Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

xDDDD

Ponarzekaj, że kiedyś nie było ryżu do sushi i trzeba było używać zamienników typu arborio (jak się znalazło) - rozpętaj quasi-zabawny ciąg wymieniania składników trudnych do zdobycia (albo nierealnych) w PL - na koniec przeczytaj wpis o butach.  Chyba za rzadko zaglądam w te rejony forum.

No, ale to kulinarny temat.

Co do sushi - wkładka? Taka jak prawie wszędzie. Przecież to domowe jedzenie :v

Odnośnik do komentarza

Wczoraj zakupiłem sobie marynowane papryczki piri piri z biedronki, o te:

 

http://www.biedronka.pl/pl/product,id,22222,name,papryka-pikantna-piri-piri-fragata-99-g

 

Zawsze lubiłem ostre żarcie, ale dawno już nic nie jadłem ostrzejszego. Papryczki jak to papryczki, dla mnie i mojego ryja lekko pikantne, zwłaszcza, że marynowane, to smak mniej intensywny, jednak mój żołądek odzwyczaił się od ostrego i po wczorajszym skonsumowaniu około połowy słoiczka dziś od rana mam problemy a odbyt błaga o litość.

 

Niczego nie żałuję

 

Crying-Laughing-Meme-05.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ja jakos w lutym robilem pierwszy raz przy okazji azjatyckiego tygodnia w lidlu i wyszlo bardzo znosnie

 

MtI3oaX.jpg

 

xSmmYN6.jpg

zawinięte w flak po krupnioku?

 

Rayos kup sobie habanero w słoiku, są jakies 15 razy ostrzejsze niż piri piri :lapka:

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Mc Drwal wersja domowa [specjalnie dla yano ze go wyzwalem od żydów kiedyś]

 

wolowina mielona[biedronkowa]

bulka mleczna[biedronkowa]

camembert+panierka

cebula

ogory kiszone

papryczka ostra

salata lodowa

cukinia smazona

boczek

ketchup

majonez

sos worcestershire

czosnek

muszttarda francuska

sos sambal

 

 

o7m71e.jpg

 

 

After:

 

Nie wklejam zdjecia po przekkroju bo wylewajacy sie na wszystko camembert zalal wszystko

 

2vmsivp.jpg

 

 

nastepnym razem bulki z sezamem sobie mykne sam,dzis czasu nie bylo

 

 

 

aaa i to jest wersja na 3 konkretne buły.camemberas podzielony wzdluz tez na 3 i spanierowany bo po calosci to bylaby trageedia w jedzeniu

Edytowane przez Barthez
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ozesz w morde. W góralskiej karczmie oszamalem coś najlepszego na świecie - mięciutki i soczysty schabik cienko rozbity, opanierowany plackiem ziemniaczanym, przykryty jajkiem sadzonym i pieczarkami. Do tego warzywka :banderas:

 

Jprdle codziennie będę to wciagal przed wyprawą na szlak, milion kalorii do wieczora starczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...