Skocz do zawartości

Fallout 3


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakiś Vault poza 101 który ma żywych mieszkanców? Zwiedziłem bodaj 4, i albo są tam opętani, albo mutanty, albo klony, albo jeden psychol zyjacy w wirtualnej rzeczywistosci, nie ma normalnych? o.O

Krytpy nigdy nie miały być schronieniem. To był eksperyment. Avellone podał luźną liczbę 122 krypt i wyraźnie napisał tutaj http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout_Bible_1 (Kliknąć na Vault System w spisie) jakie eksperymenty miały być w nich przeprowadzone. Resztę zostawia fanom i ich wyobraźni co skrzętnie wykorzystała Bethesda i utworzyła nową Falloutową historię krypt. Ci nienormalni mieszkańcy odnalezionych przez ciebie krypt to celowy zabieg twórców. Chcieli zapewne pokazać przez to jak nieszczęsnym przedsięwzięciem one były. Rzadko która wytrzymywała 200 lat od startu programu więc nie dziwota, że zdrowych ludzi tam nie uświadczysz (Jeśli w ogóle uświdczysz jakichś ludzi). Nawet Krypta 101 nie pełniła funkcji jaką miała pełnić przez co doszło do wydarzeń znanych z początku F3. Ogółem Vault-Tec zadrwił sobie ze 122000 ludzi i bezlitośnie przeprowadzał na nich eksperymenty po części opisane w linku, który podałem.

Czyli co, ludzie z VT uzyli wojny atomowej jako pretekstu do przeprowadzenia tych eksperymentów? A jakieś "normalne" krypty aby ludzie mogli, nie wiem, od nowa zasiedlić ziemię czy coś?

 

Kurde musze zagrac w te pierwsze fallouty

Odnośnik do komentarza
Warto ściagnać ten dodatek? Troche kosztuje a już gdzieś widziałem pierwsze recenzje 5/10. Jak go ściągnę to musże gdzieś iść, mieć jakiś level, czy moge wybrać w co chcę grać?

Dodatek jest jako quest, który można zacząć po sygnale radiowym. Po rozpoczęciu symulacji nie można się cofnąć do pustkowi, aż do zakończenia questa. Bardziej warto wydać na niego 800msp niż na inne ostatnie dodatki (fable2, jakieś mapy)

Odnośnik do komentarza

Czyli ściagam dodatek i od razu mam ten sygnał. Muszę wtedy zacząć questa czy mogę to zostawic na potem, albo inaczej czy muszę mieć postać np na 5lvl. Czy postać, którą gram ma te same statystyki w symulacji czy robie tam kogos nowego? W sumei zastanawia mnei to czy te dodatki nei będą za jaiś czas taniej, albo kupując wszystkie trzy jakiś rabat czy cos. hmm...

 

Wiecie jak sie ma charzyzma do statystyki spech? Wiadomo, że wpływa na handel i gadanie. Teraz gram z postacią o charyźmie 1 przez co nie ma szans na opcje dialogowe. Tak sie zastanawiam czy jak bym sobie podbił statystykę spech do 100, czy po prostu troche ją podił to mimo charyzmy 1 miałbym większe, a nawet 100% szanse na zaliczenie opcji dialogowej? Obecnie gram na najwyższym poziomie trudnosci. Ciężko o kase, ale to właśnie pobija klimat. Jednak czasem szkoda tych opcji dialogowych.

Edytowane przez sznurek
Odnośnik do komentarza
Czyli co, ludzie z VT uzyli wojny atomowej jako pretekstu do przeprowadzenia tych eksperymentów?

Tak dokładnie. Fallout jest retrofuturystyczny co oznacza powtórzenie się jakichś wydarzeń ale w fikcyjnej przyszłości jego uniwersum ponadto stylizowanego na lata 50-60 20 wieku. Pod koniec 21 wieku były takie same nastroje jak w Ameryce po 2 wojnie światowej czyli początek zimnej wojny i ciągły strach obywateli przed wojną nuklearną (Tym razem z Chinami). I w tym miejscu wchodzi Vault-Tec (co widać na trailerze z E3 2008) zachęcając do skorzystania z Krypt mówiąc, że to najlepsze co może się trafić. USA jako mocarstwo nigdy nie myślało o normalnych schronach dla wszystkich swoich mieszkańców (Mówie o uniwersum gry oczywiście). To przedsięwzięcie było niemożliwe do zrealizowania w krótkim czasie. Różne chore eksperymenty rządu można podziwiać w F3 ale opuszczone krypty są najgorsze bo pochłonęły najwięcej ofiar.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Ta gra jest poprostu nieziemska,,,,,Juz mam 23 godziny gry , 14 level postaci a nawet nie doszedlem do radia w glownym watku gry..

