Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

Mało Pizzy ostatnio było wiec dają to co ja w zeszłym tygodniu jadłem przez dwa dni :)

 

UPQWJ9k.jpg

 

8eDfACi.jpg

 

Dwie fotki ciasta i sosu pomidorowego z czosnkiem, cebulą i ziołami.

 

Ale przejdźmy do meritum czyli do 

 

c03zPZX.jpg

 

We wtorek zwykła z salami i 3 rodzaje sera. (ciasto 24h w lodówce)

 

qNocSAS.jpg

 

Środa z surowymi krewetkami (ciasto 48h w lodówce) 

 

 

 


7wh7T03.jpg
 

 

 

U mnie na takim cieście była 

 

vHNPK7f.jpg

 

Cienkie, ale na brzegi ładnie wyrośnięte i chrupiące.

 

Poniżej kilka dodatkowych fotek 

 

 

 


 

wt7LNX7.jpg

 

rTZnS0z.jpg

 

nVrYQ9v.jpg

 

FrJYzuP.jpg

 
 

 

 

Z końcówki ciasta zrobiłem jedną mniejszą 

 

qDPaiSs.jpg

 

 

 

Edytowane przez Tynio
  • Plusik 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

U mnie otworzyli sieciówkę Tutti Santi, czy jakoś tak. Ale kurła dobra, w Top1 pizz, jakie jadłem. 

Cena 3 dychy więc nieco drożej niż inne, ale czuć że te składniki to są klasy premium :)

pizza-parma.jpg

To foto z neta. Ja jadłem jakąś z serem pleśniowym... co prawda sera było mało, ale był tak intensywny w smaku. A pizza cieniutka i chrupiąca. Jeno dłuuuuuugo się czeka i na żarcie i rachunek.

Odnośnik do komentarza

a może jakieś dokładniejsze namiary? nieźle to wygląda

 

Ja ostatnio jestem oczarowany pizzą Tesoro z Gdyni. No niech mnie (pipi), składników na tych plackach tyle, że spokojnie na trzy pizze z innych pitcerni. Zastanawiam się nawet czy to nie jest jakaś firma krzak, gdzie piorą grube hajsy, bo nie wiem jak im się to opłaca. Czuję, że dzisiaj będzie zamawiana, więc jak nie zapomnę to wrzucę zdjęcie. :lapka: 

Odnośnik do komentarza

@Paolo de Vesir jest w kilku miastach

http://tuttisanti.pl/restauracje

Ceny nieco się różnią, wiadomo w Wawie drożej, ale chyba średnio o piątaka.

 

A tu filmik jak koleś wymiata:

 

I artykuł sponsorowany:

https://myglogow.pl/pizza-od-mistrza-juz-w-glogowie-warto-odwiedzic-tutti-santi/

 

to jest sieciówka, czyli gość od kręcenia ciasta pewnie dogląda raz na ruski rok. A głównie pizzę lepią młodziki. Do tego mam właśnie mieszane odczucia, tak jak np. jest już u nas pizza od Włocha, gdzie prawdziwy Włoch z żoną prowadzi pizzerię i pizza może ciut gorsza, ale tworzą świetny klimat.

Póki co, w tej "sieciówce" byłem raz i zapewne znowu zawitam, bo po prostu czuć że chorizo to chorizo, a ser na pewno nie jest z biedry.

Edytowane przez grzybiarz
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Zastanawiam się nawet czy to nie jest jakaś firma krzak, gdzie piorą grube hajsy, bo nie wiem jak im się to opłaca.

Znajomi otworzyli pizzerię w Środzie Śląskiej i póki co też walą grubo serem i nie tylko. Aż się zdziwiłem jak zobaczyłem tyle składników... ale to zapewne, że sami zaczynają, sami pracują tam po 12h, a nie robią dla prywaciarza za najniższą krajową. Chociaż słyszałem, że w gastronomii można robić wały (jak wszędzie), bo sporo składników możesz odliczyć w koszty, jako przeterminowane... no ale to naprawdę by musiały być kilogramy sera koziego, by się opłacało:)

I znowu ta godzina, a ja jeszcze przed obiadem i znowu zbłądziłem do tego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

a może jakieś dokładniejsze namiary? nieźle to wygląda

 

Ja ostatnio jestem oczarowany pizzą Tesoro z Gdyni. No niech mnie (pipi), składników na tych plackach tyle, że spokojnie na trzy pizze z innych pitcerni. Zastanawiam się nawet czy to nie jest jakaś firma krzak, gdzie piorą grube hajsy, bo nie wiem jak im się to opłaca. Czuję, że dzisiaj będzie zamawiana, więc jak nie zapomnę to wrzucę zdjęcie. :lapka: 

gdzie to jest? Wiem, że taki lokal jest w Sopocie.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nawet nie słyszałem, sprawdzę.

 

W Sopocie polecam kuchnię wietnamską: https://www.wietnamskasopot.pl/

a w Gdańsku: http://www.azjakuchniawietnamska.pl/jak-nas-znalezc.html

 

Obydwa lokale wyglądają tak, że nie chce tam się zachodzić, wręcz bardzo słabo, nie można płacić kartę... a jedzenie mega, porcje w sam raz i co ciekawe, bardzo przypominają w smaku prawdziwe azjatyckie żarcie, tak solidnie doprawione, głęboki smak. Nie wiem, czy byłeś w Liu w Sopocie, tam z kolei żarcie jest ok, ale jakieś takie nijakie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Trzymam się z dala od mrożonek typu giuseppe, ale dziś musialem coś na szybko zjeść i padło na pizze eccellente z zabki. Lepsza od tych z biedronki, które dotychczas były dla mnie numerem jeden. Cienkie ciasto, sporo szynki, salami, nawet są okruchy wołowiny (niby). Cena chyba 7zl, polecam sprawdzić. 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ale dzisiaj kutasy z nieba leciały, jak jadłem deep dish pizzę (dziś premierowo, day one) w katowickim Różowym Kaloryferze (knajpka Daniela Wanke). No jakie to było dobre, tłuściutkie, sycące, ten ser, ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy"

R0jJTnz.jpg

YDRN7OX.jpg

I4osPQN.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...