Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dezaktywuj konsole przez www (wszystkie konsole jakie masz przypisane do tego konta zostana dezaktywowane, nie mozna inaczej przez www) wtedy gry beda dzialaly na ps3 mimo ze jest nieaktywne to konto, ktos inny wtedy moze sobie grac i nabijac trofea na swoim koncie, jak Ci na tym zalezy. oczywiscie odznacz opcje automatycznego logowania i zapamietywania hasla ;) w ogole najlepiej zmienic haslo jak sie konsole puszcza w swiat

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie, jakie sa wady posiadania 12 gb slima? Idzie grac komfortowo, albo wrecz na odwrot, jest udreka z patchami i tak dalej? Na dniach mam zamiar kupic ps3 do ogrania wylacznie interesujacyh mnie eksow, wiec nie widze sensu inwestowac w dysk 320. Jadnak z drugiej strony nurtuje mnie pytanie jak sytuacja wyglada z 12gbajtowka. Licze na pomoc : >

Odnośnik do komentarza

Takie GTA5 już ma na pudełku informacje że 12 gigabajtowa wersja nie jest obsługiwana i konieczne jest posiadanie EXT HDD.

 

Ściągając patche nie będzie żadnych problemów.

 

Czasami możesz mieć dylemat przy instalacji DLC gdzie ja ostatnio ściągałem Dodatek do Last of Us który ważył pięć i pół giga. Więc jeśli ogrywasz tylko jeden tytuł lub maksimum dwa to nie będzie problemów z miejscem. 

 

Bo jak więcej to będziesz musiał kasować i ściągać i kasować i ściągać na przemian. Jedna, dwie gry nie będzie problemów. 

 

No i o grach z PSN możesz zapomnieć. Last of US zajmuje ponad 27 giga na dysku, GTA 5 podobnie. Tylko wersje płytowe które małą porcję instalują na dysku. Zazwyczaj do 3 giga

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ściągając patche nie będzie żadnych problemów.

Łaty do niektórych gier zawierają też DLC. Do gier, które umożliwiają granie online bez wykupionej zawartości DLC. Na przykład Little Big Planet (musieli tak zrobić, żeby nie blokować poziomów wykonanych przez graczy którzy użyli do ich budowy obiektów z DLC). To jedyna taka gra jaką znam, ale może jest ich więcej.

 

No i o grach z PSN możesz zapomnieć. Last of US zajmuje ponad 27 giga na dysku, GTA 5 podobnie. Tylko wersje płytowe które małą porcję instalują na dysku. Zazwyczaj do 3 giga

Zależy jakie gry, indie to groszowe sprawy na kilkaset MB, czasami w porywach do 2GB. Z "normalnymi" też różnie, ale zwykle powyżej 5GB.

 

Co do cache'owania na HDD to niektóre potrafią wyżreć więcej jak np. GT5 (15GB) czy GT6 (chyba około 10GB, nie pamiętam). Bioshocki rezerwują ~5GB, zwykle gry mieszczą się w ~3GB. Niektóre wcale nie keszują, inne pozwalają dają graczowi wybór. Różnie z tym jest.

 

Ogólnie rzecz biorąc to te 12GB to kpina jest i omijać te konsole szerokim łukiem (nie dość że jest problem z wymianą HDD (problem szyn, finansowy lub adamowosłodowy ;p)) to jeszcze są to dodatkowe koszta. Chyba, że trafi się znacznie taniej niż różnica w kupnie HDD.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Albo brać tego Super Slima i dokupić do tego pierwszy lepszy dysk 40-60 gb, niekoniecznie stricte do PS3, za jakieś grosze. Ja się rozpędziłem kupując 320 GB i teraz żałuję, dałem odczuwalnie więcej kasy, a przez pół roku nawet 100 gb nie zająłem (a i tak leży parę rzeczy, których nie używam i mógłbym w każdym momencie wyje.bać, strzelam, że tak serio dla wygodnego używania gier w tym momencie  zużywam z 50 gb). No chyba, że pierwsze co ktoś robi, to wykupuje PS Plus na rok (sam miałem tak zrobić, ale wyszło inaczej).

Super Slim to akurat innych minusów ma chyba dość. 

Odnośnik do komentarza

1. 2.5 calowy dysk do srodka , nie ma tutaj wiekszej filozofii. (5400 RPM najlepiej)

 

2. Myslę , że lepiej kupić już używanego dual shocka 3, mialem do czynienia z tymi padami tanimi i jest to troche padaka, napewno odejmuje od przyjemnosci z grania (bolace rece, mniejsza responsywnosc, jakosc wykonania)

Edytowane przez erix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
"Witam. Nic mi nie wiadomo o jej przerobieniu niestety a do menu ciezko mi sie dobrac bo wszystko jest w innym jezyku :(
Nie znalazlem zadnych innych wad konsola chodzi cicho zadnych dziwnych dziwiekow."

Warto licytować takiego potworka?
Nie można zmienić języku w konsoli?
Edytowane przez Zdunek
Odnośnik do komentarza

w każdej konsoli czy to PAL czy NTSC powinna byc możliwość zmiany języka menu. Tylko pytanie, czy w każdej jest ten sam zestaw z tymi dwudziestoma paroma językami w tym polski? Ale chyba tak bo to z kolejnymi aktualizacjami systemu dochodziły kolejne języki.

btw. ciekawe jaki ma ustawiony język w XMB ze tak mu się ciężko dobrać ;-)

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj kumpel zapytal mnie o pare rzeczy, na które nie potrafiłem odpowiedzieć.

Czy jak przestanie oplacac PS+ to gry, które fizycznie ma na dysku przestana dzialac ? Na jakiej zasadzie działa sprawdzanie licencji ?

Co jeżeli konsole będę uzywal tylko offline ?

Jakby chciał sprzedać ta konsole, to czy zawartość będzie dzialac na nowym koncie ?

Odnośnik do komentarza

Nie, nic nie będzie mu działać - było o tym milion razy. Przykładowo, ktoś kolekcjonuje gry z Plusa od paru lat, w końcu olewa i nie płaci i ma multum gier. Co wtedy ma z tego Sony? Microsoft ma inną politykę, ale oni wrzucają starocia:)

Bedąc offline, nie oszukasz konosli. Kupując Plusa, zapisuje Ci się dokładny czas licencji (abonamentu), możesz być i offlinem to i tak gry się nie odpalą. Czasem nawet jak robisz przerwę w abonamencie, to gra nie chce się odpalić i trza na nowo zacząć pobierać (co by tylko się aktywowała). Ale to rzadkie przypadki i nie będe CI mieszał, w skrócie - gierki z Plusa działają, kiedy masz ważny abonament.

Co do sprzedawania, to nie jestem pewien, ale jak udostępnisz gościowi swoje konto, to tak. Chyba, że miałeś Plusa kupionego na swoim głównym koncie, to możesz utworzyć drugie konto "allegrowe" i na nim będą działać gierki dotychczas pobrane. Ja tak cebulowałem przez pewien czas gierki z plusa, na koncie z kolegą :)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...