Skocz do zawartości

Bayonetta


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

No i jak już wszyscy wspomnieli niezły shit mamy. Szkoda bo klimat mi się naprawdę podoba.

 

Animacja w scenkach to prawdziwa porażka. W samej grze jest lepiej ale gdzie tam do poziomu 60fpsów. No i jak wszsycy zauwazyli- gdzie jest ta kosmiczna grafika? Nawet wersja na Xo, która technicznie lepsza nijak się ma nawet do wydanego daawno temu DMC4, a pamiętam jak tamtej produkcji zarzucano brak oprawy godnej konsol NG.

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu

No i jak już wszyscy wspomnieli niezły shit mamy. Szkoda bo klimat mi się naprawdę podoba.

 

Animacja w scenkach to prawdziwa porażka. W samej grze jest lepiej ale gdzie tam do poziomu 60fpsów. No i jak wszsycy zauwazyli- gdzie jest ta kosmiczna grafika? Nawet wersja na Xo, która technicznie lepsza nijak się ma nawet do wydanego daawno temu DMC4, a pamiętam jak tamtej produkcji zarzucano brak oprawy godnej konsol NG.

 

Bayonetta ma lepsza grafike od dmc4, przynajmniej na x360

Odnośnik do komentarza

DMC4 ładniejszy wcale nie był ładniejszy na 360tce i czasem umiał zgubić fajnie klatki w czasie zadymy, ale cholera czemu porównujecie grę SEGI do gry CAPCOMU pod względem oprawy, gameplayu itd. Jeszcze ktoś pomyśli, że tego "Bayosyffa" zrobił Capcom który w przeciwieństwie do Segi potrafi programować na PS3. Konwersja jest najgorszej postaci, wyraźnie gorsza oprawa graficzna ze słabiutką animacją na czele sprawiają, że mam poważne wątpliwości czy jak tak będzie wyglądać pełna wersja to ją kupię. Jeśli nie potrafią zrobić porządnej konwersji to niech zmienią zawód. Jak ktoś już wspomniał gra przypomina bardzo wczesne konwersje z 360tki na PS3, które kulały w każdym aspekcie. Co do samej gry to jest to raczej rozczarowanie, znosiłem idiotyzmy DMC, ale Bayonneta przekracza wszelkie granice, gra jest naprawdę durna xD Strzelanie ze wszystkich pistoletów przy szeroko rozłożonych nogach, gubienie ubrania przy ciekawszych kombosach, wbijanie obcasa w zad anioła przy wpychaniu go pod gilotynę(to akurat fajne xD) i tam chyba była fabuła jakaś, ale nie załapałem motywu. Chapter dzieli się na versy za które dostajemy odpowiednie oceny, które potem wpływają na oceną ogólna za chapter. Nie podoba mi się to, bo zaliczam kawałek levela i wskakują rubryczki ze statsami, potem jadę dalej zabijam coś i znowu statystyki pff.

 

PS. Fajnie, że inni (Xbox36) mają lepiej, bo ktoś ma gdzieś dobrej jakości konwersję na PS3, a jak wiemy KONWERSJE są tragiczne : /

Odnośnik do komentarza

Takiego partactwa to ja "nie zniese". Jak nie poprawią grafiki i animacji do czasu europejskiej premiery to najzwyczajniej sobie Bayonettę sobie odpuszczę. Na szczęście na PS3 jest w co grać, a do nowego roku hitów będzie jeszcze więcej.

Albo poprawią konwersję albo będzie Bajo-netta (używający cb radia powinni wiedzieć "o szo choszi" :) )

Odnośnik do komentarza
DMC4 ładniejszy wcale nie był ładniejszy na 360tce i czasem umiał zgubić fajnie klatki w czasie zadymy

Owszem byl ladniejszy, mial anti-aliasing (tez nowosc :P) i lepsze textury, wer PS3 miala przewage w stalych 60 fps'ach.

 

ale cholera czemu porównujecie grę SEGI do gry CAPCOMU pod względem oprawy, gameplayu itd. Jeszcze ktoś pomyśli, że tego "Bayosyffa" zrobił Capcom który w przeciwieństwie do Segi potrafi programować na PS3.

Widze ze nie zdajesz sobie sprawy ze nad Bayonetta siedzi czlowiek odpowiedzialny za serie DMC (zaden capcom), a Sega zrobila ZALEDWIE port Bayonetty na PS3, to wszystko za co jest odpowiedzialna !

Odnośnik do komentarza
DMC4 ładniejszy wcale nie był ładniejszy na 360tce i czasem umiał zgubić fajnie klatki w czasie zadymy

Owszem byl ladniejszy, mial anti-aliasing (tez nowosc :P) i lepsze textury, wer PS3 miala przewage w stalych 60 fps'ach.

 

ale cholera czemu porównujecie grę SEGI do gry CAPCOMU pod względem oprawy, gameplayu itd. Jeszcze ktoś pomyśli, że tego "Bayosyffa" zrobił Capcom który w przeciwieństwie do Segi potrafi programować na PS3.

