Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli chodzi o mrozone pizze to w biedronkach powinny byc jeszcze te z wloskiego tygodnia (marka gustobello takie zielone pudelko). No to.jezeli chodzi o te pizze to jest to absolutny top wsrod mrozonek, naprawde dobre prawdziwe ciasto, BARDZO DUZO sera, spoko szynka I normalbe pieczarki. Rewelacja, polecam sprobowac bo wychodzi jakies 10 zl za 2 :O

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
W dniu 11.05.2020 o 08:07, Carles napisał:

Dokładnie. I najlepsze że taka też jest smaczna ^^

@Tynio nie śpij! Wrzucaj foty, poniekąd mnie zainspirowales.:D

Dawno mnie nie było, bo sporo miałem ostatnio roboty.

 

Pizza była regularnie robiona (raz w miesiącu)

 

Dam tylko kilka fotem z dnia wczorajszego.

 

bmHyC8U.jpg

 

 

AcLm5L1.jpg

 

51DaxIQ.jpg

 

UfBPT83.jpg

 

fuhhhF3.jpg

 

Spoiler

LyeuptY.jpg

 

Ciasto cienkie i chrupiące :)

 

 

 

Ciekawostką jest zdjęcie pierwszej pizzy z sosem oraz cebulą i minimalną ilością sera (dosłownie 20 gram) wszystko okraszone oliwą z oliwy i rukolą.

 

 

Edytowane przez Tynio
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, grzybiarz napisał:

następnym razem daj znać wcześniej, to przyjadę :)

 

W ile się wyrobisz z dojazdem na Strzegomską we Wrocku? 

Dam znać jak wyciągnę ciasto z lodówki. 

 

4 godziny temu, Okie from Muskogee napisał:

Jeżeli smakuje w połowie tak dobrze, jak wygląda, to jest to najlepsza pizza jakiej ostatnio nie jadłem. 

 

Pewnie jak by innym nie smakował w domu to by mnie nie prosili bym robił przynajmniej 2x w miesiącu. 

 

Czasem coś mi nie wyjdzie w kuchni, ale pizzę robię od wielu lat i domownicy bardzo sobie chwalą. 

 

Ciasto zawsze ląduje na minimum 24h do lodówki, sos staram się robić z prawdziwych pomidorów (w sezonie ze swoich z działki)

Czasem robię z pomidorów puszkowych Mutti.

 

Ważne jest ciasto (mąka typu 0), sos pomidorowy oraz ser.

Reszta dodatków to wiadomo, wystarczy dać kawałek dobrej jakości szynki dojrzewającej lub oliwek i będzie pyszna. 

 

Staram się dodawać (nie liczę sera i sosu) 3 dodatki  + jeszcze jakieś oliwki lub zielenina. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Rillas napisał:

A pieczenie? Temp/czas, jakies specjalne gadzety sa grane typu kamien?

 

Robię w piekarniku gazowym, temperatura to 250-260C (tyle ile fabryka dała)  na około 8-9 minut ( 6-7 minut gaz a potem na 1-2 minutę włączam grill elektryczny)

 

Bez kamienia choć się kilka razy zastanawiałem czy nie kupić jednak na blachach jakie mam wychodzi OK 

 

 

11 godzin temu, Mejm napisał:

Drozdze czy zakwas?

 

Drożdże piekarskie (czasem są zamrożone i dają radę)

Kiedyś dawałem 40-50gr. na 750gr. mąki teraz powoli schodzę i doszedłem aktualnie do 30gr i jest OK (czyli jakieś 10gr. na jedną pizzę) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Najtmer napisał:

W przepisach często polecają okrągłą blachę z dziurkami. Masz taką? Gdzie takową kupić można?

 

Tak mam właśnie takie. 

Ja swoje kupiłem w Tesco po 10 zł takie srebrne  i są super (mam 6 szt) 

Wcześniej kupiłem w carefure i badziew straszna. 

Cienka blacha, przypala się ciasto i do tego ciężko umyć. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

1. Cienkie ciasto.

2. Nie naje.bac skladnikow (zwlaszcza "wodnych" jak pieczarki czy warzywa)

3. Wysoka temperatura >250C.

4 Jak juz placek bedzie w piekarniku pare minut, otworzyc i podniesc boki jakas szpatulka zeby uwalnic pare (jesli nie ma sie kamienia i piecze na zimnych blachach wsadzanych dopiero razem z plackiem).

  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Spróbuję na pewno z tym 4 punktem.

Odnośnie 2 pkt. to staram się nie przeginać, ale dzisiaj oglądałem trochę filmików na YT i oni tam rzeczywiście meeega mało składników dają. Spróbuję jeszcze mniej. Pieczarki są za każdym razem, ale najpierw staram się je na maxa "wysuszyć" na patelni.

