Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

za burgera trzeba liczyc 15-20, kanapka w katz 20, pizza jakies 25, tak samo ramen. ostrygi po 3 dolary.

 

no i obowiazkowy napiwek WSZEDZIE. od 15 do 20 procent. i raczej nie ma opcji, ze oplacisz rachunek karta i uciekniesz. zdarza sie, ze kelner leci za toba i grzecznie informuje, ze zapomniales o napiwku. z drugiej strony obsluga w lokalach jest na kosmicznym poziomie, sama przyjemnosc tam siedziec w knajpach.

 

obiad dla dwoch osob to od 30 do 60 dolarow mniej wiecej. woda jest za darmo, a wiekszosc napojow placisz raz i dolewaja za darmo (cola, herbata, kawa).

 

sniadanie kosztowalo np. 15, ale porcja taka, ze nie dalem rady zjesc a potem nie jadlem pol dnia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

za burgera trzeba liczyc 15-20, kanapka w katz 20, pizza jakies 25, tak samo ramen. ostrygi po 3 dolary.

 

no i obowiazkowy napiwek WSZEDZIE. od 15 do 20 procent. i raczej nie ma opcji, ze oplacisz rachunek karta i uciekniesz. zdarza sie, ze kelner leci za toba i grzecznie informuje, ze zapomniales o napiwku. z drugiej strony obsluga w lokalach jest na kosmicznym poziomie, sama przyjemnosc tam siedziec w knajpach.

 

obiad dla dwoch osob to od 30 do 60 dolarow mniej wiecej. woda jest za darmo, a wiekszosc napojow placisz raz i dolewaja za darmo (cola, herbata, kawa).

 

sniadanie kosztowalo np. 15, ale porcja taka, ze nie dalem rady zjesc a potem nie jadlem pol dnia.

 

W maku też są napiwki?

Odnośnik do komentarza

Ja skapiec nie jestem ale nie dalem i nie dam. Nie wiem co to za nawyk skoro taka np. kelnerka ma na godzine placone i napiwek za co? Ze raczyla przyniesc posilek? Ide do restauracji patrze w karte cos kosztuje np 30zł i tyle place. Czemu miałbym dac napiwek kelnerce a np ,,smieciarza,, nie? za to ze raczyli odebrac smieci  (u mnie na wsi wystawia sie kosz przed dom w danym dniu ) albo np. kurierowi ze paczke przyniósł ? 

 

Ogólnie  bawi mnie jak widze w jakimś barze/restauracji puszke z napisem napiwki. Nie mam pojecia czemu tylko w gastronomii to jest a np nie przy kasie w biedronce, poczcie, stacji benzynowej itp. ale jak ktos chce niech daje , ja nie dalem i nie dam premii za cos za co płace ( mi tez z nieba nie spadnie)  i nie wyrozniam pracy jako kelnerka za lepszy ,,zawód,, niz inne

Edytowane przez obrazus
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

A wy co myślicie o dawaniu napiwków?

 Pracuje w gastro, wiec taki nawyk ze gdzie nie pójde to zawsze dam bo wiem ze cireszy to zawsze, no chyba że widze ze kelener serio dupa blada jest to nie, nawet jak jedzenie jest złe a kelenro dobry to zawsze cos sypne.

 

Ja skapiec nie jestem ale nie dalem i nie dam. Nie wiem co to za nawyk skoro taka np. kelnerka ma na godzine placone i napiwek za co? Ze raczyla przyniesc posilek? Ide do restauracji patrze w karte cos kosztuje np 30zł i tyle place. Czemu miałbym dac napiwek kelnerce a np ,,smieciarza,, nie? za to ze raczyli odebrac smieci  (u mnie na wsi wystawia sie kosz przed dom w danym dniu ) albo np. kurierowi ze paczke przyniósł ? 

 
no dobra ale wiele knajp zaniża pensje tylko dlatego ze są wysokie napiwki, ale nie zawsze wiec dla mnie bezsens, 
Edytowane przez K_Mazur
Odnośnik do komentarza

Nie wiem nie znam sie na pracy w gastronimii ale z takim podejsciem to mozna napiwek za to dac ze magazynier ci cos pomógł do bagażnika wlozyc jak cos kupiles wiec nie wyrózniam nikogo. 

 

Powaznie skapiec nie jestem ale ciety na to bardzo. Pare lat temu z niezbyt madrym gosciem na piwie byłem, wlożyl podejrzewam ze dniówkę swoją napiwku, patrzy na mnie i mowi a ty ile dajesz? Patrze na goscia i mowie : ale za co ? że mi przyniesiono piwo za które zapłacilem???

Edytowane przez obrazus
Odnośnik do komentarza

A wy co myślicie o dawaniu napiwków?

Największa amerykańska bzdura, a to jak oni traktują napiwki (niemal obowiązkowo) jest wręcz chore. W Polszy jak ktoś mi da dobry serwis, albo się postara to sama przyjemność odpalić trochę grosza. Ale oczekiwanie, że za samo bycie i podanie jedzenia ktoś dostanie napiwek jest lekko na wyrost.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...