Skocz do zawartości

Sprzęt domowy


Rekomendowane odpowiedzi

Plusy takiej siłki to to, że idziesz kiedy chcesz (...) Spocony, porobiony, wchodzisz na górę i od razu się kąpiesz i jesz odżywki, a nie jeszcze stoisz w korkach.

dokladnie, dlatego tez mam zamiar do piwnicy troche zelaza wstawic. Zima- nie zima, nawet nie musisz sie ubierac, wychodzic, jechac gdziekolwiek itp. Schodzisz na dol, napierasz, wchodzisz do gory, prysznic, otwierasz browara & chipsy i odpalasz lige mistrzow  :kaz:  

PS: sprzet fajny, na zdjeciach dobre wrazenie robi. Ja dzis bylem na miescie u jednego typa obczaic sprzet, ktory wystawil na necie: laweczka, osobny stojak na ciezary i gryfy, cztery hantle z gwintem, jeden gryf dlugi prosty, jeden giety do bickow (tez wszystko na gwincie), do tego lacznie 78 kg chromowanego zelaza w odwaznikach po 10/5/2.5/1.25 i 0.5 kg. Minusy dwa: laweczka nie ma regulowanej wysokosci chwytakow do gryfa (mimo, ze oparcie mozna pod katem ustawiac), no i srednica otworow ciezarkow to 1" zamiast 30 mm, wiec ew. dokupywanie odwaznikow moze byc utrudnione (ale poki co predko pewnie nie bede potrzebowal ich wiecej...). Acha, no i modlitewnika w niej nie ma (ale jest przystawka do nog). Cena wywolawcza za komplet ok. 750 pln. Spodobal mi sie zestaw, ale zaoferowalem mu 600 pln. On jednak wolal 750, wiec zaproponowalem mu, ze jak mu do konca aukcji nikt tego nie zalicytuje (poki co nie ma ofert), to wrocimy do rozmow o cenie :) Zobaczymy, aukcja sie konczy w srode za tydzien.

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Hej kochani :). Doradzicie noobowi, laikowi, amatorowi? Jednym słowem początkującemu.

 

Jaki sprzęt na początek do domowej siłowni? Ostatnio udało mi się zrzucić 15kg, delikatnie mówiąc, nadwagi. Wiem że sama dieta to niewszystko i chciałbym jakiś sprzęt do ćwiczeń kupić.

 

Przeglądałem rożne ćwiczenia dla początkujących i chyba ławeczka + stojaki by mi na razie wystarczyły. Myślałem o czymś takim

http://www.marbo-sport.pl/product-pol-24488-Zestaw-MS8-Lawka-dwustronnie-regulowana-stojaki-wielopoziomowe-Marbo-Sport.html

 

Pózniej może jakąś poręcz bym dokupił. Coś takiego http://www.marbo-sport.pl/product-pol-21830-Porecz-stacjonarna-z-drazkiem-MH-U102-Marbo-Sport.html .

 

Do tego jakieś tanie obciążenie bitumiczne. Mam podłogę wyłożoną pianką wiec nic się nie powinno za szybko zniszczyć.

Odnośnik do komentarza

Mam zestaw od Marbo - używam ze 2 lata i mogę Ci polecić.

Może poszukaj od razu gotowych zestawów ławka + stojaki + prasa na nogi (w sumie tego nie używam) + ława do bicków + wyciąg + ciężary?

Ja to brałem, tylko wtedy było w zestawie z dwoma wielkimi gryfami, dwoma małymi i ciężarami

http://www.marbo-sport.pl/product-pol-17677-Zestaw-MH25-Lawka-regulowana-stojaki-regulowane-prasa-na-nogi-wyciag-modlitewnik-wsuwka-Marbo-Sport.html

---

Po roku dokupiłem potem drugą ławkę + więcej ciężarów, bo nie chciało mi się ciągle zdejmować tych modułów z ławeczki :)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@mushabelly

 

Na twoim miejscu kupiłbym używaną ławeczkę ze stojakami,do tego sztanga z ciężarami, do tego hantle, a jak jeszcze kupisz sztangę łamaną, to już w ogóle będzie bardzo dobrze.W warunkach domowych to ci w zupełności wystarczy, zwłaszcza że jak piszesz, dopiero rozpoczynasz treningi. Nie ma żadnego sensu wydawać ogromnych pieniędzy na sprzęt, jeżeli nie wiesz nawet czy ci się spodoba ten sport.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja bym radził jak jest ciśnienie przejść się na siłownie a po wakacjach jak się sezon przemyśleć zakup. Jest sezon , teraz każdy jest napalony na krate na brzuchu , duże ramione i nabite barki ale niestety gdy przychodzi październik wszyscy odpadają dlatego jeżeli zdecydowałeś się na zakup w tym okresie wydaje mi się że nie jest to przypadkiem a po prostu spowodował to sezon.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sam tak miałem kiedyś. Kupiłem sprzęt, ćwiczyłem, ale przyszła kontuzja i sprzet sie zaczął kurzyć. Dopiero od kilku miesięcy to posprzątałem i od 5 miesięcy ćwiczę.