Z tą wilgocią to myślę, że dobry trop. Pokombinuję tutaj z sosem, robię od podstaw z pomidora a to też sama woda. Z reguły dawałbym tak 3/4 tego sosu co zrobiłem, więc daję całość bo szkoda wyrzucić. następnym razem dam połowę, a resztę zużyję do makaronu czy cos.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.11.2020 o 20:09, Carles napisał:

@Tynioa jak ze spodem, jest przyrumieniony lub nawet lekko przypalony w niektórych miejscach? Czy do tego potrzeba kamienia?

Piekę od czasu do czasu, ale nie udaje mi się zrobić takiego mocno chrupiącego spodu, jak dłużej przytrzymam to góra się za mocno zjara.

 

W 95% mam rumiany spód pizzy. 

 

Te 10% to

Ze dwa razy z mojej winy spadła temperatura z 260-250 do 200C

Niby pizza siedziała 2 minuty dłużej, ale góra była już przypieczona a spód blady jednak nie  surowy. 

Raz położyłem blaszkę z pizzą na rozgrzaną blachę bez kratki i tylko minutę była dłużej niż zawsze trzymam.  Spód był bardzo rumiany a tam gdzie otwory byłe widoczne lekkie przypalenia. 

Gazowe piekarniki mają dużo zalet, ale i mają też wady. 

 

W dniu 8.11.2020 o 20:55, Mejm napisał:

1. Cienkie ciasto.

2. Nie naje.bac skladnikow (zwlaszcza "wodnych" jak pieczarki czy warzywa)

3. Wysoka temperatura >250C.

4 Jak juz placek bedzie w piekarniku pare minut, otworzyc i podniesc boki jakas szpatulka zeby uwalnic pare (jesli nie ma sie kamienia i piecze na zimnych blachach wsadzanych dopiero razem z plackiem).

 

Osobie która żadko robi pizzę ciężko zrobić cienkie ciasto na początku. 

 

Ja zawsze pieczarki smażę na patelni z dodatkiem soli. 

 

Fakt temperatura to ważna sprawa, do tego warto piekarnika rozgrzać by z 10 minut wcześniej osiągnął 250-260 C

Zwłaszcza gazowy. 

 

 

W dniu 8.11.2020 o 21:22, Carles napisał:

Spróbuję na pewno z tym 4 punktem.

Odnośnie 2 pkt. to staram się nie przeginać, ale dzisiaj oglądałem trochę filmików na YT i oni tam rzeczywiście meeega mało składników dają. Spróbuję jeszcze mniej. Pieczarki są za każdym razem, ale najpierw staram się je na maxa "wysuszyć" na patelni.

Z tą wilgocią to myślę, że dobry trop. Pokombinuję tutaj z sosem, robię od podstaw z pomidora a to też sama woda. Z reguły dawałbym tak 3/4 tego sosu co zrobiłem, więc daję całość bo szkoda wyrzucić. następnym razem dam połowę, a resztę zużyję do makaronu czy cos.

 

Jak robisz sos pomidorowy to nie martw się że zostaje. 

Ja często taki sos używam do tostów lub tak jak napisałeś jako sos do makaronu. 

Jak masz jeszcze gorący to możesz zawekowac i do lodówki. 

 

Edytowane przez Tynio
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chyba nie muszę piać co dziś będzie na obiad.

 

spacer.png

 

@grzybiarz zbieraj się  obiad będzie o 14:30 

 

Kupiłem grecką paprykę bo była w promocji (Pepeerowi zielona) i okazało się że jest jakaś gorzka. 

 

Reszta produktów jak zawsze dobrej jakości. 

 

Sos już zrobiony, pieczarki kończę smażyć, a ciasto dochodzi do temperatury pokojowej.  

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

A ja ostatnio zrobiłem szybkiego prawie że gotowca: ciasto spód gotowe, a resztę co się nawinęło w lodówce:

IMG-5813

tak, nie wygląda tak apetycznie, jak Twoje @Tynio, więc nie wołałem :)

 

Co my tu mamy? Za bazę sosu posłużyła swojska pasta harissa https://www.chilliczosnekioliwa.pl/2016/06/domowa-harissa-przepis.html

Kupiłem od mirasa z wykopu pełno ostrych papryk i porobiłem przetwory. Przepis nieco zmodyfikowałem, dodałem puchę z pomidorami, więcej zwykłej papryki (żeby nie było za ostro, wszak w miksie była i Carolina Reaper) zblendowałem. Do tej mojej wersji pasty, dodałem "koncentrat pomidorowy" od teściowej. W sumie to w składzie 99,9 % pomidorów :)

No i to był sos, a na górze ser, pieczary, trochę cebuli, kukurydzy i jakiejś salami.

Gdyby tylko spód był od zera i lepszy aparat hehe :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...