Skocz do zawartości

L.A. Noire


Rekomendowane odpowiedzi

@xbor

 

Ostatnio pisaliśmy o gameplayu jak będzie wyglądał, że nie chcesz żeby to był sandbox itd. To nie masz chyba czego się bać ;], przeczytaj sobie ten preview od Joystiqa co wkleił Sprite. Chyba najlepszy preview jaki się ukazał o L.A. Noire bo opisuje dokładnie jak wygląda gameplay zresztą w ogóle szczegółowo opisuje grę. Wygląda na to, że nie będzie to typowy sandbox.

 

"As with Rockstar's other games this generation, LA Noire looks, sounds, and feels expensive. The level of detail in the massive environments, coupled with the copious servings of motion-captured dialogue remind me that Rockstar has spared no expense creating the game. At this point, we expect nothing less. Seeing your character race around a realistically-rendered Los Angeles, mini-map in the corner, evokes a more-than-familiar feeling."

"But, LA Noire isn't Grand Theft Auto set in the 1940s. It's not Red Dead Redemption without horses. Perhaps the best comparison I can offer is this: it's a big-budget, M-rated Phoenix Wright."

 

"There's no "morality" system because he, simply put, plays by all the rules. (Don't bother trying to mow down pedestrians GTA-style.) As a man of the law, you'll do your job the right way: scanning environments for evidence, interviewing suspects, and using violence only when there's a clear and present danger. "He is kind of on the straight and narrow, but that won't mean he won't rough someone up if he needs to," a Rockstar rep said. I didn't see Phelps draw a gun until the end of the mission, about an hour-long affair."

 

"You can peruse your notes and go over case details, but the best course of action would be to investigate the crime scene. There are no immediate visual cues as to what you should look for, but you can listen to the music for some hints on where to go. As you near a piece of evidence, you'll hear a piano chime, and your controller will rumble -- provided you haven't opted out of these aides. (PS3 owners, make sure you're using a DualShock controller!)"

 

"When you pick up evidence, you'll be able to scan it for details. Depending on the object, you can interact with it, rotate it, and look closer. If something will be helpful in your investigation, it will appear in your notebook. In the car, Phelps discovers not only the murder "weapon," but a number of interesting items left behind in the car: a letter from Hamilton's mom, warning her of the dangers of Hollywood, and a torn piece of underwear. "Get a semen sample," Phelps tells another cop on the scene."

"Once you think you've collected enough evidence, you'll move on to the heart of the game: interrogation. During conversation, you're given a number of options: believe, doubt, disbelieve. Your witness and victim, McCarthy, is obviously hiding something. Hold it! But you can't accuse someone of lying without evidence. You'll have to combine your sleuthing instincts with your ability to read people to find the best time to "break" someone and get closer to the truth."


 

Co mnie ucieszyło:

 

"When I first saw the LA Noire trailer, I shared the same question that many of you had: "Why didn't they show actual gameplay in this trailer?" Having seen the game in action, I can say that the trailer is the gameplay."

 

"LA Noire sets a new benchmark in real-time human animation, besting the recent efforts of Uncharted and Heavy Rain."

 

"The fact that every character in the game has a real human performance behind it makes the lengthy development cycle make so much sense"


Sposób narracji/gameplay jak w Mafii:

 

"Detective work and interrogations are the focus of the game, meaning all the usual dressings you may expect from a Rockstar game take a back seat. You'll be able to skip driving from point to point, for example, by opting to sit in the passenger seat instead of the driver's seat. There are some "free roam" missions you can do, usually involving smaller crimes, but the primary focus of the game is to be a part of the narrative. This virtual LA isn't really meant to be a sandbox for you to play in."

 

"Not every case is going to play out like this," a Rockstar rep told us. Interestingly, all of the cases you'll work on in the game are based on real-life events (although names and specific details have been changed; and some have been re-worked to have different endings). These real-world stories offer a fascinating glimpse into the corruption and violence that plagued 1940s Los Angeles."

 

I najlepsze:

 

"LA Noire is quite possibly the most "mature" game to come out of Rockstar."

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Co mnie ucieszyło:

 

"When I first saw the LA Noire trailer, I shared the same question that many of you had: "Why didn't they show actual gameplay in this trailer?" Having seen the game in action, I can say that the trailer is the gameplay."

Aż sobie musiałem trailer zobaczyć jeszcze raz.

Gra zapowiada się naprawdę świetnie. Opis mechaniki faktycznie mnie cieszy i zapowiada się taki gameplay jaki mnie usatysfakcjonuje. Na szczęście strzelanki z tego nie zrobili, i miejmy nadzieje że rzeczywiście będzie to bardzo dojrzała gra jak zostało tu wspomniane, teraz nic tylko czekać.

Odnośnik do komentarza

Z takich ciekawostek jeszcze, na gamespocie piszą, że większość ogrywanych wersji przez serwisy odbywała się na Ps3.

A to szok i dobry news bo dla przypomnienia taki RDR aż do samej premiery w 99 % dotyczył XO. Więc może w końcu L.A. Noire wygląda lepiej na Ps3 albo przynajmniej nie gorzej co tym bardziej cieszy.

 

Jestem ciekaw czy ktoś z PSX-a ograł L.A. Noire.

