Skocz do zawartości

Sprzęt domowy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość DonSterydo

humanno: drążek potrzebuje właściwie tyle miejsca co byś mógł pod nim stanąć, u mnie jest wyżej od regałów i staję na pufie żeby dosięgnąć :P (wolę nie skakać do niego bo to jednak cegła dziurawka i regipsy, a nie betonowa ściana).

 

Andreal: Ja tak samo, już sobie wyobrażam jakie mogą być potencjalne efekty po roku takich ćwiczeń ;)

 

Plugawy: Kiedyś też myślałem o drążku na futrynę, ale bałem się że za słabo zamocuję i (pipi)nę się z nim na podłogę, a po drugie, to ćwiczyć na widoku wszystkich domowników jest mało zachęcające :P

Odnośnik do komentarza

Ogólnie wychodzę z założenia, że przy odrobinie wyobraźni i minimum sprzętu można większość ćwiczeń z siłowni wykonać w domu, ale zawsze miałem problemy z ćwiczeniami na klatkę piersiową. Czym zastępujecie zwykłe wyciskanie sztangi lub rozpiętki jeśli brakuje sprzętu?

rozkładam łóżko i robie wyciskanie sztangielkami (mozna tez robic na podłodze), tak samo rozpietki, przenoszenie sztangielki tez robilem na krawędzi łózka

 

rozsuwam dwa fotele i pomiedzy nimi robie dipy (rownie dobrze mozna na krzesłach jak sie ma stabilne, no i oczywiscie pompki

Odnośnik do komentarza

Pompki na wszystkie możliwe warianty, łącznie z bardzo szerokim rozłożeniem ramion tak, aby jak najbardziej rozciągnąć klatkę, między krzesłami, nogi na podwyższeniu (np. na łóżku) ręce na ziemi w celu uzyskania skosu. Zastanawiam sę nad kupnem takich uchwytów do robienia pompek.

porecze.jpg

 

Czasami dodatek na ramionach w postaci dzieciaków. Gorzej jak na plecy wlazą :D

Odnośnik do komentarza

Co do cwiczenia w domu polecam obie ksiazki Oliviera Lafaya 'Trening Silowy Bez Sprzetu' (chociaz to 'bez sprzetu' to klamstwo, bo trzeba miec drazek [wystarczy rozporowy], kilka krzesel i meble). W ksiazkach sa informacje dotyczace tego co powinnismy jesc, a czego unikac, 35 cwiczen rozciagajacych i 110 cwiczen silowych skladajacych sie na 13 poziomow (polecam nie spieszyc sie z przeskakiwaniem na kolejny poziom i cwiczyc do momentu, gdy osiagniemy stagnacje). Kazde cwiczenie ma obrazek jak powinno sie je wykonywac i szczegolowy opis. Ja od siebie mocno te ksiazki polecam, bo widze po sobie, ze jest postep.

Odnośnik do komentarza

ha pamiętam jak zacząłem ostro robic przysiady na jednej nodze podjarany i w ogóle to na następny dzień nie mogłem po schodach chodzic bo nogi mi sie same uginały XD

 

czemu nie mozna na tym zrobic masy?Zamiast sztangi na barach masz własne ciało i robisz jedną nogę :D na początku duzo nie zrobisz potem mozna brac w łapy krążek.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

mam ławke tej firmy, tyle że z 'wbudowanymi' stojakami

cwicze na tym już blisko rok i obecnie w(pipi)ia mnie strasznie bo jest dla mnie za krótka (191cm wzrostu) i niestabilna

tym niemniej na początek i do hantli powinna ci spokojnie starczyc

 

na 178 moje to chyba bedzie ok, a sztangi poki co niestety nie dam rady zalatwic.. 

ławeczki szukam tak za 150-180 zł, może w sklepie gdzieś na miejscu kupię.. jakiś real, lidl? 

Odnośnik do komentarza

Ja chcę zainwestować w domową siłkę i kupić coś takiego:

 

http://www.marbo-sport.pl/2012-zestaw-24-lawka-ms-l001-stojaki-ms-s005-modlitewnik-ms-l007-zestaw-4-gryfow-obciazenie-64kg.html

 

 

Dokupię podwieszany drążek i mam kompletny sprzęt:

 

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/6/143

 

 

 

Ty jakbyś trochę dołożył masz taki super sprzęt:

 

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/2/300

Edytowane przez Litwin81
Odnośnik do komentarza

Ma/miał to ktoś kiedyś?

 

http://allegro.pl/kamizelka-z-obciazeniem-obciazeniowa-10-kg-i3951619440.html

 

Wygląda tandetnie, ale za taką cenę.. Szkoda, że nie ma 15kg, bo 10 przy podciąganiu na drążku to by mi na 2 miesiące wystarczyło :/ Inne kamizelki są cholernie drogie, a już mam dosyć ładowania pierdół w plecak i pompowania z nim.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...