Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Problem rozwiązany. Okazało się, że w routerze (czy w czymś tam :sweat:) mam filtrowanie po mac adresie. Po prostu dodałem MAC adres konsoli na listę i net już na PS3 miałem. Tylko jakim cudem udało mi się wcześniej połączyć? :huh:

 

Mimo to dzięki za dobre chęci krzynek1 :yes:

Edytowane przez schab0795
Odnośnik do komentarza

To poleci ktoś jakiś DOBRY router? Mam na niego ok.250zł, chodzi mi o STABILNOŚĆ pracy, żeby nie rozłączało i żeby nie było dużych ubytków przesyłu. Czy ten podany Linksys WAG160N się nada? Na oku mam, choć fajnie by było jak by udało się wyrwa jakiś do 200zł!

 

Pentagram Cerberus

Linksys WAG54GS

Netgear

Linksys WAG160N

 

A więc tak dom jakieś 250m2. Chce żeby w całym domu był sygnał. PS3 i PC będzie podłączony kablem, a laptop Wi-Fi. Lecz laptop jest przenoszony po całym domu. Więc doradźcie mi coś. Ja się na tym w ogóle nie znam! Jak już wyżej napisałem, chce żeby wszystko było stabilne, żeby nie rozłączało. Wolę kupić raz, a porządnie. Ściany grube, murowane, ale dokładnie nie wiem z czego.

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Kumpel ma probleem z graniem online w PES10, każda inna gra śmiga mu w sieci bez lagów (sprawdzane na COD4MW, GTA4, Burnout). Łącze 2mb downloadu, 1.5mb uploudu, stabilna radiówka. Konsola jest połączona kablem bezpośrednio z routerem, NAT2, IP stałe, adres MAC w strefie DMZ routera. Po odpaleniu meczu w sieci niezależnie z kim gra ma turbo lagi i rozłącza go z przeciwnikiem po około 1-2min (info w PESie typu zerwanie połączenia z powodu niestabilnego łącza). Byli dzisiaj u niego "technicy" od jego dostawcy, wprowadzili adres MAC do DMZ, IP ma wewnętrzne. Po tych "operacjach" PES zatrybił w sieci grało się bez lagów i ogólnie szaleństwo Długo się jednak kumpel nie nacieszył, po tym jak zresetował konsolę, pierwotny problem wrócił, czyli nie ma ch żeby pograć w PES10, inne gry śmigają bez prblemów. Wiecie czym to może być spowodowane ? Ja i paru "speców" od sieci łapiemy sie za głowę i nie mamy bladego pojęcia czym to może być spowodowane

 

Dzięki za pomoc

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Z tego co ja się orientuje to pewnie dlatego, że PES to PES. Ja w PESa raz zagrałem bez lagów (na psp przez wi-fi :lol:). Na kompie to w ogóle nie ma o czym mówić. Kumpel miał PES 6 na kompa i neta 1mb i grało się dobrze. Jednak te nowe "dzieła" KONAMI to o dupe rozbić. Powiedz kumplowi żeby sprzedał PESa i kupił FIFE. Na PS3 FIFA wymiata :woot: przynajmniej wg. mnie :yes:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Trochę zeszliśmy z tematu :) co do wyższości FIFY to bym się kłócił ale to nie to forum :)

Ja też prawie codziennie mam problem że konsola nie łączy się z netem przy pomocy D-LINK 300 wyłączam konsolę włączam i już jest. Wkurza mnie to nie miłosiernie ale już pewnie muszę się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

mam PS3 i próbuje je podłączyć do netu w wynajmowanym dla studentów pokoju. Za cholerę mi się to nie udaje. Net jest bezprzewodowy, a router wymaga podawania MACów. Chyba mają neostrade. Niewiem, bo właścicielka, która siedzi na górze jest mało kumata, a jej facet praktycznie w domu nie bywa.

