Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Piraci z Karaibow: Klatwa Czarnej Perly - klasyk, przyklad tego jak powinny wygladac filmy komediowo przygodowe. Nie ma sie do czego przyczepic i az ciezko uwierzyc ze ten film za rok bedzie mial 20 lat. 9/10.

 

Piraci z Karaibow: Skrzynia umarlaka - slabizna, przyklad tego jak z przyzwoicie zapowiadajacej sie serii zrobic bigos. Film jest przede wszystkim za dlugi (prawie 3h), wprowadza nowe watki nie do konca je tlumaczac (poprawia to kolejny film ale widac, ze oba mialy byc jednym prawie 6h tworem), rozwleka sceny, wrzuca ogromna dawke absurdu (ucieczka na kole przez kanibalami), wypacza intencje bohaterow (Will i Elizabeth caly pierwszy film zblizaja sie do siebie i w koncu maja brac slub a ta czesc to calkowicie niszczy). Do tego z dopy powaraca Barbossa mimo, ze jest to najlepsza postac w serii. Ogolnie calosc zrobila sie powazniejsza i posepniejsza, co bedzie jeszcze mocniej widac chociazby na poczatku nastepnej odslony. 6/10.

 

Piraci z Karaibow: Na krancu swiata - kolejna czesc wydana rok po dwojce, co tyko swiadczy o tym, ze od poczatku bylo to planowane jako jeden film. Jest nieznacznie lepiej ale to wciaz festiwal absurdu i ucinanych watkow. Np. w dwojce gwiazda ekranu po czesci byl Kraken (tez bylo widac tylko macki jak w pierwszym sezonie Sea of Thieves) a tutaj go zaje.bali poza kamera i tylko o tym opowiedzieli xD Ok, jest scena jak znajduja jego zwloki ale nie wnosi to do filmu absolutnie nic. Kalka goni kalke, zarty sie powtarzaja, scenariusz nagle wymysla nowy watek albo artefakt, ktory ma pomoc cos tam zrobic. Tia Dalma, ktora byla fajna postacia w drugiej czesci tutaj w 3/4 filmu okazuje sie jakas boginia, uwalniaja ja i na tym sie watek konczy xD I tak co chwila. 6+/10.

 

Piraci z Karaibow: Na nieznanych wodach - czesc ekipy chyba miala juz dosc bo zostal Deep, Rush i jakies tam randomy z poprzednich filmow. Nawet nie do konca pamietam co tu sie dzialo. Na plus na pewno skrocenie filmu do 2h ale nadal sa jakies pokraczne sceny pojedynkow, ucieczek itd. Nie wiem co wiecej napisac, znow duzo rzeczy dzieje sie poza kadrem i jest nam to opowiadane. Czarna Perla nagle zmienia sie w statek w butelce ale to tez widzimy juz efekt koncowy. W ogole przez wszystkie czesci ciezko uwierzyc ze ta lajba jeszcze plywa bo za kazdym razem jest ostrzeliwana z kazdego mozliwego kierunku i dziurawiona jak sito. Taki sam poziom realizmu jak strzelaniny w A-Team. 6+/10.

 

Piraci z Karaibow: Zemsta Salazara - Disney full woke retarted mode, czyli witamy w roku 2017. Nowa postac - strong female protagonist, pani od nauki, gardzaca mezczyznami i przede wszystkim glupimi piratami uwazajaca, ze wszystko co zle to wina facetow. A jeszcze w trzeciej czesci Elizabeth wyciagala sobie wielki pistolet z tylka i podgladano jej majtki co nie przeszkodzilo potem by stala sie dowodca i krolem piratow. Nowy zly czyli tytulowy Salazar grany przez Bardema jest na poly przerazajacy i groteskowy. Niby powraca Will i Elizabeth ale sa doslownie klamra dla filmy. Od biedy fajny watek Barbossy (pisalem, ze to najlepsza postac wszystkich czesci) ale troche plytkie zakonczenie. I jak kazdy poprzednik tak i tutaj jest scena po napisach sugerujaca czesc nastepna. Ktora na bank powstanie juz z udzialem wygranego w procesie Deppa. Te odslone widzialem po raz pierwszy bo kiedy wychodzila bylem mocno zmeczony seria o pirtatach wiec olalem i jak sie ostatnio przekonalem, nie bez powodow. 5/10.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mnie się względnie Klątwa Salazara jeszcze podobała, głównie za końcówkę i sztosowe sceny pod wodą. Ale z resztą się zgadzam. Jedynka to wzorzec kina przygodowego. A jak poszedłem do kina na dwójkę i skończyła się ni z tego ni z owego to myślałem, że to jakiś żart (idąc nie wiedziałem, że to będzie pocięte na dwie części). 

 

No ale chyba nostalgia się odzywa bo aż kusi zobaczyć jakichś nowych piratów z cameo Deepa. 

Odnośnik do komentarza

"Old Henry"

Dawno nie było dobrego westernu. Bardzo dawno.

Netflixowskie gówienka są nie do strawienia. A tu taka perełka. Niespieszna akcja, co uwielbiam w tym gatunku filmów. Tajemnice z przeszłości i genialny wątek główny z niezłym zwrotem akcji. 

Moocno polecam. Moje 9-/10.

  • Plusik 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

"Odludzie" - Netflix

 

Hiszpański horror historyczny opowiadający o rodzinie która aby uciec od horrorów wojny żyje na komletnym odludziu. Bardzo, ale to bardzo nieśpieszny, oszczędny w narracji i scenografii, do tego trzyma w napięciu, niedopowiada wielu rzeczy i nie straszy jump-scare'ami. Polecanko.

Odnośnik do komentarza

Dzięki dobrodziejstwu jakim jest D+ obejrzałem ostatnio Predators. Widziałem to kiedyś na premierę i teraz po kilku latach drugi raz. Naprawde nie wiem czemu ten film zebrał tyle hejtu. Wg mnie naprawdę trzyma poziom filmu o Predatorze. Na pierwszy rzut oka jest to kopia tej części z Arniem ale jednak nie do końca bo w sumie tylko dżungla jest wspólna i to że kilka postaci rozkminia o co kaman i po trochę każdy ginie. Natomiast mamy spoko patent z obca planetą, mamy spoko patent z kilkoma łowcami. Do tego rozwinięto wątek tego że Predzi sobie polowanka urządzają i plan jest taki żeby mieli w tym fun. No chyba że za bardzo patrzę przez okulary nostalgii ale ze wszystkich częsci i wariacji to uważam że ta jest najlepsza po części 1.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.07.2022 o 21:33, Crazy Horse napisał:

"Old Henry"

Dawno nie było dobrego westernu. Bardzo dawno.

Netflixowskie gówienka są nie do strawienia. A tu taka perełka. Niespieszna akcja, co uwielbiam w tym gatunku filmów. Tajemnice z przeszłości i genialny wątek główny z niezłym zwrotem akcji. 

Moocno polecam. Moje 9-/10.

Obejrzymy pod wieczor. Jak dobry, tak jak piszesz to sypne :rep_up: :ohboy:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...