Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych aut


Lain

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś jeździłem 208 i kierownica oraz zegary mega wrażenie zrobiły, ale brak sensownego silnika benzynowego wykluczył samochód. Przejechałem się brata Peugeot 3008 i kurczę bardzo mi się spodobał, a że musiałem trochę zejść na ziemię i trafiła się w gt line i jeszcze w tym kolorze to nie zastanawiałem się długo. 1.6 120 koni i stary 6 biegowy automat, więc szału nie ma jeśli chodzi o osiągi itd, ale wyposażony we wszystko co chce i do tego naprawdę fajne prowadzenie.

Odnośnik do komentarza

Na razie zrobiłem 180 kilometrów i spalanie mam 7.5 na komputerze czyli prawie litr więcej niż w Skodzie, ale głównie w mieście, więc ropniak nie ma jak się wykazać, a co do Cee'd to ostatecznie też się cieszę. Jak myślę, że miałby mi palić te 8-9 litrów to słabo to widze.

A narzeczona? No była zakochana w cee'd, ale peugeota też się przekonała. Kolor uratował.

Odnośnik do komentarza

Obyś tylko nie miał problemów z tym dieslem. Teść ma takiego od nowości w kombi tyle, że sprzed liftu i ciągle ma błędy związane z DPF. Już raz w serwisie wymieniali sondę ale problem znów powrócił. Kłęby dymu za nim to norma. Tyle, że on robi małe przebiegi i to może go zabijać. Generalnie jest wkurzony na tego diesla i zastanawia się na sprzedażą.

Odnośnik do komentarza

Też się o to martwię, bo to zmora w ogóle diesle, które robią krótkie dystane i głównie w mieście, ale dość często jeżdzę po obwodnicy trójmiasta, więc myślę, że jak parę razy go przegonię w miesiącu to nic nie powinno się stać. A franucuzy na plus mają FAP czyli mokry filtr gdzie dolewa się płynu i dzięki temu temperatura wypalania sadzy jest niższa niż w DPF i łatwiej o niego dbać. Jest jescze opcja wycięcia go całkowicie, ale z tego co wiem policja teraz tego pilnuje, więc nie chciałbym mandatu wyłapać.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.07.2022 o 18:12, Sedrak napisał:

brak sensownego silnika benzynowego wykluczył samochód.

Był w rodzinie PureTech 1.2 i złego słowa nie mogę powiedzieć, pomimo mieszanych opinii w internetach. Zaskakiwał pozytywnie dynamiką, elastycznością (jak w dieslu) i spalaniem (też prawie jak w dieslu ;) ). Tylko takie nowoczesne downsizingowe silniki trzeba z pewną historią kupować, bo jak ktoś to serwisował w stylu long life no to ma prawo klęknąć, ale jak było dbane pod kątem świeżego oleju co 10-15k km i ewentualnej wymiany paska rozrządu, jeśli był wadliwy i się strzępił, to jest okej silnik. To znaczy w porównaniu do innych nowoczesnych benzyniaków. ;)

Odnośnik do komentarza
29 minutes ago, krupek said:

Na obwodnicy to się ostatnio więcej stoi niż jeździ :yao:

To też fakt. Nie raz mam w głowie, a pojadę na obwodnicę, piszczę dobry kawałek i pocisne te 140, a później 80KM na godzinę i prawy pas jedzie szybciej od lewego...

 

17 minutes ago, LeifErikson said:

Był w rodzinie PureTech 1.2 i złego słowa nie mogę powiedzieć, pomimo mieszanych opinii w internetach. Zaskakiwał pozytywnie dynamiką, elastycznością (jak w dieslu) i spalaniem (też prawie jak w dieslu ;) ). Tylko takie nowoczesne downsizingowe silniki trzeba z pewną historią kupować, bo jak ktoś to serwisował w stylu long life no to ma prawo klęknąć, ale jak było dbane pod kątem świeżego oleju co 10-15k km i ewentualnej wymiany paska rozrządu, jeśli był wadliwy i się strzępił, to jest okej silnik. To znaczy w porównaniu do innych nowoczesnych benzyniaków. ;)

Oczywiście, ale ciężko taki znaleźć. Wszystko to albo bieda wersję albo po leasingu z ogromnym przebiegiem. Był też 1.2, ale w manuału, a automat to była podstawa. No nic pojeździmy, zobaczymy. Będę pewnie zdawał relacje. 

Odnośnik do komentarza
24 minutes ago, LeifErikson said:

Tylko takie nowoczesne downsizingowe silniki trzeba z pewną historią kupować, bo jak ktoś to serwisował w stylu long life no to ma prawo klęknąć, ale jak było dbane pod kątem świeżego oleju co 10-15k km 

Pytanie jaki procent pierwszych użytkowników będzie wymieniać olej częściej niż zaleca producent. Szczególnie wliczając wszystkie służbówki, leasingi i samochody kupowane z założenia tylko na okres (przedłużonej) gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj pierwsza trasa. 5 osób + pełen bagażnik. Auto przeszło test. Cała droga przepisową prędkość + 10km. Jechałem przez noc od 00:00 do 06:00. Na autobanie z górki 180 było na budziiku, ale że samochód pełny to nie chciałem szaleć. 120 koni 1.6 diesel w automacie.

IMG-20220811-WA0000.jpeg

Edytowane przez Sedrak
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.