Skocz do zawartości

Mięsień Piwny


ping

Rekomendowane odpowiedzi

W diecie przeciętnego człowieka białka stanowią niewielką część zazwyczaj od kilku do kilkunastu procent. Duże spożycie białka może występować na przykład w diecie sportowców ponieważ białka pełnią w organizmie między innymi funkcje budulcowe. Są głównym składnikiem budulcowym tkanek w organizmie w tym także mięśni. Jakie natomiast znaczenie mają białka z punktu widzenia diety odchudzającej ? Zwiększenie udziału białek w diecie może w znacznym stopniu wspomóc odchudzanie. Spożycie białek jest korzystne z kilku względów. Po pierwsze dieta wysokobiałkowa podnosi poziom podstawowej przemiany materii. Wysokie porcje białek są w stanie podnieść poziom podstawowej przemiany materii nawet o 40 %. Podstawowa przemiana materii to spalanie kalorii związane np. z utrzymaniem ciepłoty ciała, biciem serca itp. Spożycie białka powoduje także wydzielanie glukagonu, hormonu, który wykorzystuje tkankę tłuszczową jako źródło energii. Kolejną zaletą spożywania białka jest to, że organizm na jego strawienie zużywa dużo energii - najwięcej jeśli porówna się je z tłuszczami i węglowodanami. Natomiast same białka są mało kaloryczne. Tak więc organizm musi zużyć stosunkowo dużo energii żeby strawić i tak mało energetyczne białka. Pod tym względem białka są dla organizmu najmniej opłacalne. Białka dostarczają dwa razy mniej energii użytecznej niż węglowodany i siedem razy mniej niż tłuszcze. Podczas spalania białek wydziela się za to dużo energii cieplnej. Jest to tak zwany efekt termiczny spożycia białek. Posiłki wysokobiałkowe zmniejszają także łaknienie.

Tak więc większe spożycie białek jest bardzo korzystne w diecie odchudzającej. Już same zwiększenie udziału białek w diecie na rzecz ograniczenia węglowodanów może przyczynić się do ubytku tkanki tłuszczowej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

w listopadzie zeszłego roku postanowiłem, że do swoich 37(czerwiec) urodzin doprowadzę się do porządku bo 10lat w bezruchu doprowadziły mnie na skraj przepaści w sensie minąłem zjazd na ulice puszystą i wale centralnie w chorobę wieńcową ... problem polegał na tym, że pomimo usilnych starań i codziennego ruchu efekt był znikomy:( na początku lutego poprosiłem "mojego" trenera o rozpisanie diety do której podchodziłem sceptycznie, bo przewidywała 2500 kcal dziennie .... i stał się "cud":) nie spodziewałem się, że aż tyle zależy od sposobu odżywiania! opona już prawie w zaniku, przypływ energii, fakt że na początku miałem problemy logistyczne 5posiłków dziennie z tego 2 w biurze ale warto poświęcić te kilka minut wieczorem na przygotowanie posiłków na następny dzień....Jak ktoś chce zrzucić przysłowiową oponę to dobrze rozpisana dieta w sensie racjonalne żywienie a nie razowy z sałatą raz dziennie to podstawa.

Odnośnik do komentarza

Tak jak inni mówią nie możesz sobie żadnymi ćwiczeniami wybrać skąd organizm będzie zrzucać tłuszcz. I na nieszczęście wszystkich pragnących plażowej sylwetki w miesiąc, tłuszcz na dole brzucha trzyma się dzielnie, bo schodzi zazwyczaj na końcu. Oczywiście możesz odmienić swój los tak jak zaproponował Canabis, sterydy odmieniają ten smutny los sprawiając, że bic i klata puchną a brzuszek chudnie. (żartuje oczywiście, nie żebyś myślał że ci proponuje branie SAA) Musisz zacząć ćwiczyć całe ciało, 3-4 razy w tygodniu. Masz to szczęście, że na zerowym poziomie wytrenowania zdarza się, że zachodzi recomp (czyli właśnie tracisz/zyskujesz minimalną ilość tłuszczu i przybywa ci mięśni), ale to nie będzie trwało wiecznie i nie będzie to jakiś niesamowity efekt. A i jeszcze jedno, zostaw to A6W i idź na siłownie.

