Skocz do zawartości

Star Wars: The Force Unleashed


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 424
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wczoraj dorwałem gierkę w swoje łapska....i jak dla mnie jest grubo. Jestem w piątym etapie. Rozwałka konkretna, dobre postacie giną, te żyjące są każda bardziej zepsuta od innej (proxy pragnący zabić głównego bohatera wymiata ^^), wokół totalna rozpierdócha, 3 pierwsze walki z bossami świetne,

tylko czwarta z tą czerwono-skórą i mackami kompletnie bez polotu :(

. Narazie jest mooocne 8/10

Odnośnik do komentarza

Pogralem chwile zrobilem 3 levele... jestem w swiecie grzybow... i tak. Gra, na najwyzszym mozliwym poziomie trudnosci. Byloby prosto gdyby nie pare rzeczy po pierwsze nasz kolo nie zawsze reaguje na wciskane przyciski, i ja np. daje defense a tu nie dziala i wrog mnie juz jedzie, to samo w przypadku rzutu, skoku, piorunka itd. Irytujaca sprawa szczegolnie przy walce z drugim bossem... Ile sie nakorwawalem to moje... az w koncu pojechalem go lamerskim sposobem... on laduje, ja w niego trzy uderzenia Y, i potem B spycham go, by pasek mi sie odnowil, znowu laduje trzy razy Y i B... i tak w kolko. Lamersko, ale innej mozliwosci nie bylo. To samo przy walce z zwyklymi przeciwnikami. Lista ciosow jest ladna i co chwile cos dochodzi. Cholernie podoba mi sie design swiatow i mimo, ze tekstury nie powalaja na kolana, to naprawde wyglada wszystko pieknie i solidnie... mimo, ze bugow w tej grze od groma. Znikajace rzeczy, niewidzialne sciany czy przechodzenie przez sciany. Na szczescie bugi nie psuly mi gameplayu, wiec nie zwracam na nie szczegolnej uwagi.

Cholernie podoba mi sie glowny hero, jego wyglad, animacja, wszystko... IMO jest kapitalnie zaprojektowany. W sumie jego pilot rowniez. Co do walki, to nie jest zle, ale zdecydowanie mogloby byc lepiej. Fabularnie jest dobrze... ale gdyby nie byla to gra w swiecie Star Wars (chociaz fanem SW) nie jestem to bym ja zdecydowanie nizej od Too Human postawil, a tak to stawiam ja troche nizej :) Ogolnie zmarnowany potencjal...

Odnośnik do komentarza

Opinie na forum widze skrajne. Miałem okazje pograć 2 levele i musze powiedziec ze gierka jest calkiem niezla. Generalnie nie zwracam uwagi czy tekstury na siebie zachodza, czy animacja postaci jest dobra itd, wiec tu nic madrego nie powiem. Ale przyjemnosc z grania jest spora! Pierwszy poziom, kiedy rozpier.. Vaderem wszystko co podejdzie - powala. Fala uderzeniowa mocy ktora odpalilem na moscie na wookich zawalila przęsła mostu - no czad!! az szkoda ze vaderem calej gry sie nie gra :twisted: Nie ma to jak ciemna strona mocy. Cieszy znęcanie sie nad przeciwnikami - wybijanie troopersow przez szyby w kosmos, w przepasc, w nadlatujace tie fightery i i inne smaczki jak np.

sterowanie laserami

w fabryce broni. Mottem promującym grę powinno być "Because It's Good to be Bad" :) zaskoczyły mnie zagadki zręcznościowe jak np. na 2 levelu

uzycie mocy aby przeniesc platformy do odpowiednich wnek

zeby dostac sie do holocronu. I fabuła ciekawie się kręci - motyw

seksownej pani pilot w imperialnym mundurze - mniam :D i troche śmiechu jest (7 pilot Vadera :D)

. To oczywiscie opinia po 2 levelach, wiec może być równia pochyła :) ale imho każdy fan powinien chociaż te grę przetestować.

 

Ale jak czytam o zwiekszaniu dmg miecza swietlnego czy polach ochronnych trooperow to gosc ktory wychowal sie na gwiezdnych wojnach parska smiechem,

To już są szczegóły z uniwersum świata SW. Nie jestem już takim fanem jak kiedyś, dawno nic nie czytałem (trylogia Thrawna rules!!!) ale nie razi mnie to. Pola ochronne jestem w stanie łyknąć, są materiały których miecz świetlny nie jest w stanie przeciąć. Nie było takich pól w trylogii, no ale to przeciez trik na potrzeby gry. Jasne że troopersi powinni ginąć od jednego cięcia, ale gierka by się w rzeźnie zamieniła, a na to pewnie lucas nigdy nie pozwoli.

