Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Pupcio napisał:

A można sobie ustawić legancko japoński dubbing? Gdyby powracała większość og głosów to pewnie wziąłbym eng ale te nowe głosy totalnie mi nie podpasowały więc już wole chińskie bajdurzenie mieć

 

No brakuje oryginalnych głosów, o niektóre są blisko oryginałów, ale np. Sanada czy Junpei, to już zupełnie co innego.

Odnośnik do komentarza

Nie tylko jest z oryginału, ale są i nowe treści, które można przegapić. Niemniej te nowe są bardziej wyraźne, niż kiedyś, bo powinieneś dostać SMS-a od kolegi, że chciałby się z tobą zobaczyć, więc jeśli w miarę szybko się z nim zobaczysz mając ten jasny znak, to nie przegapisz początku relacji i co za tym idzie całej relacji.

 

Linki z oryginału o ile pamiętam nie są dosłownie do przegapienia, ale wielu osobom się zdarzało niejeden przegapić i tak, bo kryteria jak je zacząć, gdzie i kiedy nie są oczywiste. Np. do rozpoczęcia jednej relacji musisz mieć topowy wynik na egzaminie, a więc i musisz mieć level 5 Academics na czas, itd. To, patrząc na całość Reload, może być zrobione z wyraźniejszą informacją/tolerancją w tej wersji, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

Ależ dobrze wrócić do tego świata :banderas:

Pykło już 7 godzin na liczniku, nawet nie wiem kiedy. Chyba nie ma drugiego dewelopera, który robiłby tak cholernie stylowe gry. Od menusów, po walkę, na audio kończąc. Fajnie też, że pierwszy raz w historii serii wszystkie interakcje z social linkami są zdubbingowane. Mam nadzieję, że to nowy standard i w Personie 6 również będzie można na to liczyć.

Oczywiście najlepiej będą się bawić osoby, które nigdy nie miały styczności z trzecią częścią. Trochę im zazdroszczę. Dla mnie pod względem fabuły P3>P4>P5.

  • Plusik 2
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Dziwnie tak mieć 90 minut na liczniku i już biegać po dungeonie w personie. Ciekawe doświadczenie, widać że dopiero wdrażali się przy trójce w formułę dungeon crawler/visual novel.

 

W czwórce po 90 minutach kończyłbym oglądać intro hehe.

 

Dobrze że nie znam originału, bo dzięki temu nie muszę narzekać na nowe aranżacje OST. Świetny jest.

 

BEJBE BEJBE BEJBE BEJBE U JEEEE 

IMG_9101.jpeg

Edytowane przez tlas
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Zawsze chciałem sprawdzić persone i gra ma coś w sobie. Bardzo fajny jest klimat, ciekawy pomysł z tym mrokiem i naprawdę świetna muzyka.

Ale niestety sama gra dla mnie kuleje, te dni jakoś tak szybko lecą, mnóstwo black screenów dla dwóch linijek tekstu, a te walki gdzie przechodzimy te same korytarze, to mocny fail.

Cóż, nie dla mnie, ale chociaż sobie na telefonie soundtrack przesłucham.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, _Red_ napisał:

Jeśli P5 uwielbiałem (cała koncepcje, od motywu meta świata i personifikacji ludzkich emocji, dungeonów po szkolne perypetie) to P3 jest bardziej na zasadzie więcej tego samego, czy to raczej kilka generacji wstecz, z racji numerka 3? 

Wszystko zależy jaka jest twoja tolerancja na dungeony bo tutaj są nudne i jest ich w chuy ale jest dobra ekipa, mroczniejszy klimacik niż w 4 i 5. Imo warto spróbować jak tak Ci sie spodobała piątka. A trójka nie jest aż tak długa w porównaniu do 5 więc może dasz rade

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Red_ napisał:

No dobra, w razie czego wiadomo do kogo mieć pretensje.

 

Ale wpierw zejdzie z 3 miesiące na yakuze, miesiąc FF7-2 i może jak oddam dzieci gdzieś do hotelu dla dzieci to jeszcze personke się ogarnie. 

Same dungeony i dungeon crawling w P3 Reloaded to jest już poziom pobocznych lochów Mementos z P5 Royal, wiec nie jest tak źle,  jak w podstawce, czy Portable, ale wciąż słabo.

 

Według mnie trochę szkoda, że nie usunęli przynajmniej kilkunastu pięter Tartarusa, które nie wnoszą do gry zupełnie nic poza potworną powtarzalnością.

 

P5 Royal to dużo lepsza gameplayowo gra video, niż P3R, nie ma nawet czego tutaj porównywać. Żaden Remake nic tutaj nie zmieni, musieliby totalnie przebudować dungeony, ale to co dostalismy to tylko lekkie ulepszenie wzgledem oryginału, a nie niesamowite dungeony z Royal. Ocenki są wysokie, ale według mnie to jest spory minus tego Remake'u, zresztą od początku w tym wątku o tym wspominaliśmy. 

 

Każda gra Atlusa już zawsze będzie porównywana do P5, zobaczymy, jak to będzie w ReFantazio, bo wszystkie ich gry które wyszły po P5 pod względem budżetu, projektu gry, powtarzalności rozgrywki to jest półka, albo dwie niżej.

