Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

3G chodzi dobrze tylko na sofcie mniejszym niż 4. Niestety, ale Apple dało dupy i nie przyłożyli się za bardzo do testów 4.x na 3G.

 

Ja sam latam na 4.2.1 i mam JB (tylko do ściągnięcia simlocka). Fakt, że telefon się zamula, włączenie i wyłączenie sieci 3G to trochę element losowy, bo nie wiem czy już mi się guzik przesunął, czy jeszcze nie (takie zwiechy). Przeglądanie internetu jest praktycznie niemożliwe, chyba że mówimy o stronach składających się z samego tekstu.

 

Natomiast dzwonienie albo pisanie SMSów nie należy do najbardziej płynnych, ale jest wykonalne. Niestety, ale trzeba się pogodzić z faktem, że te telefony już praktycznie do niczego się nie nadają ;)

 

Jeżeli tak bardzo ci muli to zrób sobie restore albo jeżeli masz taką możliwość gorąco zachęcam do przeniesienia się na soft 3.1.3.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Chciałbym zrobić restore, ale iTunes mi się wiesza w czasie synchronizacji telefonu, a wszystkie przeinstalowania nie działają, więc dopóki nie sformatuję komputera, zainstaluję nowej Windy i iTunes od początku nie mogę się za to wziąć bo nie będę miał swojej kopii danych. Już tak mam od kilku miesięcy to odchodziło w zapomnienie. Mam soft 4.coś.tam i pamiętam, że na 3.x było ok, ale downgrade jest albo dla mnie zbyt trudny, albo niemożliwy. Widzę, że trzeba rozejrzeć się za iP4, ale kolega chciał ode mnie kupić mojego 3G jak będę zmieniał telefon, no ale wstyd mi będzie mu oddać taki bezużyteczny dla dorosłego człowieka telefon, do którego trzeba mieć niebotyczną cierpliwość.

 

Czy mam możliwość zrobienia kopii kontaktów, smsów, w jakiś inny sposób, niż przez iTunes? Jeśli chciałbym zmienić telefon na inny, to muszę przepisywać wszystkie kontakty z telefonu na inny ręcznie? Bo przecież na SIM nie idzie zapisać.

Odnośnik do komentarza

Serio jest tak źle? Aż ciężko się to czyta. Poruszając się po androidowych forach przez ten rok z górką naczytałem się tyle fanbojskiego bełkotu bojowników jabłka o tym, że iPhone'y są ultra-płynne i w przeciwieństwie do Androida działają zawsze, wszędzie i bez problemów.

 

Teraz mając iPoda Touch 4G się przekonuję, że nawet na najnowszym sprzęcie nie jest tak różowo i praktycznie nie ma różnicy w działaniu systemu między Androidami (nawet tymi słabszymi), a iOS. Jedyna różnica to ilość fps przeznaczonych na animacje - na iOS to wygląda na 60 fps, na Androidzie ok. 30. Inna sprawa, że granie i wygląd iOS są przepiękne, mimo tych problemów uwielbiam go tak samo :).

 

Inna bajka to granie - tutaj w ogóle nie ma co porównywać iOS z Androidem, oczywiście na niekorzyść tego drugiego.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Chciałbym zrobić restore, ale iTunes mi się wiesza w czasie synchronizacji telefonu, a wszystkie przeinstalowania nie działają, więc dopóki nie sformatuję komputera, zainstaluję nowej Windy i iTunes od początku nie mogę się za to wziąć bo nie będę miał swojej kopii danych. Już tak mam od kilku miesięcy to odchodziło w zapomnienie. Mam soft 4.coś.tam i pamiętam, że na 3.x było ok, ale downgrade jest albo dla mnie zbyt trudny, albo niemożliwy. Widzę, że trzeba rozejrzeć się za iP4, ale kolega chciał ode mnie kupić mojego 3G jak będę zmieniał telefon, no ale wstyd mi będzie mu oddać taki bezużyteczny dla dorosłego człowieka telefon, do którego trzeba mieć niebotyczną cierpliwość.

 

Czy mam możliwość zrobienia kopii kontaktów, smsów, w jakiś inny sposób, niż przez iTunes? Jeśli chciałbym zmienić telefon na inny, to muszę przepisywać wszystkie kontakty z telefonu na inny ręcznie? Bo przecież na SIM nie idzie zapisać.

 

Możesz spróbować wprowadzić iPhone'a w DFU, ale nie wiem czy to pomoże. Ja od ponad roku mam Maca i wstyd się przyznać, ale pozapominałem już jak można sobie z takimi sytuacjami na Windzie poradzić ;\ Możesz też spróbować w iTunesie zamiast synchronizacji wybrać opcję tylko wykonania backupu.

