Skocz do zawartości

Mięsień Piwny


ping

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od tego że schudnięcie a redukcja tkanki tłuszczowej przy jak najmniejszym ubytku mięsa to dwie różne rzeczy.

 

I przy tej drugiej dieta to podstawa jeśli chce sie osiągnąć efekt. Aby schudnąć wystarczy po prostu jeść z głową. Ograniczyć lub wykluczyć śmieciowe żarcie.

 

A harmonogram o którym pisze Lucek to jak najbardziej korzystna rzecz. Sam zawsze takie układam, czy to robie mase czy redukcje. A co do życia z taką dietą to nie widze w tym najmniejszego problemu. Smacznych potraw z ryżem czy makaronem durum + pierś jest naprawde całe mnóstwo.

Odnośnik do komentarza

no wlasnie o to chodzi. przeciez to co napisalem to normalnie jedzenie. na sniadanie ciemny chleb z miesem, w pracy jakies przekaski typu ser wiejski, jajka czy owoce, na obiad do ryzu mozna dodac i drob i wolowine i ryby. harmonogram pomaga chocby przy robieniu zakupow (ide po konkretne rzeczy i nie wracam z kielbasa czy golonka).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

co polecacie jako wspomaganie/suplementacje redukcji?

 

jade na diecie, biegam 3 razy w tygodniu, dwa razy chodze na hale i gram w pilke.

 

jakies bialko? czy moze spalacze? czy olac wspomaganie sie "chemia"?

 

Ja jestem anty, jeżeli chodzi o jakieś spalacze, dieta i trening powinny załatwić sprawę. Chodź sam nigdy nie bawiłem się w żadne redukcje.

Odnośnik do komentarza

co polecacie jako wspomaganie/suplementacje redukcji?

 

jade na diecie, biegam 3 razy w tygodniu, dwa razy chodze na hale i gram w pilke.

 

jakies bialko? czy moze spalacze? czy olac wspomaganie sie "chemia"?

Zamiast biegania robiłbym 3x w tygodniu FBW ze sporą ilością powtórzeń i objętości całkowitej - jest to przyjemniejszy (przynajmniej dla mnie) i skuteczniejszy sposób zarówno na palenie kalorii (można spalić więcej w tym samym czasie) jak i utrzymywanie suchej masy mięśniowej podczas redukcji co jak powszechnie wiadomo pozwala nam spalać więcej kalorii w stanie spoczynku jak i aktywności fizycznej. Ze spalaczy nigdy nie korzystałem bo źle znoszę stymulanty ale nadmiar białka jeszcze nikomu nie zaszkodził (no chyba że ktoś pół kilo dziennie wpierdala :D), a na pewno pozytywnie wpłynie na polepszenie stosunku mięśni do tłuszczu.

Edytowane przez M4c
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ech... I na mnie przyszła pora na zrzucenie oponki :( Dotychczas wpieprzałem co popadnie w ilościach hurtowych. Do obiadu w niedzielę zabierałem się na dwie raty bo normalnie nie mieściło się na talerzu. Mam 180 cm wzrostu przy ok. 75kg i od roku drugi najważniejszy mięsień.

Zamierzam zabrać się za ćwiczenia z obciążeniem, tylko słabo u mnie z motywacją. trzeba zrobić przerzutkę na większą ilość płynów.

Ile tak mniej więcej poświęcić czasu dziennie na ćwiczenia, żeby efekt był zauważalny tak do ok 5-6 tyg.?

Odnośnik do komentarza

Po prostu kup karnet na siłownię i zacznij ćwiczyć. Wiele osób pisze tutaj zanim jeszcze w ogóle coś zacznie robić regularnie i w większości przypadków jest tak, że zwyczajnie łatwiej jest sobie o czymś podyskutować niż to zrobić.

 

Ta. Zanim zabralem sie na powaznie za ciezary, to podchodzilem do nich co roku na 2-3 tygodnie ;)

Odnośnik do komentarza

Bieganie 3 razy w tygodniu + dieta spokojnie dadzą rade.

A tego na górze co ci radzi fbw zamiast biegania na redukcji po prostu nie słuchaj. Bredzi.

Jak zwykle zalałeś mnie całą lawiną argumentów dlaczego nie mam racji ;)

Jak zwykle jesteś mądrzejszy od miliona ćwiczących osób i sugerujesz że trening siłowy jest lepszy przy zrzucaniu opony niż aerobowy. Przecież ty sie osmieszasz. Przestań wreszcie!

Odnośnik do komentarza

No ale fakt faktem, wyskoczyłeś z tekstem, że bredzi, bez konkretów. Ktoś nieobeznany na widok rady "biegaj" od jednego i "rób fbw" od drugiego musi tylko na słowo wierzyć, co lepsze.

 

Trening siłowy w sytuacji, w której masz lekką oponę jest o tyle fajny, że nie bawisz się 3 razy w tygodniu tylko w zrzucanie tłuszczu (biegając), ale oprócz spalania kalorii budujesz też mięsień (no pomijam rozwijanie nóg przy bieganiu, inna historia), a jak słusznie m4c już napisał, zwiększona masa mięśniowa wpływa pośrednio na zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Samym intensywnym treningiem spali tyle kalorii, że przy dobrej diecie może zacząć zauważać zmiany in plus (wiem po sobie). Jednakże ja w życiu nie byłem na redukcji, także na znawcę się nie robię, wysiłek aerobowy ma swoje specyficzne cechy, które są raczej mocniej wpływające na spalanie fatu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...