Skocz do zawartości

Sprzęt domowy


Rekomendowane odpowiedzi

nie wyobrazam sobie miec siłki w mieszkaniu. Za duzy burdel i chaos u mnie panuje. Poza tym ciezko by było pomiescic w jakims malym pokoiku tyle zelastwa , hantelków, ławeczke , stojak, drązek , sztange, poręcze itd. Chyba bym musial miec jedną godzine przeznaczona na trening a druga na sprzatanie zeby ladnie wygladało jak u jjota :D 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

dobra, kurna, musze sie krotko poradzic fachowcow:

mysle nad zakupem sprzetu, chodzi glownie o cwiczenie gornych partii, i ogolnie rzecz ujmujac zastanawiam sie nad dwiema opcjami:

- laweczka + szangi + hantle, mysle o tym:

http://pl.sport.kettler.net/produkty/szczegoly/katalogpa////n/katalog/n/n/364/0/618.html

 

- lub tez atlas, np. taki:

http://pl.sport.kettler.net/produkty/szczegoly/katalogpa////n/katalog/n/n/364/0/615.html

 

Zasadniczo lepiej cwiczyc klate na laweczce czy atlasie? Nie robilem tego z 10 lat i ze starych czasow pamietam, ze np. przy rozpietkach na atlasie na calej dlugosci ruchu jest taki sam (staly) opor, podczas gdy na laweczce im bardziej unosisz hantle, tym jest lzej. Z kolei przy sztandze mozna laweczke pod katem ustawic, zeby gorne partie popracowaly bardziej. Generalnie z kolei zawsze sztange cenilem bardziej- trzeba zapanowac nad tym ciezarem, zeby stabilnie szedl w gore i w dol- wiecej miesni przy tym pracuje, niz na atlasie, gdzie wszystko jest prowadzone, a pracujace miesnie bardziej wyizolowane. Za to atlas cie nie przycisnie, co- jak sie napiera samemu- tez moze nie byc bez znaczenia. Przewaga atlasa to linki/drazek, z kolei na laweczce nogi mozna i prostowac, i zginac, do tego mozna dorzucic modlitewnik na bicki.

...tyle, ze ja nienawidze cwiczyc bickow- ze wszystkich cwiczen te najbardziej mnie jakos wkur.wiaja.

Acha, nie wiem, czy to ma jakies znaczenie, ale nie zalezy mi na budowaniu masy (mysle, ze przybranie max. 4-5 kg by mnie interesowalo i satysfakcjonowalo), raczej chodzi o rzezbe.

Kur.wa, co radzicie, bo mam zagwozdzia? Mam dwie interesujace aukcje uzywek na oku, koncza sie w srode i w sobote, wiec bylbym wdzieczny za szybka porade.

 

PS: Nie zagladalem wczesniej do spartakusa, a malo mam czasu na doglebne czytanie archiwum, wiec jesli gdzies byly niedawno tego typu rzeczy poruszane, to sorry z gory.

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

@Litwin: nie bylem pewny, czy tu (jeszcze) zagladasz, mialem Cie na fejsie lapac w tej kwestii :)

 

poki co 2:0 dla laweczki, ale jakies uzasadnienie dla tego macie?

Wolny ciężar i ćwiczenia wielostawowe na gryfie czy hantlach bardziej stymulują wzrost masy mięśniowej,gdyż pobudzają więcej gryp mięśni(także tych głębokich,posturalnych odpowiedzialnych za postawę),powodując większą odpowiedź anaboliczną(hormonalna) organizmu.Atlas też fajny,ale jako rozgrzewka lub dobicie/dopompowanie po wolnych ciężarach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem zestaw od Marbo:

https://www.marbo-sport.pl/product-pol-17677-Zestaw-MH25-Lawka-regulowana-stojaki-regulowane-prasa-na-nogi-wyciag-modlitewnik-wsuwka-Marbo-Sport.html

ale wersja z obciążeniem, chyba 120 kilo.

Nie narzekam, chociaż przyznam, jak ten wyciąg górny zainstalowałem, to nie chce mi się teraz nic innego tam wkładać - przydałaby się druga ławka:/

Plusy takiej siłki to to, że idziesz kiedy chcesz i nie musisz się pół godziny witać z koksami. Spocony, porobiony, wchodzisz na górę i od razu się kąpiesz i jesz odżywki, a nie jeszcze stoisz w korkach.

W święta siłki pozamykane, ale nie u Ciebie. Do mnie czasem kumpel wbije, poćwiczyć, jak u niego zamknięte.

Post brzmi jakbym się śpieszył, bo tak właś

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...