Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

ja jestem raczej podstawowym użytkownikiem który potrzebuje:

 

- kalendarz synchronizujący się z google w czasie rzeczywistym

- email z pushem (jak w blackberry)

- www

- nawigacja

- gry

- multitasking

 

iPhone sprzężony z MS Exchange sprawdza się świetnie. HTC na Androidzie też działał super ale wkurza mnie problem z multi-taskingiem przy włączonej nawigacji. Prosty przykład: jadę z navi, dzwoni do mnie żona, rozmawiam na głośnomówiącym i nawigacja dalej działa i widzę ekran z mapą mając funkcję telefonu w tle (to działa i na HTC i na iPhone4). Ale jak już jadąc sam gdzieś dzwonię to w iPhone po wybraniu numeru przełączam się z powrotem na navi, podczas gdy w HTC zamiast mapy mam cały czas ekran z nazwą odbiorcy mojego telefonu. Wkurza to maksymalnie

 

no i Kocham AppStore :-)

 

poza tym naprawdę oba systemy są w pytę - nie umiem programować, nie tuninguję żadnego z obu systemów, nie korzystam z Cydii. Korzystam z pakietu Office na iPhone'a i przeglądarki pików oraz z chmury (któryś tam z portali sobie wybrałem do magazynowania plików)

 

Co jeszcze jest plusem iPhone'a - jeśli korzystacie z iTunes w domu, to są super api do streamingu wszystkich materiałów live z kompa na telefon (czy na ipada). Działa to nawet kozacko po 3G, więc można sobie włożyć słuchawki i słuchać mp3 ze swojej kolekcji domowej (po wifi można spokojnie oglądać filmy z napisami)

 

pewnie na Androida jest podobna opcja.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Małe pytanko, czy są na appstore jakieś aplikacje do odtwarzania filmów w .mkv, .avi itp ze wsparciem napisów?

I kolejne, czy Ipoda można podłączyć do komputera w trybie mass storage?

 

Mój Vibrant (pomimo, że jest naprawdę świetny etc.) zaczyna mnie czasami drażnić i myślałem nad zamianą go za kombo Ipod4 + tel. do dzwonienia, ale musiałaby być możliwość oglądania filmów w w/w formatach i wrzucania ich na sprzęt bez żadnych kombinacji.

Jeżeli konieczny byłby jailbreak do odblokowania takich możliwość - nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza

Da sie jakoś zmienić ikonę (nie cały theme przez wintera) wybranej aplikacji?

 

iFunbox, wchodzisz do folderu aplikacji i podmieniasz na inna. Bardziej szczegolowe info to juz 50zl.

 

A mi ten program sie zawieszal nonstop.

 

Korzystam z iPhoneBrowser. Dziala ok, nie jest tak rozbudowany ale mozna przez cydie doinstalowac program AppLinks ktory tworzy skroty do aplikacji. Pozwala to na szybsze ich odnalezienie na samym telefonie.

 

Oba z tych programow (iPhoneBrowser i iFunBox) CHYBA wymagaja JB. Dzialaja jak jest usluga/aplikacja afc2add a tej bez cydii nie bedzie.

 

Do iFunBox probowalem kilku podejsc i zawsze mialem jakies problemy.

 

Jest jeszcze NIE WYMAGAJACY JB program do samej muzy (dzialaja tez audiobooki itp) - CopyTrans Manager. Jest caly, platny SUITE i tam mozna robic wszystko ale jest tez CopyTrans Manager DARMOWY i pozwala wrzucac i wyrzucac muzyke z telefonu. Dziala bardzo dobrze, nie pozwala zgrywac muzy na PC ale mi to nie jest potrzebne.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Da sie jakoś zmienić ikonę (nie cały theme przez wintera) wybranej aplikacji?

 

iFunbox, wchodzisz do folderu aplikacji i podmieniasz na inna. Bardziej szczegolowe info to juz 50zl.

 

A mi ten program sie zawieszal nonstop.

 

Korzystam z iPhoneBrowser. Dziala ok, nie jest tak rozbudowany ale mozna przez cydie doinstalowac program AppLinks ktory tworzy skroty do aplikacji. Pozwala to na szybsze ich odnalezienie na samym telefonie.

 

Oba z tych programow (iPhoneBrowser i iFunBox) CHYBA wymagaja JB. Dzialaja jak jest usluga/aplikacja afc2add a tej bez cydii nie bedzie.

 

Do iFunBox probowalem kilku podejsc i zawsze mialem jakies problemy.

 

Jest jeszcze NIE WYMAGAJACY JB program do samej muzy (dzialaja tez audiobooki itp) - CopyTrans Manager. Jest caly, platny SUITE i tam mozna robic wszystko ale jest tez CopyTrans Manager DARMOWY i pozwala wrzucac i wyrzucac muzyke z telefonu. Dziala bardzo dobrze, nie pozwala zgrywac muzy na PC ale mi to nie jest potrzebne.

