Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, schabek napisał:

Neapolitanska oczywiscie najlepsza ale tylko i wylacznie z pieca opalanego drewnem. Zadne tam kombinacje.

 

W Gdansku ostatnio odkrylem Pizzerie Napoli na Oruni. Prawie tak dobra jak Francesco w Gdyni. Ogolnie to tego typu pitce jeszcze chyba malo popularne u nas, pewnie niedlugo dopiero zacznie sie moda

 

Koło pracy kiedyś miałem, mega dobre gość robił. Piec opalany drewnem, czynne tylko w godzinach 8:30-15 od pon do piątku xD Typowy lokal pod przerwę w pracy dla okolicznej strefy. Jednak słabo szły i zostały tylko burgery z pieca, ciasto na domowy chleb.  Burgery bardzo dobre no ale wolałem jednak pizzę. Te godziny otwarcia funkcjonują  już od 7 lat, gość tłumaczy ,że chce też żyć a nie tylko pracować. 

 

Poleci ktoś dobry lokal z pizzą neapolitańską w Krakowie albo Rzeszowie? 

 

Od siebie polecam te domowe piece na pizzę. Mają prawie dwa razy większą temperaturę niż piekarnik więc neapolitańska wychodzi super. Można też trochę pokombinować ale to nie to samo:

 

A tutaj ogólny poradnik co prawda po włosku ale po filmiku widać o co chodzi plus napisy z google też ułatwiają sprawę. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Mejm napisał:

Jaka roznica?

 

Taka jak na fotce z grubszym brzegiem i mega cienkim srodkiem, nawet troche lejacym sie do tego stopnia ze nie da rady podniesc kawalka bo wszystko by spadlo. Trzeba zwinac albo zlozyc. Placek laduje w piecu nagrzanym do +450 stopni na 90sek i jest niebo w gebie

 

Optimized-A1E7A33D-F3DC-44BA-A59D-960E5D

 

 

 

 

@Ukukuki za niecale 700zl mozna taki maly piecyk sobie sprawic i nawet nad tym myslalem tylko ze jak znam siebie zrobie raz czy dwa i piec bedzie sie kurzyl. No i tez jakis przepis kozacki na ciasto trzeba ogarnac

0b8769ff4835b30513acc54d337b

Edytowane przez schabek
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:

 

Koło pracy kiedyś miałem, mega dobre gość robił. Piec opalany drewnem, czynne tylko w godzinach 8:30-15 od pon do piątku xD Typowy lokal pod przerwę w pracy dla okolicznej strefy. Jednak słabo szły i zostały tylko burgery z pieca, ciasto na domowy chleb.  Burgery bardzo dobre no ale wolałem jednak pizzę. Te godziny otwarcia funkcjonują  już od 7 lat, gość tłumaczy ,że chce też żyć a nie tylko pracować. 

 

Poleci ktoś dobry lokal z pizzą neapolitańską w Krakowie albo Rzeszowie? 

 

Od siebie polecam te domowe piece na pizzę. Mają prawie dwa razy większą temperaturę niż piekarnik więc neapolitańska wychodzi super. Można też trochę pokombinować ale to nie to samo:

 

A tutaj ogólny poradnik co prawda po włosku ale po filmiku widać o co chodzi plus napisy z google też ułatwiają sprawę. 

 

 

 

 

Rzeszów miastem kebaba i choć niektóre pizzerie są ok, to dobrej neapolitańskiej jeszcze nie spotkałem. Najbliżej jest chyba Al Metro, dobre składniki, nieprzekombinowane, ciasto w punkt. 

 

Polecam za to w ramach eksperymentu udać się do pobliskiej Boguchwały na pizzę rzymską do Pippo. Jedyna w swoim rodzaju i niezmienna od lat. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Muszę poszukać we Wrocku Neapolitanskiej.

Co do mojej to fakt tylko tylko 24h ale też robiona w gazowym piecu w którym udało się uzyskać ponad 260 C potem skala się skończyła. 

Nawet nie wiecie jak ciężko teraz znaleźć dobry piekarnik gazowy. Wszystko teraz robią w elektryku i do tego czekałem ponad 2 miesiące na dostawę jednak warto było. 

Szybko się nagrzewa a i pizza nieźle wychodzi i szybko. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio się otworzyli w Kato, ale z tego co widzę, to jest to sieciówka, bo we Wrocławiu też np. jest, mowa o Express Pizza. Co ją wyróżnia? Jest to pizza w stylu detroit pizza, czyli prostokątna, na grubym, puszystym cieście, z dużą ilością sera. Właśnie czegoś takiego mi brakowało.

 

bg.jpg

59388912_2442472199096624_34784064944818

66511040_2567527659924410_23011408532482

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...