Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Godzilla Krol Potworow - mialo byc pieknie a wyszlo jak zawsze. 90% film o ludziach, 10% o potworach. Wraz z kazda niemozliwa do przezycia przez bohaterow akcja liczylem, ze serio juz zdechna i film pokaze wiecej tytanow. Niestety. Absurdalne sceny ucieczek przed walacymi sie zabudowaniami. Samochody, kamienie, praktycznie wszystko lata ale nigdy nie trafia w glowna obsade. Ale jak Rodan przelecial nad miastem to randomy fruwaly. Fale uderzeniowe zatrzymuja sie akurat w miejscu gdzie stoja bohaterowie. To juz mocniej wieje we wroclawiu. Jedynie scena z japonczykiem byla ok bo przypominala mi klimatem mocno 2-3 z Demonsow no i bliskosc wiadomokogo robila jakies takie wrazenie. Cala reszta zsyp. Nawet ostatnia walka krotka w ch.uj i nijak miala sie do finishera z czesci pierwszej. W ogole jedynka przy tym go.wnie to majstersztyk mimo, ze potworow bylo mniej. Wynudzilem sie przednie. 3/10.

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Joker. Wiedzialem o tym filmie tylko to, kto gra glowna role. Wlasnie wrocilem i jestem pod wrazeniem. To chyba kolejny krok w sprowadzaniu realiow noweli graficznej do poziomu studium, analizy opowiedzianej jezykiem filmu, ktory funkcjonuje samodzielnie bez potrzeby odnoszenia sie do materialu zrodlowego. Phoenix jest conajmniej rownie fascynujacy i magnetyczny co Ledger, jesli nie bardziej, bo caly film jest sfokusowany na jego postaci od poczatku do konca (trudno mi przypomniec sobie jedna scene, gdzie go nie ma). Kompletnie nie spodziewalem sie, ze bedzie to troche rekonfiguracja taxi drivera i troche odpowiedz na 15 minut z punktem wspolnym w postaci Deniro, ktory wystepuje tu jako postac po drugiej stronie barykady w odniesieniu do powyzszych. Polecam bardzo i jednoczesnie przestrzegam - Joker jest bardzo ponurym i wolno opowiadanym dramatem/thrillerem psychologicznym o znacznie wiekszym ciezarze gatunkowym, niz Dark Knight, czy Logan.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Laundromat - Soderbergh zebrał dobrych aktorów (Oldman, Streep, Banderas i inni) i nakręcił takie coś, co jest połączeniem dokumentu, satyry i fabuły z ciągłym łamaniem czwartej ściany. Kilka konceptów na połączenie tego wszystkiego jest ciekawych (szczególnie sceny gdzie narratorzy "wchodzą" w akcję, którą opowiadają), ale całość lepiej by się oglądało wg mnie gdyby była w całości fabularyzowana, albo rozbita na kilka odcinków (bo i tak jest podzielona na 4 części bodajże). Za dużo tu jednak przerysowania i mruganie oka do widza jest czasem aż zbyt nachalne. No i niepotrzebne przytyki polityczne w kierunku administracji w USA. Streep zawsze się miło ogląda, Oldman trochę kopiuje siebie samego z ostatnich filmów a Banderas za wiele nie ma do grania. Takie 6/10 bo przynajmniej ma dobry walor edukacyjny na temat pieniądza w obiegu. 

 

Aha, jest na Netflixie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niepamięć - Żyd lvl >80 z alzheimerem ma misję by znaleźć i zabić nazistę z Auschwitz, który zabił całą jego rodzinę. Fajnie było jak odwiedził typa z Breaking Bad i kilka scen na koniec filmu też nawet ok, ale reszta strasznie nudziła. 3+/10.

 

Uciekaj! - no nawet nienajgorsze. 5+/10.

 

Upgrade - typowi zabijają żonkę, a sam zostaje inwalidą. Ktoś tam montuje mu chip, który przywraca mu sprawność i nagle staje się kozakiem jak jakiś John Wick, a nawet lepiej. Oczywiście postanawia znaleźć typów i się zemścić. Brzmi tragicznie, ale o dziwo wyszło dość fajnie. Muzyczka 10/10, całokształt no takie zasłużone 7-/10.

