Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobry temat, ale olać.

 

Po 2 tygodniach zdjęli mi gips z nogi, miałem kontuzję kolana, na szczęście nic poważnego, więzadła całe, łękotka i rzepka też. Lekarz powiedział, że za 2 tygodnie mogę wrócić do uprawiania sportu (głównie piłka nożna), jako ćwiczenia zalecił zginanie i prostowanie nogi pod lekkim obciążeniem (podejrzewam, że głównie po to, żeby mięśnie się wyrobiły). No i mam taki kłeszczyn, czy ktoś z was miał problem z kolanem i mógłby poradzić jakiś zestaw ćwiczeń by wzmocnić to kolano? Siłownie mam w szkole i po świętach będę miał do niej dostęp.

 

Odnośnik do komentarza

Są fajne proste ćwiczenia rehabilitacyjne z 1-2kg obciążeniami na nogach

- na leżąco, dwie nogi zgięte, prostowanie jednej nogi. Na każdą po 15 razy x 3 serie

- przodem oparty o ścianę, uda przylegają do ściany, zginanie jednej nogi w tył. Na każdą po 15 razy x 3 serie

- leżenie na boku, unoszenie nogi (ta, która jest wyżej) do góry. Na każdą po 15 razy x 3 serie

- leżenie na boku, unoszenie nogi (tej, która była niżej) do góry. Na każdą po 15 razy x 3 serie

- siedzenie na płaskim krześle, pod udem jakiś wałeczek, unoszenie jednej nogi do linii kolana. Na każdą po 15 razy x 3 serie

 

Można robić 6x w tyg z jednym dniem odpoczynku.

 

BTW. Są to chyba najbezpieczniejsze ćwiczenia do stosowania w użyciu z obciążnikami.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem podejść do swojego trybu treningowego bardzo poważnie, co prawda do tej pory traktuję treningi jak coś niezbędnego, niczym śniadanie. Jednak nie mam żadnej diety, już nawet się nie suplementuję (pomijam witaminy i carbo). Zaprawiam się teraz w tajskim i chciałbym od maja rozpocząć regularny tryb treningowy, dodając w tygodniu jeszcze siłownię (trening do Waszej oceny w temacie TRENING), wrócę też do suplementacji, bo bez tego skończę chyba na ojomie.

 

No i pytanie do Was, oto plan, który mam zamiar realizować, ale nie wiem dokładnie gdzie umiejscowić siłownię, czy wpleść ją między treningi sztuk walki i dać sobie weekend na regenerację, czy w jakiś inny sposób to powiązać? Oceńcie i doradźcie, nie chciałbym się przetrenować na samym starcie.

 

Pon- trening muay thai (rano jogging)

Wt- siłownia/rozciąganie

Śr- trening muay thai (rano jogging)

Czw- trening kyokushin

Pt- siłownia/rozciąganie

Sob- fajrant

Ndz- fajrant

 

W wakacje dojdą jeszcze na miejsce kyokushin dwa treningi MMA/BJJ, ale wydaje mi się, że w dwa miesiące wrócę do swojej formy jak miałem 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Postanowiłem podejść do swojego trybu treningowego bardzo poważnie, co prawda do tej pory traktuję treningi jak coś niezbędnego, niczym śniadanie. Jednak nie mam żadnej diety, już nawet się nie suplementuję (pomijam witaminy i carbo). Zaprawiam się teraz w tajskim i chciałbym od maja rozpocząć regularny tryb treningowy, dodając w tygodniu jeszcze siłownię (trening do Waszej oceny w temacie TRENING), wrócę też do suplementacji, bo bez tego skończę chyba na ojomie.

 

No i pytanie do Was, oto plan, który mam zamiar realizować, ale nie wiem dokładnie gdzie umiejscowić siłownię, czy wpleść ją między treningi sztuk walki i dać sobie weekend na regenerację, czy w jakiś inny sposób to powiązać? Oceńcie i doradźcie, nie chciałbym się przetrenować na samym starcie.

