Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

DP miałem przy poprzednim, ale monitor od razu poszedłem dać chrześniakowi. 

A użyłem softu MSI- Gaming Intelligence i tam jak wrzucam plik z FW wyskakuje że tylko przez port display. 

A ja tu HDMI, USB wpięte, ale i tak DP mam mieć do wgrania softu. :reggie:

 

 

EDIT

 

A tak w ogóle, to DP nie będzie tutaj lepszy od HDMI? 

No 2.1 ma większą przepustowość od DP. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, iluck85 napisał:

DP miałem przy poprzednim, ale monitor od razu poszedłem dać chrześniakowi. 

A użyłem softu MSI- Gaming Intelligence i tam jak wrzucam plik z FW wyskakuje że tylko przez port display. 

A ja tu HDMI, USB wpięte, ale i tak DP mam mieć do wgrania softu. :reggie:

 

 

EDIT

 

A tak w ogóle, to DP nie będzie tutaj lepszy od HDMI? 

No 2.1 ma większą przepustowość od DP. 

 

Jeśli chcesz mieć wiecej niz 120hz to tylko DP. 

Hdmi możesz użyć sobie do konsoli jedynie.

A i pamietaj przełączyć odświeżanie w PC również, bo samo nie wrzuca większej wartości Hz.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, oFi napisał:

 

Jeśli chcesz mieć wiecej niz 120hz to tylko DP. 

Hdmi możesz użyć sobie do konsoli jedynie.

A i pamietaj przełączyć odświeżanie w PC również, bo samo nie wrzuca większej wartości Hz.


Na hdmi mam 175Hz

Co ciekawe po ustawieniu zmniejszyło mi obraz i trzeba było zmienić z konsoli na PC.

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, MarekCol napisał:

A widzicie chopaki, że te QD-oledy nie mają czerni jak nie macie ciemnicy w pokoju?
Czy póki co zachwyt przejął kontrolę nad zdrowym rozsądkiem?

Chyba, że macie całkiem ciemno w gaming roomie, wtedy okay.

W ogóle nie. Takie same bzdury jak z tą czciona co rozczytać nie można. Sam mam biurko w salonie z 2 ogromnymi oknami balkonowymi, więc pokój bardzo nasłoneczniony.

60-70% i nawet nie muszę zasłon używać.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Jasność 33 mam. 

Co do czcionki- w soczewkach widziałem piksele :D Bez jest ok jak na VA :kekw:

 

 

Co do samej wymiany czy monitora. Dla mnie nie jest to must have. Ja nigdy nie miałem parcia na klatki, herce itp techniczne sprawy. Dla mnie czy 30 czy 60 fps wsio ryba. Jak nie ma skoków czy dropów to bez większej różnicy dla mnie. Na plus kolory, nasycenie- no jest grubo. Czy bym kupił ponownie? Jak brałem kompa w ubiegłym roku (pod koniec jakoś) to te monitory był po 5k i lepiej.  Dzisiaj VA to połowa tego Oleda, bo 1800 kosztuję.  Pewnie bym dołożył. OLED największe wrażenie zrobił przy wymianie TV.  Ogram sobie ponownie Wiedzmina, teraz na PC. 

 

Z całej wymiany największą frajdę miałem i mam do teraz że swój poprzedni oddałem dzieciakom siory. Chcieli kupić jakiś 24 czy tam 27 za 800zl i zbierali. A tu wpada wuja z 34 :kaz:

Radość dzieciaków zawsze nie do opisania. 

Główny czynnik wymiany, bo miałem co zrobić z monitorem. Nie miałem kompletnie ochoty się z tym bujać na OLX ani wysyłać tego pudła. 

 

 

 

Edytowane przez iluck85
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, easye napisał:

W ogóle nie. Takie same bzdury jak z tą czciona co rozczytać nie można. Sam mam biurko w salonie z 2 ogromnymi oknami balkonowymi, więc pokój bardzo nasłoneczniony.

60-70% i nawet nie muszę zasłon używać.

 

Wszystko super, ale jedna z dwóch rzeczy ma tu miejsce. Entuzjazm związany z połączeniem GPU z oledem jest tak duży, że nie widzisz jak światło zewnętrzne oddziałowuje na tą matrycę, defacto robiąc kolor czarny słabszym (nie twierdzę, że gówno typu IPS), albo kłamiesz xd Sam nie widziałem tych matryc którejśtam już generacji na oczy, więc może coś już jest lepiej w temacie. Czcionki pomijam, w grach nieistotny element, ale każda recka byle jakiego qd-oleda mówi o tym - brak gloss, czerń cierpi jak światło pada bezposrednio. Jak przechodzisz z VA albo IPS to może jesteś pod wrażeniem, ale w dzień nie stawiaj obok siebie woled i qdoled. Pierwszy wygrywa. Żeby nie kłamać to upewniłem się w tym wszystkim na Rtings i Tft central.

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok, widzę że wiesz lepiej bo przeczytałeś w artykule xD 

Wiem o czym mówisz bo przetestowałem z latarka i lampa i żeby odzialowywac na tą matrycę źródło światła musiałbyś mieć za plecami. Może jak ktoś ma ogromne okno i światło słoneczne pada wprost na monitor... pisanie zaś, że trzeba mieć ciemno w pokój jest kompletna bzdurą, zwłaszcza że QD są z reguły 2 razy jaśniejszymi matrycami niż Woled.

 

 

Odnośnik do komentarza

@easye To nie ma znaczenia czy jest jaśniejsza. I nigdy nie jest 2 razy jaśniejsza, bo MLA od LG ma niemal taką samą jasność. Koledze @MarekCol chodzi o zmianę czerni w szarość ze względu na brak filtra polaryzującego w QD-OLED i ma 100% racji. Siedzę przed QD-OLED i wystarczy odpalić głupie światło na suficie i już czerń się zmienia w srakę.

  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

gowno.jpg

 

Godzina 11 - obydwa balkony otwarte, słonce w salonie, no nie da się grać brak czerni, gówno.jpg.

A co do oświetlenia to mam 4m od biurka i też tego aż tak nie widzę. Nie mowie, ze tego nie ma, ale pisanie ze trzeba monitor włączać po 22 jest po prostu przesadą.

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.05.2024 o 01:01, MarekCol napisał:

 

A widzicie chopaki, że te QD-oledy nie mają czerni jak nie macie ciemnicy w pokoju?
Czy póki co zachwyt przejął kontrolę nad zdrowym rozsądkiem?

Chyba, że macie całkiem ciemno w gaming roomie, wtedy okay.

a ja odpowiadałem na to.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ale chcesz czy nie, on ma rację. Jeśli chcesz czarną czerń na qd-oled musisz mieć ciemno. Każde światło zaczyna wzbudzać diody ze względu na ich budowę i dominację niebieskiej. Stąd wszystko leci w taki szaro fioletowy kolorek. Widomo, że delikatne światło zmieni to na tyle, że cześć osób nie zauważy nawet. Ale wstawienie takiego monitora do normalnie nasłonecznionego pomieszczenia? No osobiście bym się obawiał :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...