Co do mieczy świetlnych.. Tak dokładnie tego już nie pamiętam, więc moge się mylić, ale znalezienie odpowiednich kryształów do własnego miecza było zawsze ważnym procesem kształtowania Jedi. Wpływało to nie tylko na kolor ale tez na jakość miecza, więc nie wydaje mi sie to głupie.

 

tak samo jak pierwszy raz zobaczylem Jar Jar Binksa. Jedno zdanie - komercja zabija legendę.

No niestety, takie czasy. Przykład holywood dobitnie to pokazuje - przeładowanie efektami specjalnymi największych produkcji - stawianie na na efekty, oprawe, a nie na fabułe, przez co nawet największe idiotyzmy przechodzą do porządku dziennego (jako przykład nowy Indiana Jones -

motyw ze schowaniem sie do lodówki przy wybuchu bomby atomowej :lol3:

, kierowanie filmów w strone jak największych grup ("hmm to może nie dawajmy krwi przy zabijaniu, przecież to film od 12 lat..") byleby jak najwięcej zarobić to teraz w kinie standard. Na szczęscie są chlubne wyjątki (vide nowy Batman).

Z grami z tego uniwersum jest jeszcze jeden kłopot. Wyszło ich już pewnie z kilkadziesiąt i coraz trudniej wymyślić jest cokolwiek oryginalnego. Własciwie jesli chodzi o gry z Jedi to ciągle ten sam motyw - od ucznia do mistrza jasnej/ciemnej strony mocy. Gry bawią, ale osobiście nie czuje już tego dreszczyku gdy zaczyna się muzyka Williamsa i pojawiają się napisy. SW po prostu spowszednialo.

Odnośnik do komentarza

Gra skończona . Jak pisałem wcześniej zwisają mi wszystkie rankingi więc do gry podszedłem bez żadnych uprzedzeń i z uśmiechem na ustach . Pierwszy level czy tam prolog z Dark Vaderem w roli głównej pokazuje , że gra ma pazur - fizyka , grafa , za(pipi)isty design i poprostu to , że czułem ten power jaki bohater ma w łapie prawie sprawiły , że usunąłem adres Game Trailers z moich zakładek ;) A dalej jest już tylko lepiej .

Cała gra troche "pożycza" z God of War ale moim zdaniem nie jest to wada . Grając w SW najbardziej zawiodłem się na walkach z bosami , są trochę nudne i schematyczne ( piorun ,miecz,piorun,miecz) jedynie walka z Niszczycielem jest zrobiona kapitalnie . Momentam wpienia też kamera ale naszczęście nie jest aż tak s(pipi)a jak w Ninja Gaiden , troche bolą też loadingi . Cała reszta jest zdecydowanie in plus , grę naprawde polecam .

 

 

plusy :

- Fabuła

- oprawa A/V

- kozackie moce bohatera

 

minusy :

- bosowie

- dość długi loading po śmierci

 

 

dla mnie gra na mocne 8

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
Dzięki Chris za reckę - mnie nie przekonałeś ani trochę. Ale fajnie, że ludziom się ta gra podoba.

No i super, ile jeszcze razy w tym temacie napiszesz ze ta gra Ci sie nie podoba? Geez.

 

Mi osobiście demko się bardzo podobalo, jak full stanieje na pewni kupię.

No nie wiem może cztery razy? Zastanowię się. Pytanie tylko ile razy jeszcze ludzie napiszą, że gra jest całkiem niezła.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Gooral ma tak jak ja z Falloutem 3 ;)

PS. Gooral ja tam jednak sprawdze F3 bo nie wierze serwisom takim jak NMA bo opinie tych co grali zaczynaja mnie przekonywac, tak samo sprawa ma sie z TFU serwisy mowia jedno gracze drugie...cos musi byc jednak na rzeczy

Edytowane przez danielskii
Odnośnik do komentarza
Gooral ma tak jak ja z Falloutem 3 ;)

PS. Gooral ja tam jednak sprawdze F3 bo nie wierze serwisom takim jak NMA bo opinie tych co grali zaczynaja mnie przekonywac, tak samo sprawa ma sie z TFU serwisy mowia jedno gracze drugie...cos musi byc jednak na rzeczy

No i bardzo fajnie ;) Wymienimy się poglądamy jak juz pogramy w ten tytuł odpowiednią ilość razy.

 

Gooralesko bo ta gra jest niezła!

 

Dla fanów Star Wars pozycja obowiązkowa. A dla nowicjuszy gra dzięki której zainteresują się uniwersum Star Warsa.

 

:starwars: niech moc będzie z Wami

No dobra jest niezła. Sprawdzę jak będzie po 50zł czyli za dwa lata :E

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...