Skocz do zawartości

Bayonetta


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dostaniecie Sigme 2 to zobaczycie co to znaczy koszący system walki bo żadna gra tego typu nie moze się równać z NG2 pod tym względem. Bayonetta na chwilę obecną to Dante z cyckami i nic więcej, z archaizmami w stylu braku bloku :P .

 

System DMC i Bayonetty idzie do przodu bardzo, bardzo powoli. NG2 w stosunku do jedynki to z kolei ogromny skok :) .

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

IMO jeżeli bohaterka jest pozbawiona gardy to znaczy że przeciwnicy będą też dużo mniej agresywni. Porównaj sobie DMC4 gdzie nie atakuję cię ziomki zza ekranu z NGS, gdzie walczysz naraz z 7 przeciwnikami. Większa agresywność oponentów przekłada się wprost proporcjonalnie na większą dynamikę starć. Dodatkowo sama specyfika DMC (do którego Bayo nawiązuje) - podrzucasz ziomka i sobie w niego spokojnie strzelasz. W NGS nie ma takich opcji, przeciwnicy non stop mogą ci coś zrobić, nawet pozbawieni ręki czy głowy ;)

 

Ja nie mówię, że Bayo jest głupia i ma kiepskie walki. Co to, to nie. Daleki jestem od krytykowania gierki, na która już dawno złożyłem preordera ;) Mówię tylko, że system walki jest uboższy niż w NGSie co wcale nie oznacza, że jest do dupy ;)

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Tylko, że branie DMC4 jako przykład na to, że system walki Bayonetty bedzie słaby czy gorszy od NGS to raczej kiepski pomysł. Raz, że Kamiya nie maczał palców w DMC od czasów jedynki a dwa - DMC4 ssie. A tak na poważnie: Bayonetta na razie nie była pokazywana na poziomie powyżej Normal-a bo Kamiya chce przyciagnąć więcej graczy do tego tytulu. Wrzucają tam nawet tryb Easy Automatic by nawet najwiekszy casual i no-skill mógł sobie trochę pokozaczyć. Dopóki nie zobaczymy gameplay z Hard-a lub wyżej nie ma co wyrokować jak bardzo agresywni będą przeciwnicy.

Odnośnik do komentarza

W sumie. Ale i tak brak UT (chociaż tu może Torture Attacks?), brak magii (znowu Torture Attacks?), brak skakania po przeciwnikach, brak counterów, brak bloku, brak ataków ze ściany (chyba?)... Trochę dużo braków w porównaniu do konkurenta ;) Co oczywiście nie zmienia faktu, że będzie miodzik, tyle że w innej lidze ;p

Odnośnik do komentarza

UT: żaden wyznacznik jakościi

brak magii: są Torture Attacks

brak skakania po przeciwnikach: żaden wyznacznik jakości (z resztą, cholera wie, może będzie jump cancel jak w DMC)

brak counterów: Witch Time to twoje countery

brak bloku: żaden wyznacznik jakości

brak ataków ze ściany: po co ataki ze ściany jak walczysz na ścianie ;p

 

Patrząc po twoich wymaganiach ty nie chcesz czegoś nowego, ty chcesz po prostu kolejnego klona NGS-a.

Odnośnik do komentarza

A dla ciebie nic nie jest wyznacznikiem jakości. Nie wiem jak ci się będzie grało w "bezjakościową" Bayo ;)

 

Czy chcę kolejnego klona NGSa? Jak najbardziej! Gierki z tak za(pipi)istym systemem walki, dającym tyle możliwości, kupuję od razu. Patrząc na DMC, do którego Bayo chcąc nie chcąc jest podobna, może być trochę "drętwo"; bo nawet walka na ścianie nie daje ci nic nowego poza odwróconą o 90 stopni perspektywą.

Odnośnik do komentarza

Ale w ogóle fajnie, że ludzie stawiają system Bayonetty której nie ma nawet demówki nad system NG gdzie w 2ce do każdej broni można pisać FAQi :D .

 

Porównanie Bayonetty do DMC - naturalnie, bo przecież jak byk widać że te 2 gry dzielą te same założenia, mają wspólne elementy systemowe i archaizmy :) . DMC jest bardziej widowiskowe, bo akcje są tam momentami dosłownie cyrkowe - gracz może sobie pozwolić na wiele, bo przeciwnicy mu na to po prostu pozwalają :) . Wiesz dlaczego w DMC nie ma bloku? Bo ta gra go NIE potrzebuje - zazwyczaj mamy taką przewagę nad przeciwnikami, że zamiatamy nimi podłogę jak chcemy :) . Takie było założenie Capcomu - oddać nam w ręce rzeźnika któremu nikt nie fiknie. To samo będzie prawdopodobnie w Bayonettcie (mają chłopaki jakiś kompleks superbohatera:d). Choćbyś nie wiem jakiego miał skilla to NG2 bez bloku nie skończysz, bo tam twórcy dali nam świetnie wyszkolonego ninje, bez jakichś boskich, nadprzyrodzonych mocy - tutaj załozeniem twórców nie była totalna dominacja tylko nawiązanie równej walki z przeciwnikami. W DMC się annihiluje potem pyta. W NG2 najpierw się stara nie zostać zannihilowanym a potem myśli o i egzekwuje annihilacje :) .