 

Zrodzony w ogniu - słodki skurwysynu. Od ilości testosteronu aż mi wyrosło kilkanaście włosów na świeżo ogolonych jajach. Pan Bale z panami Harrelsonen i Dafoe ładnie pozamiatali. Nawet ta cipka Casey Affleck miał swoje momenty. Do tego te kozackie amerykańskie widoczki, ajj no bardzo dobrze mi się to oglądało. 9+/10.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Gość _Be_ napisał:

 

Dorzucić trzeba też Król Komedii z De Niro własnie i mamy to. 

 

Tak, recenzje mnie uswiadomily, po prostu nie ogladalem tego filmu ale teraz mam dobry powod. 

 

Btw. kontrowersje w mediach jakoby ten film gloryfikowal przemoc wynikaja chyba z niezrozumienia, o czym jest ten film. To znaczy przemoc jest, jest bardzo eksplozywna i sugestywna ale w ostatecznym rozrachunku jest jej tu mniej niz w ktoryms tam avengers. I nie wyglada ona zbyt emmm...zachecajaco ? Nawet chora osobowosc glownego bohatera musi ja przetrawic i sie z nia oswoic. Z kolei zarzuty o ewentualne inspiracje, ktore film moze wywolac....serio ? 

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

 Pisze na forum publicznym więc niejako rozmawiam ze wszystkimi Mejm.

 

Obejrzałem też Get Out i bardzo mi się podobał. W połowie dobry film obyczajowy, inteligetnie napisany i zagrany, w połowie klasyczny, groteskowy horror z tajemnicą w tle. Polecam to oglądać na czysto, bo samo odkrywanie tajemnicy jest sednem filmu. Setup jest świetnie zagospodarowany, bogaty w komentarz spoleczny, naszpikowany analogiami i prowokujący. Z pozoru typowo horrorowe, towarzyskie rozmowy o niczym nabierają coraz większego sensu aż do zawiązania akcji gdzie nikt już z nikim o niczym nie rozmawia a tytuł filmu rozumiany jest sam przez się. Super.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Us obejrzałem

 

source.gif /10

 

 

To Get Out jeszcze jakoś się broniło, ale tutaj mamy do czynienia z chujostwem prima sort, intryga i budowanie napięcia niczym w Barwach szczęścia, aktorzy z permanentnymi wytrzeszczami, chujowe krindżowate wstawki humorystyczne i dostajemy film na poziomie horrorów klasy Z. Nie no to jakie prowo chyba było, wytłumaczcie, pls. 

Odnośnik do komentarza

Joker? Chryste panie, ależ to była niespodzianka na plus. Nie śledziłem przedpremierowych doniesień, nie obejrzałem ani jednego zwiastuna i z pewnością nie spodziewałem się tak głębokiego spojrzenia w tę postać. Piękny i dojmująco smutny był to obraz. :obama: /10

 

Głupio mi tylko było siedzieć na sali z kretynami, którzy się na tym filmie śmiali. Ci sami ludzie pewnie zrywali boki na Dniu Świra. :sapek: 

Odnośnik do komentarza

Ponieważ kupa kupie nie równa. Liczy się powód, historia za którą kryje się stawianie kloca. Od tego zależy czy kupa jest manifestem czy tylko kupą.

 

Jakiś czas później/Tiempo Despues - Groteskowy obraz społeczeństwa uwydatniający stereotypowe postrzeganie świata jak i ludzi prosto od pana Jose Luisa Cuerda. Nie znam się na kinie hiszpańskim ale myślę, że obrazowi blisko do High-Rise z Hiddlestonem jeżeli chodzi o portret społeczeństwa na tle skrajności. W pewnym momencie jest fragment dedykowany Don Quijote i w pewnym stopniu proletariat w filmie pełni rolę błędnego rycerza w walce z systemem i szufladkowaniem. A wszystko przez lemoniadę.

Blanca Suarez? Kochałbym mocno :wub:

Odnośnik do komentarza

Midsommar - świeże podejście do horroru w folkowym sosie. Nie wiem na ile to kwestia akcji toczącej się w pełnym świetle, ale podczas seansu nieszczególnie odczuwałem niepokój. Za to zaintrygowanie klimatem pogańskich obrzędów o lekko słowiańskim zabarwieniu i niegłupio prowadzoną fabułą już jak najbardziej. Reżyser ma rękę do fajnych ujęć, chociaż momentami trochę go ponosi i zaczyna się popisywać niepotrzebnym "schizowym" obracaniem kadru do góry kołami, czy powtarzaniem kilkukrotnie zabiegu z wykorzystaniem luster.

 

 Dobrze spędzone 2,5 godziny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...