Skocz do zawartości

House MD


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Milan_

jeden odcinek nie ratuje jeszcze serialu ktory popada w schematy i monotonie.

A to byl pewnie jednorazowy zastrzyk, w nastepnych znowu wszystko wroci do nudnormy.

 

Ogolnie zaczynam sie zastanawiac dlaczego ogladam ten serial, nie ma juz tak smiesznych akcji jak podpilowanie laski House'a i Wilson wchodzacy do swojego gabinetu zastajac cala ekipe i stwierdzajacy "dziwne, na drzwiach napisane jest Wilson" xD

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

House jest tak dobry, ponieważ niezmiennie chodzi w nim o funkcjonowanie i wypróbowywanie więzi społecznych, przyjacielskich i miłosnych. Scenarzyści serialu stawiają w miarę normalnych ludzi z w miarę normalnymi związkami w konfrontacji z Dr. Housem, człowiekiem bezkompromisowym, odkrywającym prawdę za wszelką cenę i starającym się dostrzec ukryte motywy w postępowaniu każdego, czego wynikiem jest często odkrywanie niedopowiedzianego fałszu, zakłamania i obłudy w relacjach osób nawet bardzo sobie bliskich. (Ergo, normalne związki nie istnieją.)

Serialowy House wyśmiewa się z wszelakich t.z. umów społecznych, które choć poprawiają nam szczyptę życie to w perspektywie długofalowej robią w nim miejsce na kłamstwo i zawiść.

Cyniczny doktor jest chamem, świetnym materiałem na zgryźliwego tetryka i utalentowanym kłamcą. Trzeba jednak przyznać, że jego kłamstwa zawsze odsłaniają prawdę.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

House poza byciem genialnym lekarzem jest zwykłym nieudacnzikiem zyciowym ktory probuje je zakamuflowac cynicznymi zartami. Co z tego ze obdziera ludzi z klamstewek ktore pomagaja im w miare szczesliwie egzystowac, skoro sam siedzi pod 2 metrowym mułem swoich ułomności.

Ja tez bym mogl kazdego znajomego yebac ze ma brzydka laske ale chodzi z nia by nie bylo ze jest sam, innemu moge jechac ze zrobil sie zdziadzialy bo nie zamoczyl mimo posiadania 26 lat, itd.

kazda osoba jest swiadoma tego ze torche sie oklamuje, czasami zachowuje sie na pokaz, tylko ze to ich sprawa, House takimi odkryciami niszczy im najczesciej szczesliwe zycie, a nie pomaga.

Dlatego uwazam ze postac House jest przehu.jowa jesli rozpatrywac ja w kontekscie czlowieka wyzwolonego i szczesliwego.

Zwykly kulas ktory boi sie zaprosic laske na randke bez powiedzenia przy okazji ze ma wiekszy tylek niz wczoraj.

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

w prawdziwej! jakości DVD rip jest ok ale większość dystrybucji jakie z początku można było znaleźć była taka sobie :( szczerze mówiąc to zapadłem na chorobę 720p! oglądam filmy na 32 calowym ekranie fullhd i jak by to powiedzieć wszystko w rozdzielczości SD i poniżej wygląda jak (pipi)!!! nie wiem czy to kwestia ekranu czy czego? ale tak jest... a ja lubie ten serial i chciałbym go obejrzeć w przyzwoitej jakości :D

Odnośnik do komentarza

w prawdziwej! jakości DVD rip jest ok ale większość dystrybucji jakie z początku można było znaleźć była taka sobie :( szczerze mówiąc to zapadłem na chorobę 720p! oglądam filmy na 32 calowym ekranie fullhd i jak by to powiedzieć wszystko w rozdzielczości SD i poniżej wygląda jak (pipi)!!! nie wiem czy to kwestia ekranu czy czego? ale tak jest... a ja lubie ten serial i chciałbym go obejrzeć w przyzwoitej jakości :D

 

SD ma nizsza rozdzielczosc niz natywna sporej czesci monitorow LCD, zwlaszcza tych wiekszych.

 

Ps - czym sie rozni? Tym, ze na monitorze majacym 22 cale i 1680x1050 albo 1920x1080 nie zobaczysz pixeli mocno rzucajacych sie w oczy.

Odnośnik do komentarza

:D nie wiem czy to ja jestem jeszcze zaspany po pracy czy ty mi tu od rzeczy piszesz? :D

 

1. pisałem o 32 calowym telewizorze fullhd (1920x1080p)

2. wiadomym jest że jak ma się ekran fullhd to wszystko co jest nie fullhd będzie wyświetlane poniżej rozdzielczości natywnej! tyle że na moim ekranie np. pulpit wyświetlany zaledwie w rozdzielczości 1280x800 czy nawet 1024x786 wygląda normalnie z kolei każdy film poniżej 720p wygląda jak... no wiecie co :D

Odnośnik do komentarza

Niedługo ma się pojawić w sprzedaży kolekcjonerska edycja House-a na BlueRay :) nie mogę się przestać ślinić na myśl że wkrótce po tym na jednym z warezowych forów ma się pojawić wersja mHD-MKV + dual audio :D ... nie mamy na forum odpowiedniej emotki którą mógłbym zobrazować ten stan :(

 

Jak już się tak podniecasz, to mógłbyś wydać te kilka złotych na oryginał.

Edytowane przez Hejas
Odnośnik do komentarza

Aha, bo jakoś szukałem i nigdzie nie mogłem zassać. Zawsze było tylko do 9 odcinka. ok, sory za zamieszanie ;)

 

EDIT: nie, zaraz. (pipi) prawda. Przecież ep. 9 to Wilson. Dyszki nigdzie znaleźć nie mogę. Chyba, że chodzi o to, że pierwszy epizod był dwuodcinkowy, no to wtedy się zgadza.

Edytowane przez Pelipe
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...