 

Po JB iFunbox hula bez zadnych problemow - przerobilem juz 6 iphonow, 5 iP4 i jeden 3gs i nie bylo zadnego problemu na roznych wersjach iOS.

Odnośnik do komentarza

Jak mowie, na moim IP4, po JB, softy 4.1, 4.2.1, 4.3.1 i 4.3.3 zawsze cos sie dzialo. A to nie bylo pliku, a to nie stworzyl backupu aplikacji (przy zgrywaniu do pliku aplikacji 1.8 gb, pobral 1 gb, nie musze chyba pisac ze nie dalo sie jej zainstalowac) itd. Do tego nototycznie mi sie wywalal na 3 kompach. Takze ja opisuje tylko i wylacznie swoje doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Da sie jakoś zmienić ikonę (nie cały theme przez wintera) wybranej aplikacji?

 

iFunbox, wchodzisz do folderu aplikacji i podmieniasz na inna. Bardziej szczegolowe info to juz 50zl.

 

 

Zmienilem ta ikone i smiga wszystko bezproblemowo :-)

Ciekawi mnie jedna kwestia: co zrobic jak iPhone zawiesi sie na amen skoro nie mozna wyjac baterii ? :ninja:

Odnośnik do komentarza

No to wtedy masz cegłe a nie zły JB. Mozna źle zrobić JB i go nie zrobic tym samym, natomiast nie da się zrobic złego JB. Right? :)

 

Nie right. Wystarczy przejrzec tematy o 4 roznych programach do robienia JB aby poczytac o tym jak program cos namieszal. Sa lepsze i gorsze programy do tego. Skoncz sie przypi erdalac, nie lap za slowka bo mozna zrobic zly jb i koniec tematu. Ciagniesz to dalej jak pani z autostrady.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ty nie bądz taki do przodu misiu i przychamuj trochę. Nie lansuj sie tutaj na super experta od wszystkiego, bo sa lepsi od ciebie.

 

Dopoki ktos bedzie pisal bzdury to bede sie 'lansowal' cokolwiek to znaczy aby byc trendi, kul i dzezi wszechwiedzacy uzytkownik ajfona.

 

 

 

Ktoś ma alternatywę dla domyslnej aplikacji od sms'ow aby wprowadzić podział na skrzynkęodbiorczą i nadawczą ? iRealsms odpada. Jakiś tweak albo inny progs, żeby zrobic smsy po staremu ? Cydie przeglądam codziennie ale nie ma nic takiego.

Odnośnik do komentarza

Bawilem sie do JB wszystkim co bylo. Na poczatku Limera1n na 4.1 a potem Redsnow i Snowbreeze. Bez przesady, robilem troche tego na kilku telefonach, ten program uwazam za niestabilny i tyle (iFunBox). Nie zgrywa pelnych programow na PC a to mnie interesowalo, zgrywam wiec po prostu backupy aplikacji np AppBackupem i wystarczy. Instaluje je potem jeszcze raz i dane mi nie gina.

 

Jesli chodzi o Baseband - mam IP4 z Ery, bez simlocka fabrycznie wiec baseband mam w d... Dziala mi kazdy i tyle. Nie musze sie bawic w unlocki.

 

Jesli chodzi o JB to zdarzaly sie bledy w samych programach - nie dzialajacy bluetooth albo ebooki z DRM. Poza tym mialem na 4.3.1 jakies dziwne zamulanie jak zrobilem JB przed Redsnow'a, zrobilem pozniej 4.3.3 przez snowbreeze i jest lepiej. I tak najlepiej mi dzialal Limerain na 4.1 ale w samym iOSie byl blad w budziku ktory powodowal ze po zmianie czasu dzwonil godzine wczesniej np, co bylo slabe :-) dlatego musialem zmienic soft. Uwazam, ze softy po 4.2.1 sa wolniejsze. Moze wynika to z wprowadzenia dodatkowego zabezpieczenia jakim byla jakas tam randomizacja adresow pamieci, zeby je ukryc przed procesami (co by nie bylo, appbackup przestal chodzic na pare miesiecy)? Nie wiem, nie jestem programista.

 

A tak z innej beczki - wyszedl Street Fighter 4 Volt z mozliwoscia gry online, wczoraj byl za 1 USD, dzis jest za 2 i cena codziennie rosnie do 7. Proponuje sciagnac jak to kogos interesuje, chetnie pogram :-)

Odnośnik do komentarza

cośtam blacklist chyba

 

@yacek

Bardzo wątpię, żebyś znalazł program który umożliwia coś takiego. Obecny system wiadomości, bo delikatnym przyzwyczajeniu się, uważam za idealny. Podejrzewam, że nie jestem sam w tej opinii dlatego nie ma zapotrzebowania na takie aplikacje.

 

Mimo wszystko polecam poszukać w Cydii w Messaging. Jak znajdziesz coś ciekawego to daj znać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...