 

Pon- trening muay thai (rano jogging)

Wt- siłownia/rozciąganie

Śr- trening muay thai (rano jogging)

Czw- trening kyokushin

Pt- siłownia/rozciąganie

Sob- fajrant

Ndz- fajrant

 

W wakacje dojdą jeszcze na miejsce kyokushin dwa treningi MMA/BJJ, ale wydaje mi się, że w dwa miesiące wrócę do swojej formy jak miałem 20 lat.

 

Dobrze by było zrobić jakąś lukę wolną w wto/śr/czw/ zamiast soboty albo niedzieli. Chociaż jak tak zostawisz to też tragedii nie będzie

Odnośnik do komentarza

Czesc, sprawa jest taka. Chciałbym jakoś wrocić do dawnego wyglądu. Mam 25 lat, przez siedzącą pracę, stresik, ogolny brak ruchu i tłuste jedzenie przybyło mi pare kilo i chce sie tego pozbyc. Pytanie tylko jaki jest najlepszy sposob, bo kazdy ma inne opinie? Podobno zwykłe brzuszki go*wno dają. Chodzi o samo spalanie tłuszczu, bo na niedobór formę i brak mięśni nie cierpię.

 

Dziekuję.

 

 

Odnośnik do komentarza

Tommo : Gainery, czyli węglowodany z białkiem. Im droższy tym więcej zawartości tych składników, z reguły, no i dochodzą jakieś dodatki typu aminokwasy, ale to są chyba śladowe ilości. Jedz między posiłkami. Samo białko nie wiem, czy jest sens brać, chyba, że dowalisz sobie oprócz tego i tak sporo węgli codziennie.

Jeśli chodzi o konkrety : dobre opinie zbiera Mass XXL firmy Trec : http://www.sfd.pl/TREC_Mass_XXL-t295053.html.

Cenowo dobrze wychodzi Gainer firmy Vitalmax.

 

Jak Cię ruszy, to spróbuj kreatynę, ale to po jakimś czasie dopiero, choć nie wiem, ile już ćwiczysz. Monohydrat w pełni wystarczy. Mówiąc skrótowo : TO jest najlepsze na masę.

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu

Narazie w ogole nie cwicze, przy braniu jakichs odzywek moglbym cwiczyc ale w domu a caly proces przybrania na wadze chcialbym odbyc bez chodzenia na silownie

 

Zrobilem edita bo pisalem wczesniej z telefonu ;]

Edytowane przez Tommo
Odnośnik do komentarza

Hm, to trochę lipa. Raczej nikt poważny nie poleci Ci brania się za jakiekolwiek odżywki bez ćwiczeń i żadnego doświadczenia. Serio, ćwicząc na sucho, nawet bez specjalnej diety (organizm sam da odczuć, że potrzebujesz jeść więcej), zauważysz efekty i jakieś skoki wagi. Rozkręć się, przyzwyczaj ciało do wysiłku, a potem weź się za odżywki (chociaż dwa, trzy miesiące). Jeżeli masz ćwiczyć w domu, to powiedz jeszcze, czy masz jakiś sprzęt ? Jak tak to potem obczaj sobie jakiś trening i działaj.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie.Sie qr.wa porobilo ze gdzie nie zajrze ze zryj ryz ,zryj tunczyka ,zryj twarog az bedziesz sral tym.Ja chce tylko wiedziec czy to samo polecicie komus kto jest ektomorfikiem?Z wlasnego doswiadczenia wiem ze bez paszy sie nie obejdzie.W najlepszym okresie robilem kg w 10-12 dni max w szczytowym momencie (pozniej to sie spowolnilo i to dosc znacznie ) ale jadlem fakt duzo.Zwlaszcza weglowodanow ( ryze ,makarony kuskusy i inne kasze ) ale podstawa dla mnie bylo 4-5 krotne zalewanie sie bialkiem na dobe po 25-30 gram na porcje.W momencie jak odstawilem suple waga od razu poleciala w dol.Intensywnosc treningu spadla.Brakowalo mi sil na 45 minutowy trening (nigdy dluzej nie siedzialem na silce).Potem doszedl zabieg chirurgiczny jaki mialem.Waga poleciala w dol i dopiero od dwoch tygodni w domu wracam do siebie i juz mam glutamine pod reka i odzywke bialkowa.Taka tez zazwyczaj polecam komus z podobnymi problemami do siebie.Weglowodanow jest stosunkowo latwiej dowalic organizmowi w przeciwienstwie do bialka no.Zreszta kazdy i tak musi po swojemu bo recepty chyba nie ma zlotej.

