Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość konstant

Chcialem dla sprobowania kupic sobie iPoda Touch 4G.

Od dawna mialem ochote na sprzet Apple, ale z wiadomych przyczyn nie kupie iPhone 4, ani 3GS'a a iP Touch 4G jest w znacznie lepszej cenie.

 

Sprzet bedzie uzywany jako zabawka, po troche muzyki, internetu i gier... Najbardziej zalezy mi na tym ostatnim i tu moje pytanie jak wyglada jego wydajnosc w grach? Wiem, ze ustepuje wydajnoscia iPhone 4 ale np jak jest w porownaniu do 3GS'a?

 

Warto ?

Odnośnik do komentarza

Ipod 4 jest oparty praktycznie na takiej samej specyfikacji co Iphone 4 (czip A4, retina display itd), więc w żaden sposób nie powinien ustępować wydajnością telefonowi, przewyższa natomiast kilka razy Iphona 3gs (o ipodzie 3 generacji nie wspominając). Ponieważ jednak nie posiadam żadnego z tych urządzeń, informacje podane przeze mnie mogą być ni do końca wiarygodne.

 

W każdym razie ja bym brał ;)

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Kolejna weekend'owa promocja! Tym razem od PopCap (ci od PvZ, Peggle oraz Bejeweled 2). Wszystkie ich gry na iPhone/Ipod są za 0,79Euro (w szczególności polecam Plants vs. Zombies, dzisiaj jeszcze kupiłem Peggle i Bejeweled 2, podobno też świetne). Kupować, tym bardziej że cały dochód idzie na pomoc Japonii (duże brawa dla PopCapu za taką akcję)!

@konstant, mam właśnie iPod touch 4G (8GB - mówię ci, od razu, bierz przynajmniej 16GB, ja już żałuję, że wziąłem tylko z 8GB) i najbardziej 'wymagająca'(najładniejsza) gra na iPhone, Infinity Blade (od Epic), w ogóle mi się nie przycina, przynajmniej ja nie zauważyłem. Co prawda nie mam porównania z Iphone 4G, ale wątpie czy jest jakaś różnica. I tak samo we wszystkich innych grach, w które grałem. Co prawda słyszałem przypadki, że jakaś tam gra działa trochę lepiej na Iphone niż na Ipod (albo na odwrót), ale wydaje mi się, że jest to wina samych deweloperów niż specyfikacji urządzeń.

 

@VoytecCFC, ja znam tylko takie, które informują podczas trwania danej promocji (polecam AppShopper), nie wiem czy są takie które informują o tym z wyprzedzeniem.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o CHIPY i ich wydajnosc to touch 4 jest taki sam jak iphone 4. Rozni sie ekranem (niestety jest gorszy, mimo ze mowia ze to Retina Display to inne jest podswietlanie i wypada nieco gorzej od IP4 ale lepiej niz kazdy poprzedni) i ma gorszy aparat ( i to sporo). Do tego inny ksztalt. Ma za to plus - jest w wersji 64gb - na razie takiego IP4 nie ma :) Wedlug mnie to brac. Ja mam IP bo nie chce mi sie nosic kolejnego urzadzenia a mam 2 numery telefonu. Mam na nim z 7 skrzynek pocztowych oraz plan do przesylu danych. Na touch musisz byc pod Wi-Fi zeby to dzialalo.

 

Ale nie zmienia to faktu - do gier, muzy bedzie praktycznie taki sam jak IP4. Roznica jest w katach widzenia, jak patrzysz z przodu bedzie zayebiscie :D

 

 

Odnośnik do komentarza

Kurde dzisiaj jak próbowałem ściągnąć tego Dark Nebula pojawił się problem. Wyświetla mi informację po tym "Your payment method was declined" Czytałem na oficjalnym forum apple'a ze dużo osób ma z tym problemy i nic nie da się z tym zrobić.

 

Miał ktoś z Was takie coś?

 

Nikt tego nie miał?

Odnośnik do komentarza

Kurde dzisiaj jak próbowałem ściągnąć tego Dark Nebula pojawił się problem. Wyświetla mi informację po tym "Your payment method was declined" Czytałem na oficjalnym forum apple'a ze dużo osób ma z tym problemy i nic nie da się z tym zrobić.

 

Miał ktoś z Was takie coś?

 

Nikt tego nie miał?

U mnie się bez problemu gra ściągnęła. A nie przeterminowała Ci się karta?? Gra jest za darmo, ale jeśli karta jest nieaktywna to może dlatego odrzuca??

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Sprawilem sobie iPoda Touch 4G, soft 4.1, jailbreak zrobilem limerą.

Pytanko: czy 4.3 wnosi cos nowego? Podobno JB na tym sofcie nie jest jeszcze mozliwy, wiec siedziec na tym 4.1 ?

 

ps. Taki sprzecik to naprawde niezla konsolka :D

 

Jest jakas strona ze spisem przydatnych aplikacji itd?

