Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

Podroby są w pytkę, ale to trzeba umieć zrobić a nie jeść jakieś nie wiadomo co, nie wiadomo skąd.

Czernina jest w porządku, ale bardziej jako ciekawostka, bo jej słodko-kwaśno-korzenny smak (przynajmniej ja mam z takim doświadczenie) nie każdemu podchodzi.

 

U nas są np. popularne pierogi z płuckami, choć już zapomniane, to babcie na wsiach jeszcze robią i smak jest fantastyczny, drobno zmielone duszone płuca z cebulką i lekko doprawione solą i pieprzem. Rozpływają się w ustach dając trudny do porównania smak, mięsno-grzybowo-maślany :nyam2:

Odnośnik do komentarza
Teraz, michal napisał:

co masz na mysli?

 

W sensie, że nie podjąłbym się jedzenia podrobów pochodzących z niewiadomego źródła typu od kolegi wujka sąsiada ze świniobicia, albo kupować na promocji w markecie bo tanio, a może by spróbować. Taka np. grasica wymaga znajomości jak wybrać dobrą, jak ocenić jej stan i potem jak przyrządzić, a kupować tylko po to żeby wrzucić na patelnię, spróbować i potem się skrzywić to bezsens.

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Rudiok napisał:

U nas są np. popularne pierogi z płuckami

Jadłem raz w życiu, mama z babcią zrobiły. Pamiętam, że były smaczne. Jakiś czas temu jadłem pierogi właśnie z kaszą bulgur, grzybami i cebula i smakowały bardzo podobnie, a może nawet i lepiej.

 

Podroby jakoś zawsze lubiłem, o ile były przyrządzone w domu. Często jadałem wątróbkę, właśnie jak mama, albo babcia zrobiły. Z kupowanych od dziecka zawsze byłem fanem kaszanki, szczególnie z grilla. Dziś już raczej nic bym nie ruszył.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Rudiok napisał:

 

W sensie, że nie podjąłbym się jedzenia podrobów pochodzących z niewiadomego źródła typu od kolegi wujka sąsiada ze świniobicia, albo kupować na promocji w markecie bo tanio, a może by spróbować. Taka np. grasica wymaga znajomości jak wybrać dobrą, jak ocenić jej stan i potem jak przyrządzić, a kupować tylko po to żeby wrzucić na patelnię, spróbować i potem się skrzywić to bezsens.

Czekaj, czekaj, kojarzę kogoś kto polecał grasicę, kto to był...

Spoiler

ano tak, Dr. Lecter.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

To taki mix Pepco, Dealza i Kika właśnie. Mnóstwo badziewia z każdej parafii, ale czasem można coś ciekawego wyrwać (ładowarka do padów PS4 za 12 zł :headbanger:). W spożywce mają sporo rzeczy, których w innych nie znajdziesz (np. holenderskie stroopwaffeln czy też takie właśnie smakołyki hiszpańskie). 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...