Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

Zrób sobie sama najlepiej, kup cieciorkę w paczce (w almie lub fenixie będą mieli) i namocz na całą noc a potem maszynką do mięsa (to bardzo ważne bo blender ci się rozsypie a i nie zmieli tak cieciorki jak maszynka do mięsa) i po zmienieliu dodajesz cebulkę (zalezy ile masz gram grochu), 2 ząbki czosnku, pietruszkę posiekaną, kolendrę, mielony kumin, trochę kardamonu, czilli i pół łyżeczki sody oczyszczonej oraz ciutkę soli mieszasz masę i dodajesz pól szklanki wody po czym wstawiasz przykrytę folią do lodówki na 30 minut i potem rozgrzewasz patelnie z dość duża warstwą oleju i formujesz masę na płaskie kulki i wrzucasz na patelnie smażąc 2-3 min z każdej strony.

Odnośnik do komentarza

a nie, to na uniwerku często tam jadłam, ale ten w złym bardziej mi smakuje. chciałam kupić same kulki, żeby sobie w domu eksperymentować. 

 

A tak ogólnie to lepszych falafeli nie ma, ale polecam sprawdz tę miejscówkę

 

https://www.facebook.com/basztaniedzwiadka

 

ona jest obok hali targrowej, ale jest lekko schowana w podwórzu, kumpel tam pracuje i mają naprawdę zaje.biscie smaczne jedzenie (codziennie co innego) i mega pyszne ciasta

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu

 

Z takich frykasow wziales to co najbardziej tluste. No troche nie dziwi w sumie.

spoko mnie też to nie dziwi. a powód jest prosty - boczek lubie każdy, zawsze i wszędzie!

 

ale szynka, polędwica i kiełbasa - w wersji wiejskiej - jakoś mi nie wchodzi, za bardzo się przyzwyczaiłem do sklepowej szynki z wszystkimi spluchniaczami. prawdziwa wiejska szynka wydaje mi się .. dziwna.

 

dlatego z całego tego 12 kilowego majdanu dla siebie złapałem tylko kilogram boczku, reszta rozeszła się po rodzinie

 

 

a jutro robie cabonare - boczuć, czosnek, śmietana = cudowne spagetti

 

wpis, też nie przepadam za taką wędzoną u siebie szynką bo jest za sucha, dużo lepiej mi podchodzi kupna z kurczaka. Z kolei swojski boczek GOTY szczególnie do jajecznicy 

Odnośnik do komentarza

Kawior można kupić i za 7 zł w Ikei. Oczywiście to kawior śledzia; to pewnie nie to samo co ten legendarny "dobry" kawior za tysiące euro (z bieługi - ryby z morza Kaspijskiego i Czarnego, wpływającej składać jaja np. do rzek Rosji), ale ja oczywiście też takowego nigdy nie jadłem.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...