Kiedy podałem kobicie MACa, to zaczęło wykrywać adres IP, ale dalej zatrzymuje się na "Internet Connection". Błędy które się pojawiają dotyczą DNS error 807101102.

 

Wiem że kobita mówiła coś o tym że są poblokowane jakieś porty na gry i ściąganie. Czy może mieć to wpływ na połączenie konsoli do sieci?

 

W ogóle sytuacja jest durnowata, bo ona potrafi wpisać tylko adres MAC, a żeby zrobić cokolwiek innego to wzywa jakiegoś zaprzyjaźnionego informatyka... Sam nie mam dostępu do routera, ani jego ustawień. Nawet nie wiem co to jest, ani nie mam pewności z jakiego źródła jest ten net. Jakbym miał do tego dostęp, to pewnie bym mógł se poeksperymentować, a tak muszę kobicie powiedzieć o co chodzi, mimo że sam niewiem.

 

Orientuje się ktoś w sprawach sieciowych PS3?

 

Może coś z tymi portami? Ale nie mam ani pewności, ani nie wiem jak to w ustawieniach routera wygrzebać.

Edytowane przez Drantzell
Odnośnik do komentarza

MACa jej już podałem i ona go wklepała, ale dalej nie działa. Bez MACa to nawet test nie przechodził przez "IP Checking". Teraz wykrywa ustawienia, ale na "Internet Connection" się znowu wiesza. Kobita powiedziała że dziś spróbuje te porty zrobić dzwoniąc do tego informatyka, ale jak powie że dziś, to trzeba czasami czekać tydzień.

Odnośnik do komentarza

Mam problem.Zrobiłem formata i nie spisałem ustawień z kompa,mam chello 20 mega i od czasu formatu jak odpalam PS3 wyskakuje mi dns error,lub że kabel ethernet nie jest podłączony lub się loguje i zaraz wylogowuje.Wie ktoś z jakiego powodu tak może się dziać?Dodam że jak tylko podłącze kabel od ps3 to od razu mam rozłączenie i połączenie,pewnie coś z adresem ip ale nie umiem namierzyć problemu.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam, mam problem z PlayStation Network. Otóż gdy chcę się zalogować na swoje konto, wyskakuje powiadomienie: "Błąd - użytkownik został wypisany z usługi PlayStation Network (8071053D)". Dodam, że login i hasło wpisane są poprawnie, kilka dni wcześniej wszystko było OK. A i na komputerze na stronie PSN mogę się normalnie zalogować na konto... Wiecie może, w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza

Witam...

 

Nie bardzo jestem kumaty w budowie sieci na poziomie innym niż lan kablem ciągnięty od kompa do kompa xP Zresztą nigdy do tej pory taka wiedza nie była mi potrzebna do niczego, po dziś dzień... Chciałbym udstępnić internet dla mojej konsoli ale nie mam pojęcia bladego od czego zacząć o.O dla informacji: posiadam internet radiowy (antena na dachu, a od niej kabel pociągnięty do karty sieciowej), IP przypisane na stałe, jest to sięć zabezpieczona, o ile będzie to potrzebne posiadam klucz WEP, system operacyjny win xp home sp3. Odległość konsoli od kompa w granicach 2m więc to czy kabel czy wifi to mi jest w sumie obojętne. i tu pojawia się pytanie... o ile to możliwe, jaki osprzęt by podołał zadaniu podzielenia się netem z konsolą... czy istnieje szansa utworzenia "standardowego" połączenia kablem sieciowym (tymczasowo i tak nie mam  jak tego sprawdzić na własną rękę) czy bez routera/AP się nie obejdzie? Ma się rozumieć posiadam PS w wersji FAT 80GB o ile to info się przyda do czegoś. 

 

Pozdro...

