Skocz do zawartości

Pływanie


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie syn namówił w sobotę na basen, chciał mi koniecznie pokazać co się nauczył ostatnio w szkole, myślałem że będzie standardowo zabawa w wodzie po pas a ten mały skurczybyk pływa, zasuwa kraulem tak szybko że moim stylem profanujacym pływanie (góra żabka, dół od kraula, bo nie jestem w stanie opanować żadnego stylu poprawnie) nie byłem w stanie go dogonić ;) (no ok, też nie starałem się za bardzo bo mam zakaz wysiłku po naprawie oka, takie mam wytłumaczenie ;)). i to przepływa całą długość basenu bez przystanku, łącznie przepłynął kilkanaście razy całość :) kazał sobie mierzyć czas to w pamięci wychodziło mi średnio jakieś 35-40s na jedną długość basenu, nie wiem czy to dużo dla ośmiolatka który zaczyna, ale niezależnie od czasu duma z syna była :)

 

Edytowane przez gtfan
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Akurat nie wiem czy bym chciał żeby miał większą zajawkę na pływanie niż teraz - młody jest w szkole sportowej i jak od czwartej klasy wybierze profil pływacki (o ile będzie miał taką opcję bo wiem że jedna klasa od pierwszego roku już jest pływacka więc chyba by musiał wybitnie się wyróżniać żeby się do takiej klasy przenieść) to będzie miał przejebane - bo na fali euforii może uznać że o tym marzy, a potem przychodzi szara rzeczywistość i treningi codziennie przed lekcjami i po lekcjach, do tego zawody w prawie każdy weekend, także średnio widzę jak wstaje na basen na 6 rano jak on ma problemy żeby zebrać się na 9 do szkoły ;) 

 

Niech się po prostu bawi tym basenem jako dodatkową aktywnością :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Dokladnie, w tym wieku dzieciak ma sie bawic sportem. Pamietaj ze co innego jest wstawac do ziomkow na pływanie a co innego do szkoly wiec na to nie patrz. Jak ma zajawke to niech sie rozwija a tata pomaga. Moze bedzie drugi Karaś. 

No moze zly przyklad :)

 

Sportowe plywanie to trudna dyscyplina. To przez nie wole duathlon nie triathlon :) Jak sie jest starszym ciezej idzie nauka :/

Dobrze ze open water mozna miec pianke i przynajmniej na prace nog mozna miec wyjebane bo nie tona :)

Odnośnik do komentarza

U mnie już leci kilka sezonów zabawy w wodzie i w końcu postanowiłem nauczyć się nawrotów, no i kurna nie taki diabeł straszny. Technicznie muszę to jeszcze dopracować, ale z grubsza robię poprawnie. Czasami brakuje sekundy na nabranie odpowiedniej ilości powietrza, no i ogólnie takie ciągłe pływanie z nawrotami jest bardziej 'wytleniające', ale co się wygląda jak pro... :banderas:

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...