Edytowane przez konstant
Odnośnik do komentarza

Od paru dni jest Jailbreak na 4.3.1 Untethered, czyli taki prawdziwy gdzie urzadzenie jest caly czas w stanie JB (nie trzeba go podlaczac do PC nigdy). Dziala na wszystkim oprocz iPada 2 wiec jak ktos chce to niech sie bawi. Przypominam, ze nie namawiam nikogo do piractwa - przy JB mozna bez problemu kupowac aplikacje z AppStore plus ma sie dostep do wszystkich plikow na telefonie oraz alternatywnego sklepu - Cydii gdzie mozna kupic aplikacje ktorych prozno szukac na AppStore. Polecam szczegolnie iRealSMS - tak powinny wygladac SMSy normalnie na iPhonie. No i obowiazkowo SBSettings - aplikacja ktora wylania sie jako okno po przesunieciu palcem po pasku zadan na gorze ekranu - mozna tam za pomoca klikniecia wlaczyc/wylaczyc 3g, tryb samolotowy, wi-fi itp. zamiast wchodzic do opcji. Nie wiem dlaczego czegos takiego nie ma oficjalnie, Android ma to w standardzie.

 

Dodatkowo polecam CopyTrans Manager - darmowy program na PC potrafiacy dograc i zgrac muzyke z iPhone'a i iPoda Touch BEZ iTunes'a. Przy czym iTunes chyba musi byc zainstalowany aby byl sterownik do iPhone'a ale mozna go z nim nigdy nie synchronizowac.

 

A z gierek polecam Dead Space - super horrorek, jedna z ladniejszych gier na IP4 oraz dobrze rozwiazane sterowanie gdzie nie widac na pol ekranu krzyzaka czy pseudo galki :D No i zakonczenie wgniotlo mnie w ziemie - gra jest przy tym calkiem dluga - ok 4 godzinki czyli prawie tyle ile nowe FPSy za 200 zl na konsole ;-P a kosztuje przy tym 5.5 euro ;D

 

Sprawilem sobie iPoda Touch 4G, soft 4.1, jailbreak zrobilem limerą.

Pytanko: czy 4.3 wnosi cos nowego? Podobno JB na tym sofcie nie jest jeszcze mozliwy, wiec siedziec na tym 4.1 ?

 

ps. Taki sprzecik to naprawde niezla konsolka :D

 

Jest jakas strona ze spisem przydatnych aplikacji itd?

 

Polecam ci zrobic upgrade i JB na 4.2.1 albo 4.3.1. Dodane zostaly Airplay oraz Airprint - wiec jakos bez rewolucji - to sie tyczy 4.2.1 a w 4.3.1 dodano przelaczanie aplikacji gestami ALE domyslnie bez JB tego sie nie da wlaczyc (dziala na iPadzie). Za to poprawiaja pewne irytujace bugi. Np jest szeroko znany do 4.2.1 bug z budzikiem ktory po zmianie czasu na letni ma dziwne problemy - to nie dzwoni, to dzwoni godzine za wczesnie itp. Moj iPhone sam przestawil czas na letni, byl na sofcie 4.1 i budzik kiedy bylo ustawione powtarzanie przestal dobrze dzialac. Teraz na JB 4.3.1 jest ok ALE niektore biblioteki na 4.3.1 nie chodza (Python cos sie wywala) co powoduje ze kilka aplikacji z Cydii na dzis dzien nie dziala (np ratujacy zycie AppBackup). Dlatego - jesli masz gesty w tyle a chcesz zeby WSZYSTKO dzialalo to najlepiej 4.2.1. Jak ci nie przeszkadza brak Pythona (to pewnie chwilke potrwa i poprawia) to 4.3.1 :D

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@Nitro619: Apple nie ma w Polsce, ew. naprawa przez Orange tylko. Apple nie ma polskiego oddzialu.

 

@Estel: Co do JB i Unlocka - Jaki to operator? Z telefonow niektorych operatorow mozna zdejmowac simlocka TRWALE kodem, koszt spory bo 120-150 zl ale dziala na stale, nie wazne czy pozniej bedziesz aktualizowac. Nie da sie tak chyba z AT&T sciagac, da sie np z Orange i Vodafone. Mozna tez tak ja napisal STRETCH uaktualnic soft bez podnoszenia basebandu i zrobic unlocka ponownie, tak jak masz w tej chwili. Wtedy JB musi byc przy czym mozesz oficjalnie przeciez kupowac aplikacje. Nic nie tracisz przy JB. Jeszcze pytanie co to za telefon dokladnie, ktory iPhone.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

iTunes mi świruje. Nie mogę nagrać na iPhone`a nowej muzyki, ani gier, ani go nawet update`ować bo podczas synchronizacji wyskakuje raport o błędach i iT się wyłącza. Przeinstalowałem już iT ale nic się nie zmieniło. Jakieś pomysły?

Mi się tak z miesiąc temu iTunes zje.bał. Podłączam telefon i zero reakcji, program go nie widzi, ogólnie cuda na kiju. Jedyne co pomagało to format C, ale to i tak tylko na chwilę. Przerzuciłem się na CopyTrans Control Center i wszystko jest cacy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie mogłem znaleźć odpowiedniego tematu więc napiszę tutaj.

Posiadam ipod touch 2g i od paru dni nie mogę go naładować ponieważ podłączeniu go do komputera pokazuje się ipodzie czerwona bateria z znaczkiem prądu i ipod się restartuje.I jest tak cały czas . Co mogło się popsuć?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...