Poprostu mi sie nie spieszy,,, odkrywca pelna geba.. :twisted2:

 

Zacząłem w końcu ostro grać w Fallouta co oznacza, że mam za sobą już parę questów, jak Escape, Following in His Footsteps i Power of Atom. Robię właśnie Galaxy Radio News i tak...

 

 

czy ja coś robię korwa źle czy ta gra naprawdę jest trudna i wymagająca. Niby jestem w stanie rozwalić 5 super mutantów, ale potem musze spierdzielać do megaton po uzdrowienie i zakup packów. Jest na czwartym poziomie i w sumie do mało inwestowałem w bronie, bardzie w science i speech. Czy ja coś źle robię czy ta gra jest po prostu trudna? Do tego tak naprawdę to mało rzeczy jest porozrzucanych, same śmieci, albo bronie mutantów, co więc zbierać?

Musisz inwestować choć w jeden rodzaj broni bo inaczej nie dasz rady nawet na normalu. Przy kolejnym awansie na następny poziom zapodaj sobie wszystkie pkt w rodzaj broni, który chcesz używać i wtedy zacznij robić wątek główny oraz przechadzaj się po ruinach DC. Rozwiń um. bojową na conajmniej 60 a będzie ci znacznie łatwiej w czasie kolejnych potyczek z wrogiem.

A odnośnie śmieci porozrzucanych po lokacjach - poczekaj jak dorwiesz schemat jakiejś broni to będziesz wręcz szukał tych śmieci by ją zmontować. Niekóre sa bardzo przydatne jak choćby Dart Gun a inne są po prostu zadają więcej obrażeń niż standardowa broń z danej grupy, choćby Railway Rifle czy Shishkebab.

 

Fajny filmik:

http://www.gametrailers.com/player/usermovies/303266.html

Ja bym pocil granaty z dystansu podbiegasz V>A>T>S i shotgun , Shishkebab lub chinese Rifle w morde dziala dobrze nawet jak grasz na hardzie .W behemota -ladnie sie ustawic , pare stimpackow i minigunn bez V.A.T.S'a

Odnośnik do komentarza

Coś myślę że to było ustawione że zmieni się na dostępną 31stycznia. Z resztą pisałem do nich maila chyba we czwartek i oto odpowiedź:

Proszę Pana od dnia 26.01.09 producent nie poinformował nasz w żaden sposób kiedy będzie premiera tego tytułu na dzień dzisiejszy jest prawie pewne, że nie będzie to styczeń tylko prawdopodobnie luty. Pozdrawiam
Edytowane przez A.L.I
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, czy random encountery powtarzają się? Trafiłem na "wastelander doctor" (nie na hoffa), byłem w potrzebie i bez kasy wiec zastrzeliłem go bo miał mase stuffu, czy jest szansa ze jeszcze go spotkam?

 

Da się zdobyć amunicje do Alien Blastera? Za(pipi)ista broń, a powoli ammo mi sie konczy.

 

Co by się stało gdybysmy

nie zabili herberta tylko go nasmarowali maścią zwiekszającą? Bylby by z tego jakieś konsekwencje?

 

 

Odnośnik do komentarza
1. Mam pytanie, czy random encountery powtarzają się? Trafiłem na "wastelander doctor" (nie na hoffa), byłem w potrzebie i bez kasy wiec zastrzeliłem go bo miał mase stuffu, czy jest szansa ze jeszcze go spotkam?

 

2. Da się zdobyć amunicje do Alien Blastera? Za(pipi)ista broń, a powoli ammo mi sie konczy.

 

3. Co by się stało gdybysmy

nie zabili herberta tylko go nasmarowali maścią zwiekszającą? Bylby by z tego jakieś konsekwencje?

1. Random encountery się powtarzają. Ale gdy kogoś zabiłeś to wątpie by się powtórzył.

2. Nie da się. To elitarna broń na najmocniejszych przeciwników. Nie używa się jej na zmutowane osy, raiderów, mrówki i inne płotki.

3. Sprawdź w kolejnym podejściu. Właśnie po to ci Betha dała kilka możliwości rozwiązywania zadań by każde kolejne przejście mogło wyglądać inaczej.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

tak się do Deatmeata przywiązałem że jak mi go roboty ubiły to wgrałem sejwa sprzed ponad 2h, teraz jak idę na jakiś większy dym to burka zostawiam w domu

O_o żeby tak się z cyfrowym kundlem związać to przesada

 

gra jest przecudna, pierwszy erpeg od dłuuugiego czasu jaki mnie wciągnął, ba, dawno nie miałem takiej motywacji by szukać odkurzacza

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...