 

Edit:

 

Obiecany materiał pojawi się w czwartek:

 

http://www.rockstargames.com/newswire/article/12321/a-special-look-behind-the-scenes-of-la-noire-coming-this-thursda.html A Special Look Behind the Scenes of L.A. Noire - Coming this Thursday, December 16th

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Panie i panowie lub Lejdis and Dżentelmen oto zapowiedziane, pierwsze video:

 

http://www.rockstargames.com/newswire/article/12361/watch-the-new-la-noire-video-the-technology-behind-performance.html "The Technology Behind Performance"

 

Jest dużo nowych scen (głównie te ze screenów) a i nawet na samym początku L.A. jest pokazane. Ale video dotyczy twarzy, mc i jak?

Bo jak dla mnie ruchy (nie wygląd) to coś nie do opisania. Imo wyglądają jak prawdziwe coś niesamowitego WoW.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Wow, masakra. Idealnie przelozona mimika twarzy - to juz jest 100% odwzorowanie rzeczywistosci.

A kiedy sie widzi ta postac wypowiadajaca slowa - istny mindfuck, zupelnie inne wrazenie, niz w reszcie gier.

 

jak ja to obejrzalem to nie mogłem dojść do siebie, rly :lol: czachę mam zrytą, coś niesamowitego.

Odnośnik do komentarza

ja (pipi)e!

 

co rpawda widać ze gdzieniegdzie grafika jest uproszczona, i na środku ust pojawia sie jakas pozioma kreska (załamanie tekstur/modelu)

ale to nie zmienia faktu że wygląda to tak (pipi) niesamowicie!!!!! żadne gry , ani U2 ani heavy rain nawet nie pięt nie dorastają, tam widać ze gada komputerowy ludzik, mimo ze ładnie gada, (chociaz w HR mimika byla przesadzona i przerysowana) to jednak widac ze to poprostu komputer, a tutaj wygląda jak żywa prawdziwa twarz , conajmniej jak w filmie zwykly aktor, ale mam wrazenie ze to nawet daje lepszy efekt niż w filmach bo nie jestesmy przyzwyczajeni zeby w grach bylo cos tak za(pipi)istego :D

 

naprawde kilka scen pokazanych porpostu powala bardziej niż cała pustynia w U3

 

nie moge sie doczekać co bedzie w nastepnych grach wykorzystujących tą technologie, zwłaszcza na ps4 gdy już nie bedzie ograniczeń i cala reszta tez bedzie piekna (tutaj widać ze troche detali ubrania musieli uciąć na rzecz twarzy)

 

ta technologia powzala też na wrzucenie do gier mega realistycznych prawdziwych aktorów (mam na mysli holywoodzkie gwiazdy z górnej półki)

 

 

EDIT

 

no cholera.. czy jakakolwiek, nawet najlepsza gra, chocby w 10% zbliżyła sie do tego?

noiri.jpg

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Też mi się tak wydaje, że nawet U2 i HR wymiękają ze swoją mimiką a nawet nie wydaje a jestem pewny. Zresztą już w paru previewach też to pisali.

Tylko zastanawia mnie jak to będzie wyglądać w real gameplayu to znaczy jak np. wysiadamy z samochodu i idziemy po ulicach (mają być też misje free roamingowe) i np. na kogoś wejdziemy czy coś zrobimy przed nim. To co będzie "odpowiednio reagował mordką" przecież to jest insane (w sensie pozytywnym), wyobrażacie sobie grymas bólu po strzale czy podczas walki!?

 

Mam nadzieję, że w GTA użyją też tej techniki.

 

Jeszcze jedno jak się ogląda te video to aż ma się takie uczucie no nie wiem, że to nierealne (!?) bo wygląda to tak "kosmiczne - realnie". Że aż ciężko uwierzyć, że to gra, nie render.

Odnośnik do komentarza

Akurat do tej pory mistrzami w tym elemencie (mimika) byli Ninja Theory, kto grał w Heavenly Sword, czy Enslaved ten wie. :]

 

Ale tutaj jest jeszcze lepiej, tylko szkoda, że na takim poziome są same twarze, a już np modele postaci niekoniecznie.

 

Powinno się samymi twarzami dajmy na to w kapeluszach chodzić, wtedy był by wyczes i grafa na 10 :)

Odnośnik do komentarza

Nie zginął Yano nie zginął ja go na przykład przeczytałem doszczętnie włącznie z edycją - fotkami ;].

 

Eee tam mi osobiście absolutnie nie przeszkadza poziom zaprezentowanej grafiki (jestem ciekaw jak w ruchu się prezentuje). Oczywiście nie ma mowy o żadnej rewelacji ale nie jest jakoś tragicznie, jest standardowo (są o wiele brzydsze gry bez takiej mimiki). Zdecydowali się, że moc wpakują w mordki i ok, wiadomo, że musieli iść na jakieś uproszczenia.

 

Poza tym skoro mimika twarzy ma tu odgrywać tak ważną rolę: przesłuchania, emocje na twarzy na podstawie których mamy osądzać - pchać fabułę do przodu, przechodzić grę. To nic dziwnego, że to na tym elemencie skupili się najbardziej a jakie efekty tego są to każdy widzi.

 

No i na dobrą sprawę wszystko co na razie widzieliśmy to głównie wygląd i mimika postaci. Nie widzieliśmy jak pomieszczenia, miasto, samochody i cała reszta się sprawuje.

Wiem, że to można przypisać do prawie każdej gry ale co jak co ale akurat w takiej grze jak L.A. Noire grafika to sprawa marginalna IMO.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...