 

 

Odnośnik do komentarza

Czy PSN dodaje coś od siebie żeby rozgrywka sieciowa była bez zarzutu. Bo np. mam neta dosyć wolnego i na kompie FIFA 10 w dzień trochę mi sie tnie. A na PS3 grałem w GTA IV, Uncharteda 2, Killzone 2, MotorStroma i TEKKENA 6. Ani razu podczas rozgrywki multiplayer nie zacieło mi się nic. Więc myśle że PSN dodaje coś od siebie. Jest tak czy nie?

 

E: A co z pobieraniem podczas grania? Włączam sobie jakąś grę przez np. 1h ściąga się 5mb. Wie ktoś o co chodzi?

Edytowane przez schab0795
Odnośnik do komentarza

Witam...

 

Nie bardzo jestem kumaty w budowie sieci na poziomie innym niż lan kablem ciągnięty od kompa do kompa xP Zresztą nigdy do tej pory taka wiedza nie była mi potrzebna do niczego, po dziś dzień... Chciałbym udstępnić internet dla mojej konsoli ale nie mam pojęcia bladego od czego zacząć o.O dla informacji: posiadam internet radiowy (antena na dachu, a od niej kabel pociągnięty do karty sieciowej), IP przypisane na stałe, jest to sięć zabezpieczona, o ile będzie to potrzebne posiadam klucz WEP, system operacyjny win xp home sp3. Odległość konsoli od kompa w granicach 2m więc to czy kabel czy wifi to mi jest w sumie obojętne. i tu pojawia się pytanie... o ile to możliwe, jaki osprzęt by podołał zadaniu podzielenia się netem z konsolą... czy istnieje szansa utworzenia "standardowego" połączenia kablem sieciowym (tymczasowo i tak nie mam  jak tego sprawdzić na własną rękę) czy bez routera/AP się nie obejdzie? Ma się rozumieć posiadam PS w wersji FAT 80GB o ile to info się przyda do czegoś. 

 

Pozdro...

Zakładam, że radiówke masz bez użycia AP, w takim razie najprostsze rozwiązanie to:

Jeśli masz drugą wolną kartę sieciową w komputerze to do niej podpinasz kablem sieciowym konsole (wydaje mi się, że musi to być kabel skrosowany). Taki kabel można dorobić w każdym sklepie komputerowym.

Natomiast jak to skonfigurować:

Karta sieciowa do której masz podłączoną antenę

- ustawienia numerów IP, maski, bramy, serwera DNS, serwera DHCP w zależności od Providera - jeśli Twoje IP od providera jest 192.168.0.xxx to IP w drugiej karcie i konsoli wpisz odpowiednio 10.1.30.1, 10.1.30.2 brama w konsoli będzie wyglądać 10.1.30.1

- na tej karcie musisz włączyć udostępnianie połączenia internetowego

 

Druga karta sieciowa

-IP 192.168.0.1

-maska podsieci 255.255.255.0

 

Konsola:

-IP 192.168.0.2

-maska podsieci 255.255.255.0

-brama 192.168.0.1

-serwer DNS 192.168.0.1 lub TP SA 194.204.152.34 i 194.204.159.1

 

Minus powyższego rozwiązania jest taki, że aby konsola miała połączenie z internetem musisz mieć włączony komputer. Jeśli chcesz mieć połączenie poza komputerem to niestety ale czeka cię wizyta u dostawcy internetu i poproszenie o drugi IP dla konsoli co się będzie wiązać z kosztami, ale to już temat na osobną historie.

Jeśli masz radiówke poprzez AP to sprawa jest banalnie prosta. Wystarczy zakupić router skonfigurować go i po sprawie. Wtedy używasz kabla sieciowego prostego router - konsola lub bez kabli po WiFi.

Odnośnik do komentarza
Gość Kalinho

strasznie muli mi PSN. mam internet ale wpisywanie się do PSN, pojawianie się znajomych, wejście do sklepu- wszystko to trwa wieczność lub wyskakuja errory, błędy, kicky i inne bany. co się dzieje? czy w związku z zalewem przeróżnego DLC dzisiejszego dnia PSN jest przeciążone? czy ktoś miał dziś takie problemy? granie online jest też teraz u mnie niemożliwe gdyż po jakimś czasie ce połączenie lub też przekraczam czas oczekiwania... wtf?