 

Olać Nimpo w NG - tam na pierwszych 2 poziomach trudności tego nawet się nie używa. Myllisz się, jeżeli myślisz DJ, że w NG2 się tylko tępo stoi i blokuje - prawdę mówiąc to tam się właściwie stosuje więcej uników niż trzyma kurczowo blok bo:

-jak molestuje cię 3 frajerów, a 4ty nawala z łuku to blokując nie masz szans na odzyskanie inicjatywy, a tego typu sytuacje zdarzają się co chwilę.

-w grze praktycznie każdy przeciwnik ma nieblokowany atak - czy to rzut czy cokolwiek innego i zazwyczaj jest to bardzo silna technika.

 

Piękno systemu NG2 nie leży tylko w tym co oferuje na pierwszy rzut oka - to tylko czubek góry lodowej. Porównaj sobie unik w DMC i w NG2 - niby to samo, ale czy w DMC ma on jakiekolwiek inne zastosowanie niż ominięcie wrogiego ataku? No właśnie :) . Przykład z NG2 - w grze są ninja rzucający wybuchowymi kunai z opóźnionym zapłonem, normalnie jak wyłapiesz tego kunai i sprobujesz sobie podskoczyć czy coś to zbierzesz i wylądujesz na glebie, a nawet jak wciśniesz blok to garda zostanie rozbita i jesteś na stracie - jeżeli z kolei zrobisz dobrze wymierzony unik tuż przed eksplozją to stracisz śladową ilość energii i nie dostaniesz żadnego stuna czy knd wiec będziesz miał szansę na kontrę (btw. to tylko jeden z wielu przykładów ominięcia damageu z kunai).

 

NG2 różni się tym od innych tego typu gier, że tam te same manewry mają często unikalne i niewidoczne dla wielu graczy właściwości :) .

 

Żeby nie było - ja naprawdę bardzo lubię system DMC i naprawdę podoba mi się to co pokazuje Bayonetta. Ba, nawet uważam że DMC pod wieloma względami przewyższa NG, ale jeżeli chodzi o system walki to nic nie wygrywa póki co na tym polu z NG2.

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

Nt. NG2 się nie wypowiadam bo jeszcze sam w nią nie grałem. Moje posty pisałem z perspektywy obcowania z NGS.

 

Przykład z kunaiem to najzwyklejszy w świecie invinciblity frame. Pełno jest takich motywów w DMC3. Weźmy chociaż zwykłego Dasha z DMC3. Dante w połowie animacji także posiada wbudowany invincibility frame. Z resztą jest jeszcze cały Royal Guard, który opiera się głównie na sztuce blokowania i kontrowania przeciwników....

 

 

No tak, temat o Bayoneccie a my tu o systemach NG i DMC gadamy. Na tą chwilę trudno jest tak naprawdę mówić o wyższości jednego systemu nad drugim z jednego prostego powodu: Kamiya nie odsłonił jeszcze wszystkich swoich kart. Prawda, skrawki gameplay-u pokazują to co ma przyciągnąć konsumenta do tego tytułu: mega efektowna i brutalna jatka ( na i jeszcze panna z designem sado maso sekretareczki ale ciiiii tam... ;) ). Ale przecież to nie wszystko. Nie widzieliśmy jeszcze całego arsenału zagrań Bayonetty. Przecież nikt nie powiedział, że Bayo nie może mieć broni, które będą swą mechanikę opierać na blokach i kontrach. Druga sprawa, nie porównujcie agresywności wrogów do DMC3. Kamiya nad nią nie pracował.. Zespół Kobayashiego wziął wizje Kamiyii i stworzył z tego DMC3. Wrogowi z jedynki byli o wiele bardziej agresywni niż ci z trójki a patrzac, że Kamiya chce stworzyć naprawdę HC tytuł to nie sądzę, że wrogowie dadzą nam szlachtować sie spokojnie :P

 

Aha, o broniach w DMC3 także FAQi pisano :D

Odnośnik do komentarza
Jeżeli już w jakiegoś kociopodobnego zwierzaka to bardziej w panterę ;) Anyway, zamienia się w coś co ma 4 łapy i ciekawi mnie czy będzie to tylko motyw używany w jakiś scenkach (pościg, walka z duuuużym bossem?), czy też użycie tego w walce będzie miało jakiś sens.

 

 

Taaa, wczoraj sobie przypomniałem, że to pantera a nie leopard. Będzie można się przemieniać w panterę podczas walki. Jest to nawet pokazane w jednym filmiku z gameplayem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

O ja p**** N00bstwo na niespotykanym dotad poziomie.

Juz w DMC4 automatic byl przegiety moim skromnym zdaniem, ale to co tu sie dzieje ....

Moja babcia sobie w koncu pogra hurra :) (bo tak to tylko Motor Storm jej podszedl).

 

My powinnismy sie leczyc z casualostwa a nie je jeszcze bardziej poglebiac, po takim autopilocie jak Prince Of Persia ludzkosc nie wyciagnela wnioskow ??

 

WHYYYYYYYYY ;O ?!

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...