Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

jezu blantman...... wez to wyedytuj (nr3)

 

1917 w IMAX przeżyłem i tak mogę go polecić. ten film to niesamowity spektakl. pierwsza wojna w kulturze i popkulturze została przykryta drugim konfliktem - większym, głośniejszym, bardziej spektakularnym ale jest równie pełna ludzkich dramatów. bardziej surowa i w pewnych kwestiach nawet bardziej okrutna tyle z powodu kiełkującej technologii służącej do odbierania życia jak i jej braków w jego ratowaniu. film jest bardzo kameralny, intymny, bardziej o ludziach doświadczających wojny, niż biorących w niej udział. super długie ujęcia z ręki, wyrastajace jak spod ziemi szerokie kadry, niezwykła dbałość o scenografie, kostiumy, rekwizyty. dźwięk i muzyka....kurde no IMAX - JEST DOSKONALE. jest tylko jedna scena pokazująca batalie ale o boziu kładzie wszystkie CGI fikołki z ostatnich lat do kupy razem wzięte (jest dużo ludzi w ruchu na jednym ujęciu). nie jestem zwolennikiem cyferek ale macie - 10/10  

Edytowane przez Kazub
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W sobotę byłem w kinie na Mayday. Generalnie film mi się podobał, jak na polską komedię całkiem śmiesznie. Dobrze zagrał Adamczyk i Woronowicz, kilka śmiesznych momentów. Problem jednak w tym, że film ma takie dwie połowy: pierwsza świetna, druga już nieco słabsza. Mimo wszystko warto się wybrać, zwłaszcza, że teraz w Heliosie bilety na wszystkie seanse tylko 15 złotych ;) 6/10

 

Underdog - nadrobiłem zaległości. Zawiodłem się z racji tego, że oczekiwałem filmu bardziej sportowego, a dostałem dramat jednostki z dodatkiem sportu. Mimo wszystko obejrzeć się da, choć po "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" oczekiwałem, że debiut Kawulskiego był nieco lepszy ;) 6/10

Odnośnik do komentarza

Big Lebowski --chyba mój ulubiony film braci Coen (dorównuje mu tylko Fargo) , jest to jeden z nielicznych obrazów do których uwielbiam wracać co jakiś czas szczególnie jak mam ochotę się wyluzować.

Jeff Bridges nie zagrał tam Kolesia on poprostu nim jest , zresztą cała obsada nawet drugo i trzecioplanowe role to pierwsza liga ,świetnie się uzupełniają.

Kto nie oglądał szczerze polecam , a teraz idę nalać sobie białego Rosjanina  ;)

Ps. Mam nadzieję że bracia wrócą do formy i będą kręcić tak dobre filmy jak w latach 90 .

Edytowane przez Rezoo7
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Uncut Gems - polecam bo to naprawdę dobry film. Jak na Netflix to bardzo dobry. Nie zrażać się Sandlerem, bo mimo ze często drze ryja jak to on, to naprawdę daje rade. 

Najbardziej zaskoczyło mnie jak dobrze sie to ogląda, intryga wraz z super muzą sprawiają że film jest naprawdę żywy. Ta kamera z adhd. Ogólnie jakies świeże to było 8/10

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, drozdu7 napisał:

Uncut Gems - polecam bo to naprawdę dobry film. Jak na Netflix to bardzo dobry. Nie zrażać się Sandlerem, bo mimo ze często drze ryja jak to on, to naprawdę daje rade. 

Najbardziej zaskoczyło mnie jak dobrze sie to ogląda, intryga wraz z super muzą sprawiają że film jest naprawdę żywy. Ta kamera z adhd. Ogólnie jakies świeże to było 8/10

Bracia Safdie z filmu na film robią się coraz lepsi , polecam ogarnąć wcześniejszy ich film Good Time 2017.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ford v Ferrari (2019) - szieeeeeet.

Film jest o przygodach mechanika Kena Milesa oraz projektanta samochodów Carolla Shelby'ego jak próbują wygrać z Włochami w turbokultowym wyścigu Le Mans.

Christian Bale kradnie całą obsadę aktorsko, jest genialny. Do tego film jest tak niesamowicie zrealizowany i nakręcony, że to musi być nowa jakość w kinie motoryzacyjnym.

Mistrzostwo świata, za parę dni muszę kolejny raz obejrzeć bo nie wytrzymam chyba.

A nawet jakimś fanem motoryzacji przecież nie jestem.

 

9/10

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

sicario soldado - miałem cały czas w głowie, że sicario 2 to wymuszona podróbka pierwszego, doskonałego filmu. błąd. absencja reżysera i operatora nie daje takiego poziomu realizacyj nego jak sicario, budowania napięcia, kreowania intrygi....ale dalej jest cholernie dobrze. film jest troche rozrzucony, próbuje aplikować więcej postaci, wątków, które mają na siebie nachodzić (i nachodzą, mogą pewnie budzić skojarzenia z trylogią Inarritu)) ale to dalej posępny, pesymistyczny thriller, który pokazuje kawałek rzeczywistości i stroni od moralizatorstwa. wydźwięk polityczny jest nieco bardziej zaznaczony, niż w pierwszym filmie. scenariusz, pomimo drobnych pierdół, dalej jest solidny, dźwięk i podkłady muzyczne dalej zayebiste. Del Toro w roli Alejandro jest dalej tym samym bezkompromisowym skurczybykiem. Jest więcej akcji ale wciąż jest podana w tak bardzo przyziemny sposób, jak to tylko możliwe, przez co film jest mega brutalny ale nie w popcornowym wydaniu. Przemoc w sicario to nie element show, tylko paskudna rzeczywistość. Po prostu jest. Film może się wydawać produkcją na zamówienie, bo pierwsze sicario nie potrzebowało generalnie sequela (antybohaterowie robią po prostu kolejną misję), ale o dziwo założenia scenarzysty były takie, żeby stworzyć antologie. I ja jestem na tak. Mogą wyprodukować 3 film, zrobić miniserial, potencjał dalej jest.  

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Masorz napisał:

Ford v Ferrari (2019) - szieeeeeet.

Ryk silników i sceny z toru na dużym ekranie to majstersztyk, idealny film do obejrzenia w kinie. Szkoda, że historia w sumie nie porywa jakoś szczególnie i mi się jednak trochę dłużyło. Muzyka też du.py nie urywa, pamiętam tylko jeden motyw w trakcie wyścigu Daytona, a przecież aż prosiło się o  jakieś mocniejsze yebnięcie. Matt jest spoko, sceny

Spoiler

jak trolluje włochów w trakcie wyścigu podrzucając im nakrętki to złoto.

Bale jak zwykle genialna transformacja. No ten ford GT :wub:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...