Odnośnik do komentarza

Zapewne ;) ale ja i tak liże każda ścianę niezależnie od tego jak nudny i długi jest dany dungeon. Więc problemów nie mam. Pamiętam jak przy pierwszym przejściu jeszcze na PS2 przez długie siedzenie na piętrze pierwszy raz dojechał mnie reaper - nieźle się zesrałem, ten dźwięk łańcuchów i "be careful! I sense death!".

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pupcio napisał:

No jeśli bossowie to taka ściana jak w oryginale to jednak lepiej tego nie robić :wujaszek:

Nie są aż tacy mocni jak w oryginale, poziom trudności w Tartarusie poszedł mocno w dół i raczej grając normalnym tempem nie ma jakichś mocnych ścian jak na razie. Bijąc każdego shadowa na piętrze i pokonując paru mocniejszych przeciwników po drodze raczej zawsze jest się w dobrym miejscu jeśli chodzi o level, reszta to już fuzje Personek i rozwijanie social linków.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, _Red_ napisał:

Jeśli P5 uwielbiałem (cała koncepcje, od motywu meta świata i personifikacji ludzkich emocji, dungeonów po szkolne perypetie) to P3 jest bardziej na zasadzie więcej tego samego, czy to raczej kilka generacji wstecz, z racji numerka 3? 


to samo tylko mniej przegadane, zapraszamy 

  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Więc trochę pograłem i pierwsze wnioski:

- warto w każdym dniu robić rundy po całym mieście żeby szukać fragmentów zmierzchu (potrzebnych do otwierania specjalnych skrzyń w wieży lub odnawiania SP całej drużyny - 7 sztuk), z tego co zbadałem to codziennie te fragmenty się respią w różnych miejscach

- warto codziennie chodzić do świątyni, na lewo jest miejsce gdzie raz na dzień istota pozagrobowa wykona nam duplikat wybranej karty umiejętności (za darmo + nie posuwa to czasu w grze)

- w cienie najlepiej wjeżdżać że sprintu atakiem, zmienia się animacja ataku - bardzo daleki zasięg i często wchodzi 'suprise attack' nawet jak nie trafimy cienia centralnie w pupę 

 

Na razie tyle nowości jak dla mnie;)

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Banan91PL napisał:

Nie grałem nigdy w persony bo za dużo tekstu a angielski znam tak wiecie znam bo znam ale nie wszystko zrozumiem więc łyknąłem od razu jak zobaczyłem że jest Polski i co tu mówić gra jest genialna . Fajnie jak by refantazio też wydali w naszym języku

Im więcej ludzi kupi, tym większa szansa, nie wiem jak do tego się liczy liczba pobrań w GP, ale mam nadzieję, że coś się policzy :D. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, michu86- napisał:

- warto codziennie chodzić do świątyni, na lewo jest miejsce gdzie raz na dzień istota pozagrobowa wykona nam duplikat wybranej karty umiejętności (za darmo + nie posuwa to czasu w grze)

To było już w P3P. Tylko tu jest raz dziennie aż? Czy trzeba odczekać kilka dni, aż zrobi duplikat karty?

 

Z ciekawości, czy zmienili coś w kwestii podbijania statystyk, czy nadal salon gier jest najbardziej opłacalny?

Odnośnik do komentarza

Jeśli było w P3P to ja nie pamiętam, nawet nie pamiętam żeby były karty z umiejętnościami ;)

 

Byłem w salonie i jest opcja podbijania, nie wiem czy gdzieś indziej jest lepiej. Nowością jest natomiast, że po walce jeśli wylosujesz personę, która już posiadasz to wybierając ją ponownie wszystkie persony tego typu dostają więcej expa :)

Odnośnik do komentarza

To pierwsza Persona w którą gram i mam pytanie co do tych statystyk Odwaga, Nauka itd. Czy gdzieś można sprawdzić ile nam brakuje w nich do kolejnego poziomu, czy po prostu trzeba zbierać te nutki za różne aktywności i czekać na niespodziankę, że coś przeskoczyło na kolejny poziom?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, tedi007 napisał:

To pierwsza Persona w którą gram i mam pytanie co do tych statystyk Odwaga, Nauka itd. Czy gdzieś można sprawdzić ile nam brakuje w nich do kolejnego poziomu, czy po prostu trzeba zbierać te nutki za różne aktywności i czekać na niespodziankę, że coś przeskoczyło na kolejny poziom?

Po prostu zbierać, w każdej Personie nie ma problemu z tymi statsami i da radę wymaksować przed skończeniem gry, raczej skupiaj się bardziej na Social Linkach. 

4 minuty temu, michu86- napisał:

Jeśli było w P3P to ja nie pamiętam, nawet nie pamiętam żeby były karty z umiejętnościami ;)

 

Byłem w salonie i jest opcja podbijania, nie wiem czy gdzieś indziej jest lepiej. Nowością jest natomiast, że po walce jeśli wylosujesz personę, która już posiadasz to wybierając ją ponownie wszystkie persony tego typu dostają więcej expa :)

Potwierdzam, karty były już w P3P. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...