/butla a chrupki nadal powyżej 50zl/kg :(

 


A fabryka pobiera prąd z wody przez młyn? Tu koszty wzrosły, koszty pracownika przez podwyżkę minimalnej. 
Pan który ma pole z ziemniakami zapłacił więcej za nawozy, to tez w skupie podniósł cene. Aczkolwiek oni maja swoje plantacje które obserwują i maja nad tym rękę.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, PiotrekP napisał:

Smakowo w chooj mocno poleciały do tego ta sama posypka jako 5 smaków...

To domena Lays w ostatnich smakach. Wymyślają jakieś pokurwione smaki, które między sobą niewiele się różnią. Do tego jak wyżej, takie chilli limonka z Top Chips są o połowę tańsze a równie dobre.

Odnośnik do komentarza

Dyskontowe chipsy najlepsze, to te z Aldi - Sun Snacks. Też podrożały ze wspomnianych 3zł do 5zł, ale i tak najlepiej wypadają moim zdaniem, nawet na tle tych markowych, nierzadko przereklamowanych. Stosunek jakość-cena nadal przyzwoity. Fromage świetne, zarówno zwykłe, jak i karbowane.

 

Nie toleruję mimo wszystko Lidlowych chipsów, nie ważne jaki smak. Coś w nich jest takiego, że ciążą na żołądku, a w smaku też szałowe nie są. Może i dobrze, bo pokusy nie ma do zakupu. Nawet dziś w zdrapce lidla wypadły mi te chipsy 1+1 gratis, ale nie mam zamiaru brać.

 

Wziąłem ostatnio Taccos od Lorenz. Dobre, jak za małego. Aczkolwiek ja mam słabość do bekonowych chrupek/chipsów. Plus taki, że można się tymi Taccosami szybko zapchać. Jedną paczkę bodajże ~150g jadłem na cztery razy. Ekonomicznie. ;)

 

Czaję się na kolejny rzut bekonowych Pringlesów.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, iluck85 napisał:


A fabryka pobiera prąd z wody przez młyn? Tu koszty wzrosły, koszty pracownika przez podwyżkę minimalnej. 
Pan który ma pole z ziemniakami zapłacił więcej za nawozy, to tez w skupie podniósł cene. Aczkolwiek oni maja swoje plantacje które obserwują i maja nad tym rękę.

 

Fabryki słodyczy, lodów, czekolad I ciastek zakładam podwyżki energii nie dotyczą, bo dajmy na to Milka nadal 3-4 zł za tabliczkę, różne ciastka w paczkach tyle samo, owoce i warzywa znowu kosztują tyle co przed pandemia. A czipsy zamiast 4 zł już 8 zł za paczkę. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...