 

Sprzet Ci klaty, brzucha czy czego tam chcesz nie da. Najważniejsza jest motywacja i ciągły upór. Jak wpadniesz w ru ciąg treningów i sie przyzwyczaisz to będzie już z górki.

 

Na start polecam jakieś tanie rzeczy, abyś w ogóle spróbował. Warto iść też na jakaś siłownie. Pamiętaj- nie bój się podejść tam do kogoś vel koksa i zapytać sie czy robisz coś poprawnie. Oni nie gryzą, a często z chęcią pomogą, pokażą.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem zestaw ławka + sztanga i obciążenie za ok 550zl. Jak na razie starczy. To nie tak że nigdy nie ćwiczyłem. Kiedyś to nawet przesadzałem. Jednak przyszły studia, potem praca, a razem z nimi sadło. Chcę po prostu nie być 120kg klocem :P. Bez regularnych ćwiczeń i odpowiedniego odżywiania się nie uda. Na razie prawie 20kg zeszło. Teraz muszę ustabilizować wagę. Potem zrzucę jeszcze 20kg :).

 

Co do ćwiczeń na siłowni to z chęcią bym poszedł ale mam za dużo pracy. Tylko w domu da radę. Myślę że będzie dobrze. Nie robię tego dla ewentualnej kratki na brzuchu :). Jeśli będzie to się nie obrażę. Jak się wkręcę to i metkę, a nawet hormon wzrostu mogę zarzucić :P.

 

Taka rada dla innych początkujących. Lepiej dołożyć parę zł do lepszego sprzętu. Już widzę niedoskonałości obecnego ale za niską cenę też nie ma co cudów wymagać.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem zestaw ławka + sztanga i obciążenie za ok 550zl. Jak na razie starczy. To nie tak że nigdy nie ćwiczyłem. Kiedyś to nawet przesadzałem. Jednak przyszły studia, potem praca, a razem z nimi sadło. Chcę po prostu nie być 120kg klocem :P. Bez regularnych ćwiczeń i odpowiedniego odżywiania się nie uda. Na razie prawie 20kg zeszło. Teraz muszę ustabilizować wagę. Potem zrzucę jeszcze 20kg :).

 

Co do ćwiczeń na siłowni to z chęcią bym poszedł ale mam za dużo pracy. Tylko w domu da radę. Myślę że będzie dobrze. Nie robię tego dla ewentualnej kratki na brzuchu :). Jeśli będzie to się nie obrażę. Jak się wkręcę to i metkę, a nawet hormon wzrostu mogę zarzucić :P.

 

Taka rada dla innych początkujących. Lepiej dołożyć parę zł do lepszego sprzętu. Już widzę niedoskonałości obecnego ale za niską cenę też nie ma co cudów wymagać.

Wszystko czego Ci trzeba http://t-motywator.blogspot.com/2013/03/bill-starr-madcow-55-szybka-utrata.html

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O dzięki. Porobię to za pare tygodni. Akurat sobie obciążenia dokupię. Na razie jeszcze i tak z diety wychodzę i węglowodany mam ograniczone.

 

Robię na razie takie podstawowe ćwiczenia dla nooba. Wyciskanie, przysiad, martwy ciąg i wiosłowanie. Dodatkowo z niewielkim obciążeniem. Może za dużo o uszkodzeniach więzadeł, ścięgien itp się naczytałem ale nie chce przesadzać.

 

Co drugi trzeci dzień robię sobie HIIT na rowerze ale jeszcze nie taki jak powinienem z prawie max HR. Pózniej spróbuje HIIT ze skakanką.

Odnośnik do komentarza

Tak się jeszcze zastanawiam. Czy nie kupić jakiegoś najtańszego "shitu" z Allegro. W sumie to tylko metalowe rurki ;). Co tam ma się w nich zepsuć. Chyba ławka na pół nie pęknie przy wyciskaniu?

Szit klekocze i jesli chodzi np o laweczke może się bujać na płaskim. Czuć różnicę, bo slabej jakości metal jebie wręcz

tak na przyszlosc xd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...