Odnośnik do komentarza

Bialko to raczej nie gainer co nie.Zreszta jedz dziennie to co mowisz i po tygodniu bedziesz mial dosc.Zreszta ja nie twierdze ze suple i nic wiecej.Powaga wole jesc w miare normalnie i wspomagac sie bialkiem.Nie widze nic w tym zlego a wrecz czasem jak w moim przypadku jest to niezbedne.Swoja droga mialem robione tyle badan i utoczono we mnie kilka litrow krwi w PL i za granica (problemy z waga) i jedyne co po roku lekarze mogli mi powiedziec to to ze "panie pan jest zdrow jak ryba tylko za szybko pan mieli w brzuchu to co pan panie zjesz".Do tego jak juz nie raz mowilem.Pracujac czlowiek nie ma czasu/checi/mozliwosci jesc jak nalezy.Wtedy taki szejker za wczasu przygotowany z naszym suplementem ratuje sytuacje.

Zreszta to jest ot moje zdanie ktorego bronie bo wiem ze u mnie jest tak jak jest a nie inaczej i nikt nie wmowi mi ze tak wlasnie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Jaka jest najlepsza odzywka do przybrania na wadze?

 

Ryż/Makaron/Kasza/Płatki zbożowe z Kurczakiem/Innym Mięsem/twarogiem

ale jak masz szybką przemiane materii to i tak kij to Ci da

 

bzdura. to co w takim razie zrobic, co jesc, zeby przybrac na masie?? widac, ze nie stosowales nigdy diety i pleciesz glupoty. mam BARDZO szybka przemiane materii, i jedynym wyjsciem dla kogos takiego jest wlasnie dobrze ulozony jadlospis z nadwyzka kalorii.

 

 

Do supli nic nie mam, sam kupuje, ale bardziej z lenistwa niz czystej potrzeby. Gainery, białko i inne odzywki, ktore mozna bez problemu zastapic zarciem sa dla bardziej ambitnych zbedne. Wlasnie obalilem szejka bialkowego, ok. 30 gram bialka, chwila poswiecona na przygotowanie posilku i przyjalbym pewnie duzo lepszej jakosci bialko. Dieta kulturystyczna nie jest zbyt smaczna, ale bez przesady. Nie trzeba zrec 5 razy dziennie tego samego.

 

rozumiem jakbyscie napisali, ze bez koksu sie nic nie osiagnie, ale nie ku,rwa gainerow O_o.

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu
Jeżeli masz ćwiczyć w domu, to powiedz jeszcze, czy masz jakiś sprzęt ?

 

Hantle, drazek do podciagania, te takie sprezyny do rozciagania, takie tam proste rzeczy

 

Postanowilem jesc duzo tunczyka, twarogu a na obiady ryz z kurczakiem i warzywami.

Do tego porobie wieczorem jakies pompki i zobacze czy to cos da, jak nie to kupie jakies gainery.

 

Co jeszcze dobrze jest wlaczyc do diety?

Na sniadania dobry bedzie omlet?