 

@raven

Myślę, że fanbojów można spotkać po obu stronach, ale nie ma co ukrywać że wyznawcy jabuszka należą do tej najbardziej oddanej i najaktywniej walczącej grupy ;)

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Najpierw musisz telefon zjailbreakować, a czy możesz to zrobić zależy od tego co Yacek napisał. Później dopiero instalujesz Cydię i w niej szukasz aplikacji do ściągnięcia simlocka.

 

Nawet jak nie kupujesz telefonu u operatora, to możesz się do nich zgłosić żeby ściągnęli ci simlocka odpłatnie (około 100 zł).

Odnośnik do komentarza

Znacie jakąs aplikację, w której można sprawdzić sobie rozkład jazdy autobusów, tramwajów, SKM w Gdańsku lub Trójmieście?

 

Ed: spoko już mam. Polecam Scheduler Poland. Za darmo i ma masę miast w bazie, wytacza trasy, nawet z przesiadkami i godzinami, pokazuje trasy na mapie. Lepszego nie ma chyba.

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

Szkoda, że ma płatną okresową subskrypcję. Dzisiaj, praktycznie godzinę wcześniej też odkryłem tą aplikację i od razu się przydała w drodze do miasta. W trakcie jazdy tramwajem ułamał się pantograf (tak, (pipi)nęło coś i w następnej chwili widzę, jak spory kawał metalu ląduje na trawie przy feeri iskier z góry :D) i trzeba było inaczej dotrzeć do celu, wtedy wyszukiwanie trasy mega się przydało.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że ma płatną okresową subskrypcję.

Jaką płatną? O co biega? Widzę właśnie, że w ustawieniach w Aktualizacjach coś każe mi zapłacić na rok za 2,5E, ale jak nie zapłacę to nie będzie mi działać aplikacja, czy tylko nie będą się pojawiać nowe linie? Bo te co są to chyba wystarczy, po co miałbym płacić?

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że ma płatną okresową subskrypcję.

Jaką płatną? O co biega? Widzę właśnie, że w ustawieniach w Aktualizacjach coś każe mi zapłacić na rok za 2,5E, ale jak nie zapłacę to nie będzie mi działać aplikacja, czy tylko nie będą się pojawiać nowe linie? Bo te co są to chyba wystarczy, po co miałbym płacić?

 

Działa oczywiście bez subskrypcji, ale nie będziemy w stanie pobierać nowych rozkładów. Dopóki te pobrane na początku za darmo się nie przedawnią to OK jest, masz rację.

Odnośnik do komentarza

Olejcie subskrypcję przez appstore, bardziej opłaca się subskrybować przez http://schedulerpoland.pl/ . A program jest rewelacyjny :) Na bieżąco aktualizowane bazy (warto podkreślić, że mając opłaconą subskrypcję mamy dostęp do wszystkich polskich miast, więc jak ktoś często podróżuje to wystarczy zmienić domyślną bazę), wyszukiwanie przystanków według naszej lokalizacji (jeśli nie ma jakiegoś przystanku, to można go samemu dodać i w następnej aktualizacji bazy już będzie dostępny), wyszukiwanie trasy z punktu A do punktu B. Chyba najlepsza aplikacja z polskim rozkładem jazdy autobusów (o ile nie jedyna) jaka kiedykolwiek powstała. :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Transportoid na Androida ma praktycznie identyczne funkcje, więc nie przesadzałbym nie posiadając całkowitego rozeznania w temacie ;).

Ale dzięki wielkie za stronę z subskrypcją, nie muszę płacić więcej i przekazywać 30% haraczu Apple.

Odnośnik do komentarza

Ciężko mi się nie zgodzić z powyższym :).

 

Z innej beczki: jakie użytkowe programy na iOS polecacie? Szukam czegoś, co wyróżnia tą platformę i naprawdę sprawia, że korzystanie z tego jest przyjemne. Takim czymś jest np. Instapaper czy Tapatalk (to drugie jest multi-os, ale i tak jest świetne na iOS).

Odnośnik do komentarza

Zdolne chłopy bawią się z Siri i okazuje się, że nie jest to aplikacja pisana pod procesor A5, dlatego też bez problemu może działać na iOS5 zainstalowanym na starszym modelu komórki. Okazuje się, że Siri nie obciąża w ogóle iPhone, bo w 100% działa poprzez iCloud. Dobra wiadomość dla osób, które nie planują w najbliższym czasie przechodzić na 4S, a chcieliby mieć Siri.

Odnośnik do komentarza

Zdolne chłopy bawią się z Siri i okazuje się, że nie jest to aplikacja pisana pod procesor A5, dlatego też bez problemu może działać na iOS5 zainstalowanym na starszym modelu komórki. Okazuje się, że Siri nie obciąża w ogóle iPhone, bo w 100% działa poprzez iCloud. Dobra wiadomość dla osób, które nie planują w najbliższym czasie przechodzić na 4S, a chcieliby mieć Siri.

 

Nie jest tak różowo, jak piszesz. Siri działa, ale serwery Apple odmawiają jakichkolwiek interakcji z iPhone'ami 4.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...