Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra bo mnie przerasta ten srajfon czemu nie mogę ściągnąć żadnej apki z tego store tylko mi kręci kółkiem przy wszystkim? Jestem zalogowany itp. I przy wszystkim trzeba hasło wklepywać skoro zeskanowałem sobie mordę do faceid?

 

włączyłem na nowo i działa już ale trochę trzeba się tu nauczyć po przesiadce z androida 

Odnośnik do komentarza

Od mniej więcej tygodnia użytkuję SE 2020 i skrobnę coś po przesiadce z Androida.

 

Dlaczego przeszedłem do obozu Apple? Główny powód - brak małych telefonów z Androidem. Asus Zenfone 8 ma prawie 6 cali i uważany jest za kompakta, sorry, ale coś nie halo. Drugi powód - na iOS mogę zmienić język aplikacji niezależnie od języka telefonu. Lubię mieć angielski ogólnie, a w aplikacjach lokalnych już nie, tymczasem bez roota na Androidzie się nie da. Trzeci powód - chciałem spróbować czegoś nowego, plus w liceum w sumie marzyłem o posiadaniu iPhone (ostatecznie miałem w międzyczasie iPoda touch i iPada mini).

 

Wybór był między 12 mini i SE. Normalnie wahałbym się między atrakcyjniejszą ceną, a paroma ulepszeniami, ale Touch ID, praktyczniejszy dopóki łazimy w maskach, ułatwił decyzję. Wziąłem czerwony (fajny kolor, do tego niby coś tam wspomaga walkę z wirusem) i 128 (nie wiem czy wykorzystam w erze streamingu, ale różnica w cenie w stosunku do 64 była nieduża).

 

Na razie plusy to płynne działanie i ogólna sprawność (chociaż na XZ2C nie było w tej kwestii źle). Niektóre aplikacje wyglądają jakby lepiej, co pewnie wynika z ich lepszego dopasowania (typowy ekran iPhone, nowy iOS, kontra dziesiątki możliwych konfiguracji Androidów). Dodatkowo CarPlay na razie działa jednak lepiej niż Android Auto, które w moim przypadku potrafiło zamulić przy zmianie aplikacji. Sam telefon spełnia moje oczekiwania, jest nieduży i mocny, bateria trzyma bez porównania lepiej niż w trzyletniej xperii oczywiście. Design wiadomo, nowocześnie nie jest, za to jakość wykonania świetna. Apple Pay praktyczne, podobnie ładowanie indukcyjne.

 

Z minusów oczywiście ten nieszczęsny Lightning zamiast USB-C. Do tego na Androidzie używałem aplikacji do zmniejszenia jasności ekranu poniżej systemowego minimum (przydatne w nocy). Na iOS takich aplikacji nie ma i jedyna opcja to kombinowanie z jednym z filtrów zoomu. Nie rozumiem, czemu te opcje są tak schowane, skoro technicznie nie ma problemu.

 

Ogólnie na razie jestem usatysfakcjonowany. Przejście bardzo łatwe, wszystko generalnie zgodnie z oczekiwaniami, obyło się bez niemiłych zaskoczeń. I tak głównie uruchamiam po prostu te same aplikacje co dotychczas, więc tak naprawdę, to jak przesiadka z VW do Opla - są drobne różnice, ale ogólnie zasada działania ta sama.

Odnośnik do komentarza

Też się przesiadłem z xperii i dla mnie było wszystko bardzo nieintuicyjne z początku np brak home button czy strzałki żeby się cofać (to mi dalej przeszkadza na chrome w ios że powrót jest u góry chyba że jest jakiś gest o którym nie wiem). A apple pay i brak touch id w 12 mini też teraz uciążliwy, chyba będę sonkę na zakupy nosił żeby se cykać szybko z google pay. 

Odnośnik do komentarza

Z tego co patrzę to 14.2.1. Zero problemów. 

 

Jeszcze co do telefonu, jestem pozytywnie zaskoczony baterią, w każdym teście wspominali ,że telefon może nie wytrzymać dnia podczas średnio intensywnego dnia używania a mi spokojnie wystarcza na dwa dni. Coś tam na necie sprawdzę, instagram plus dzwonienie i wiadomości. Drugiego dnia po powrocie z pracy go ładuję, więc dla mnie jest ok. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...