 

Odnośnik do komentarza

masz duzo mozliwosci z tym sprzetem

 

Kurde, przez mature i nauke nie chodze juz na silownie i basen i jedyne cwiczenia to rower czy piłka nożna. Przez jakieś 3 miesiące zawsze miałem wage 65 kg (przy wzroscie 178) a teraz spadlo do 60 kg :D jem co chce, kiedy chce, i ile chce (czesto baaardzo duzo) ale mam taką dziwną przemiane materii. Chcialbym troche przybrac na wadze po egzaminach. Doradzicie cos? Wracam na silownie i basen.

Odnośnik do komentarza
Jeżeli masz ćwiczyć w domu, to powiedz jeszcze, czy masz jakiś sprzęt ?

 

Hantle, drazek do podciagania, te takie sprezyny do rozciagania, takie tam proste rzeczy

 

Postanowilem jesc duzo tunczyka, twarogu a na obiady ryz z kurczakiem i warzywami.

Do tego porobie wieczorem jakies pompki i zobacze czy to cos da, jak nie to kupie jakies gainery.

 

Co jeszcze dobrze jest wlaczyc do diety?

Na sniadania dobry bedzie omlet?

Czy to cos da? :P

 

To ma wygladac tak, ze caly czas, kazdego dnia jestes dobrze najedzony. Jak zglodniejesz, to podjadaj czym predzej, tylko w miare zdrowo rzecz jasna! Masz czuc, ze tyjesz! Do tego masz 3 razy w tygodniu trenowac po godzince az sie zmeczysz. Wtedy rezultaty beda szly, az milo! :) Omlet dobry, tylko wszystko ma byc bardzo pozywne! :)

Nie zapominaj tez o rozgrzewce. Kilka minut rower, skakanka, podskoki itd. na podniesienie pulsu, potem rozciaganie sciegien, serie probne z minimalnym obciazeniem, a potem masz z siebie dawac wszystko i bedziesz obrastal miechem :P.

Odnośnik do komentarza
Jeżeli masz ćwiczyć w domu, to powiedz jeszcze, czy masz jakiś sprzęt ?

 

Hantle, drazek do podciagania, te takie sprezyny do rozciagania, takie tam proste rzeczy

 

Postanowilem jesc duzo tunczyka, twarogu a na obiady ryz z kurczakiem i warzywami.

Do tego porobie wieczorem jakies pompki i zobacze czy to cos da, jak nie to kupie jakies gainery.

 

Co jeszcze dobrze jest wlaczyc do diety?

Na sniadania dobry bedzie omlet?

 

Od jedzenia jajek na śniadanie chcesz przytyć o_O? Więcej węgli na śniadanie. Proponuje 150gr płatków kukurydzianych + 300ml mleka czekasz aż dobrze rozmoczą i jedziesz z łychą. Wspomniany omlet też ofkoz może być ale do tego 150gr pieczywa (najlepiej ciemnego)

Edytowane przez hustler
Odnośnik do komentarza
Jeżeli masz ćwiczyć w domu, to powiedz jeszcze, czy masz jakiś sprzęt ?

 

Hantle, drazek do podciagania, te takie sprezyny do rozciagania, takie tam proste rzeczy

 

Postanowilem jesc duzo tunczyka, twarogu a na obiady ryz z kurczakiem i warzywami.

Do tego porobie wieczorem jakies pompki i zobacze czy to cos da, jak nie to kupie jakies gainery.

 

Co jeszcze dobrze jest wlaczyc do diety?

Na sniadania dobry bedzie omlet?

 

Od jedzenia jajek na śniadanie chcesz przytyć o_O? Więcej węgli na śniadanie. Proponuje 150gr płatków kukurydzianych + 300ml mleka czekasz aż dobrze rozmoczą i jedziesz z łychą. Wspomniany omlet też ofkoz może być ale do tego 150gr pieczywa (najlepiej ciemnego)

płatki kukurydziane są ujowe. Zrób sobie na próbę omleta z płatkami owsianymi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...