Odnośnik do komentarza

Podłączyłem PS3 do netu kablem. Końcowy test wypadł pozytywnie i wszystko było cacy. Po miesiącu pojawił się problem, za każdym razem gdy chcę zalogować się do PSN wyskakuje komunikat że kabel nie jest podłączony. Sprawdziłem, wszystko jest podłączone jak należy. Myślałem że może kabel nawalił ale o dziwo wszystkie updaty do gier ściągają się bez problemu.

Wie ktoś co się mogło spieprzyć??

Edytowane przez Beck
Odnośnik do komentarza

Witam...

 

Nie bardzo jestem kumaty w budowie sieci na poziomie innym niż lan kablem ciągnięty od kompa do kompa xP Zresztą nigdy do tej pory taka wiedza nie była mi potrzebna do niczego, po dziś dzień... Chciałbym udstępnić internet dla mojej konsoli ale nie mam pojęcia bladego od czego zacząć o.O dla informacji: posiadam internet radiowy (antena na dachu, a od niej kabel pociągnięty do karty sieciowej), IP przypisane na stałe, jest to sięć zabezpieczona, o ile będzie to potrzebne posiadam klucz WEP, system operacyjny win xp home sp3. Odległość konsoli od kompa w granicach 2m więc to czy kabel czy wifi to mi jest w sumie obojętne. i tu pojawia się pytanie... o ile to możliwe, jaki osprzęt by podołał zadaniu podzielenia się netem z konsolą... czy istnieje szansa utworzenia "standardowego" połączenia kablem sieciowym (tymczasowo i tak nie mam  jak tego sprawdzić na własną rękę) czy bez routera/AP się nie obejdzie? Ma się rozumieć posiadam PS w wersji FAT 80GB o ile to info się przyda do czegoś. 

 

Pozdro...

Zakładam, że radiówke masz bez użycia AP, w takim razie najprostsze rozwiązanie to:

Jeśli masz drugą wolną kartę sieciową w komputerze to do niej podpinasz kablem sieciowym konsole (wydaje mi się, że musi to być kabel skrosowany). Taki kabel można dorobić w każdym sklepie komputerowym.

Natomiast jak to skonfigurować:

Karta sieciowa do której masz podłączoną antenę

- ustawienia numerów IP, maski, bramy, serwera DNS, serwera DHCP w zależności od Providera - jeśli Twoje IP od providera jest 192.168.0.xxx to IP w drugiej karcie i konsoli wpisz odpowiednio 10.1.30.1, 10.1.30.2 brama w konsoli będzie wyglądać 10.1.30.1

- na tej karcie musisz włączyć udostępnianie połączenia internetowego

 

Druga karta sieciowa

-IP 192.168.0.1

-maska podsieci 255.255.255.0

 

Konsola:

-IP 192.168.0.2

-maska podsieci 255.255.255.0

-brama 192.168.0.1

-serwer DNS 192.168.0.1 lub TP SA 194.204.152.34 i 194.204.159.1

 

Minus powyższego rozwiązania jest taki, że aby konsola miała połączenie z internetem musisz mieć włączony komputer. Jeśli chcesz mieć połączenie poza komputerem to niestety ale czeka cię wizyta u dostawcy internetu i poproszenie o drugi IP dla konsoli co się będzie wiązać z kosztami, ale to już temat na osobną historie.

Jeśli masz radiówke poprzez AP to sprawa jest banalnie prosta. Wystarczy zakupić router skonfigurować go i po sprawie. Wtedy używasz kabla sieciowego prostego router - konsola lub bez kabli po WiFi.

 

Dzięki wielkie, wszystko działa jak należy - przynajmiej póki co... czas pokaże xP

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...