Odnośnik do komentarza

Pierd.ole siłownie. Chodziłem i to nie dla mnie. Za nudno. Teraz sobie robię ćwiczenia hantelkami codziennie i do tego szóstka. W niedługim czasie dojdzie do tego bieganie. Dietę przeniosę bardziej na białka i zobaczymy co z tego wyjdzie. Cudów się nie spodziewam, ale przynajmniej katować się też nie będę.

Odnośnik do komentarza

z takim podejściem nie wróżę Ci jakichś wielkich osiągnięć, moim zdaniem strata czasu. Ja ćwicze 4 razy w tyg i jeszcze biegam, a i tak idzie to wszystko jak krew z nosa głownie dlatego, że nie trzymam diety i mam słabość do chipsów i fast foodów, więc nie wyobrażam sobie dojścia do czegoś nie katując się.

Edytowane przez Damian.
Odnośnik do komentarza

7kg w niecałe 7 tygodni znowu wchodzę w spodnie rozmiar 34 ^_^ Teraz kolejne 7 postaram się zgubić w 10 do 12 i jest cacy

Diety nie trzymam ... Sama siłownia 4x w tygodniu serie po 15 powtórzeń ciężarem który staje się nie wygodny podczas 4 serii. Raz w tygodniu 15 minut biegania 3 Minuty truchtu minuta sprintu i raz w tygodniu około 2 godzin żabek brzuszków przysiadów itd + rękawice i tarcze do tego dojdzie jeszcze koszykówka jak tylko pogoda będzie lepsza

 

Siłownia Dzień 1

Klatka Triceps ( 6 ćwiczeń na klatkę piersiowa 3 ćwiczenia na triceps )

Siłownia Dzień 2

Barki i Nogi ( 5 Ćwiczeń na barki 3 na nogi ) Dzień którego nienawidzę bo barki mam strasznie słabe :(

Siłownia Dzień 3

Plecy Biceps i Przedramię ( 6 ćwiczeń na plecy 3 na biceps 3 na przedramię ) Mój ulubiony dzień bo z plecami nie mam żadnych problemów

Siłownia Dzień 4

Nazwijmy to Kick Boxingiem i Aeroby ( Worek 15 minut Gruszka 15 min Tarcze około 400 uderzeń i 100 kopnięć 100 kolan 100 łokci a później 5 minutowe serie 4 rożnych ćwiczeń jak wyrzuty przysiady żabki brzuszki robione 4x ) W ten dzień modle się o to żeby iść do pracy bo nie chce mi się żyć

 

Pije szejki proteinowe i wpierdalam CLA

 

Co myślicie internetowi koledzy dam rade zgubić kolejne 7 kg do początku czerwca ? :D

Odnośnik do komentarza

Zamiast CLA lepiej będzie Omega-3 jeść.

 

Trening nie wygląda za fajnie. Szczególnie ten rozkład, czy dzień 1 jest bezpośrednio przed dniem 2 ? Jak tak, to strzelasz sobie w stopę jeśli chodzi o barki. Męczysz klatkę i triceps, które to też biorą udział w ćwiczeniach na barki, nic dziwnego że nie masz siły. Co więcej, nogi to pół ciała, a ty robisz 3 ćwiczenia ? Ogólnie nie byłoby to źle, gdyby nie to, że w twoim treningu jest tyle samo miejsca na przedramie i biceps. Najlepiej byłoby, gdybyś rozpisał plan dokładnie w całości.

 

Te interwały biegowe na plus, to jest dobry pomysł.

 

Skoro gubisz 1 kg/tydzień, to jest w miarę ok. Ale im dalej tym gorzej będzie bez diety, ale to też zależy, czy nie trzymasz diety, ale jesz zdrowo, czy też jesz co popadnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...