Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Elastyczne szklo na ekran, dzieki :sir: Kupuje raczej na lato do swojego iPhona neonowe zielone albo zolte etui, mysle tez o fluorescencyjnym etui na dodatek. Przy okazji, szklo na iPhona 12 pasuje idealnie do takich rogow. Jak ja kocham Apple :obama: Ja mam takie:

 

Original-iPhone-XS-Max-Apple-Leather-Case-MRWQ2ZM-A-Red-0190198763426-15092018-01-p.thumb.jpg.90448b5ea9579289c9dbc5e0e5cc5c68.jpg

Edytowane przez Sven Froost
Odnośnik do komentarza

A lepiej Ci bedzie uzywac zintegrowanego z iPhonem Apple Pay czy lepiej z jakichs powodow korzystac dalej z Google Pay? Poza tym do Apple Pay polecam wirtualne karty debytowe, nigdy nie popelni sie jakiegos bledu i nie wyda za duzo na zakupach. Placenie Apple Watchem albo iPhonem to bardzo duzy komfort :lapka:

Odnośnik do komentarza
Jak korzystam obecnie z google pay to na iphonie też mogę tak samo płacić czy lepiej używać apple pay?

Na iPhonie tylko Apple Pay, imo jest lepiej rozwiązane od Google Pay, no i jest to natywna usługa, a taka wiadomo, że najlepiej działa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Apple Pay działa gorzej albo nie skonfigurowałem tego dobrze. Mimo ,ze mam odblokowany telefon to i tak muszę ściągać maskę albo wklepać kod. Do tego to naciskanie przycisku. 
 
w Google pay wystarczyło odblokować telefon i bardziej przypomina to płacenie karta. 

Oczywiście maseczki trochę uprzykrzają płacenie i z tym nie ma co dyskutować. Jednak to co fajne jest w Apple Pay to możliwość wyboru karty która chcemy zapłacić przed każdą transakcją (ja używam dwóch wiec mi się to przydaje), no i autoryzacja przez Face ID każdej transakcji, przez to nie trzeba wstukiwać kodu za zakupy powyżej 100PLN i masz pewność, że nikt inny nie zapłaci twoim telefonem, jest imo bardziej bezpieczne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Brzmi to trochę bardziej problematycznie od Google pay gdzie wystarczy że tylko wybudzę ekran i cyk, powyżej 100 też nie muszę nic więcej robić. 

Faktycznie teraz nie trzeba wpisywać PINu w terminalu dla transakcji powyżej 100zł, nie wiedziałem że to zmienili A samo Apple Pay nie jest problematyczne, po prostu działa trochę inaczej niż rozwiązanie od Google, najlepiej samemu wypróbować i się przekonać bądź nie do tego rozwiązania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Sven Froost napisał:

Ja na swoim nie musze nawet wybudzac ekranu :notbad: Poza tym cieszy fakt ze jak ma sie Apple Watcha to iPhona mozna odblokowac przez Face ID nawet z maska

Ale niestety Watch nie pozwala na autoryzację płatności na telefonie tylko trzeba wstukiwać kod. Czasem w sklepach mają pleksi i gdzieś głęboko za nią schowane terminale to nie chcę tam pakować ręki z zegarkiem i płacę telefonem, ale wtedy trzeba wpisywać kod.

Odnośnik do komentarza

 

W dniu 21.05.2021 o 22:00, kubson napisał:

dokladnie, żadnego kodu nie trzeba 

 

W dniu 21.05.2021 o 21:20, Sven Froost napisał:

Nie wiem jak macie wszystko ustawione ale ja klikam 2 razy bocznym przyciskiem na iPhonie albo AW i przykladam do terminala zaplacic jak karta

 

Z maską Face ID nie działa, a Watch pozwala tylko na odblokowanie i nie autoryzuje płatności na telefonie.

Odnośnik do komentarza

 

10 godzin temu, Sven Froost napisał:

To zmien ustawienia w AW i iPhonie, ja wciskam w masce 2 razy boczny przycisk i od razu place jak karta bez niczego innego

 

Przecież samo Apple mówi, że tak się nie da xD Nie masz maski - wszystko git. Z maską - nie da się.

https://support.apple.com/pl-pl/HT212208

 

  • Funkcja Odblokowuj, używając Apple Watch służy wyłącznie do odblokowywania iPhone'a. Nie weryfikuje ona Twojej tożsamości na potrzeby używania usługi Apple Pay, haseł przechowywanych w pęku kluczy ani aplikacji chronionych hasłem. Aby nadal korzystać z tych funkcji, gdy nosisz maskę, wprowadź kod iPhone'a lub używaj zegarka Apple Watch do płacenia za pomocą Apple Pay.
Odnośnik do komentarza

Face ID a kod to są dwie różne rzeczy. AW pozwoli ci tylko odblokować telefon. Można ewentualnie zapłacić przez AW co polecam, bo nie trzeba dodatkowej autoryzacji.

 

Śmieszy mnie tylko, że Face ID działa w masce bo jest AW, ale już okularach przeciwsłonecznych i bez maski to nie.

Można wyłączyć opcję "wymaga uwagi" w ustawieniach Face ID i wtedy można to obejść, ale jest też mniej bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...