Widze ze nie zdajesz sobie sprawy ze nad Bayonetta siedzi czlowiek odpowiedzialny za serie DMC (zaden capcom), a Sega zrobila ZALEDWIE port Bayonetty na PS3, to wszystko za co jest odpowiedzialna !

 

Zadziwię cię, ale wiem że Hideki Kamiya stoi za Bayonettą i grupka osób odpowiedzialnych za perełki pokroju Viewtiful Joe, Okami czy God Hand jako Clover Studio. Obecnie jest to Platinum Games, a Sega jest jak mówisz odpowiedzialna za port na PS3 i nie wiem nadal czemu porównujecie Capcom do tych typów, chyba że oni zrobili te hity w gronie kilku osób xD. Capcom to Capcom i dajcie im już spokój tak samo jak serii DMC, bo jedyne cechy wspólne tych gier to ee kiczowatość i kombo miecz&gun xD

 

PS. Pierwotnie DMC4 miał być exem na PS3, a mimo to wersja na X360 miała faktycznie lepsze tekstury i aa, ale takie to różnice były że to mi lotto ; )

PS2. Bayonetta jest słabiutka zwłaszcza w dobie Sigmy2, Darksiders, Dante's Inferno, GoW3. Pewnie i tak ją łyknę jak będzie warta grosze.

Edytowane przez Wolak10
Odnośnik do komentarza

No dobra Wolak szacun i w ogole :P.

Ale ze nie rozumiesz porownania do DMC to ja nadal nie rozumiem, grales w to demo ?? - toz to praktycznie ta sama seria tylko inna postac i kilka (zaledwie) zmian w systemie.

Nawet katana robi identyczne pierce'y do przodu ;).

Odnośnik do komentarza

No dobra Wolak szacun i w ogole :P.

Ale ze nie rozumiesz porownania do DMC to ja nadal nie rozumiem, grales w to demo ?? - toz to praktycznie ta sama seria tylko inna postac i kilka (zaledwie) zmian w systemie.

Nawet katana robi identyczne pierce'y do przodu ;).

 

Grałem jak najbardziej : ).Oj dobra może i widzę, ale się nie przyznam xD. To jest "inne" DMC, system walki niby miecz&gun, a akcje z kataną huhu normalnie Stinger mi przed oczami się pokazał jak pojechałem z tą katanką niczym Dante, ale nie nie widzę podobieństw lol. Dobra wpadłem, ale czekałem aż mi opiszesz co nieco :D.

 

Baja Może Zapłakać i tak do mnie nie przemawia, wolę Dantego albo wady techniczne nie pozwalają mi się cieszyć systemem gry, który wydaje się być podobnie rozbudowany jak Debil : ). Nie wspomnę też, że kamera w tej grze jest lipna. Obracać nią niby można, ale jednak nie bardzo tj. obracam i nagle stop dalej nie ! Jednak po wieloletnich doświadczeniach żadna kamera mi nie straszna haha !!!

Edytowane przez Wolak10
Odnośnik do komentarza

Styl i grafika to DMC ale niestety animacja woła o pomstę do nieba, a szkoda bo wiedźma fajnie bioderkami porusza. Styl walki jest w porządku i mamy doczynienia z dużym wachlarzem combosów. Jednak po ostatnich wojażach z Sigmą 2 musze stwierdzić, że nie kupię tej gry w premierę, możę kiedyś...

 

 

Odnośnik do komentarza

Bayo jest świetna! Oprócz grafiki gra (demo) nie kuleje, a po doniesieniach sprzed pojawienia się dema bałem się, że wyjdzie z tego jakiś niegrywalny koszmarek, a tu niespodzianka, nie dość że gra jet grywalna to jeszcze jest całkiem niezła :)

System walki w Bayo mi się bardzo podoba, jest lepszy niż w takim DMC i NGS(o tyle o ile grałem w Bayonettę), fajny humor, fajne animacje, ładne efekty - bardzo przyjemny gameplay. Ja jestem "ślepy" na ilość klatek więc jeżeli nie będzie mega chrupnięć (pokaz slajdów) to ja tego pewnie nie wychwycę, poziom z dema jest zadowalający - nie zmienia to faktu, że zawsze mogłoby być płynniej.

 

No to teraz dawać mi ta grę, bo nakręciłem się jeszcze bardziej! (Liczę, że SEGA bardziej tego nie spieprzy, choć to dalej jest SEGA...)

Odnośnik do komentarza

Lol, ciekawy jestem co w tej grze zasluguje na 40/40 ;] To chyba element 'prawie golych cyckow' widoczny podczas mordowania stworkow. Czyli 2 rzeczy ktore japonczycy uwielbiaja :o

 

Ale, jezeli gra faktycznie jest tak dobra, to nic tylko sie cieszyc i 'modlic' zeby port wersji amerykanskiej sie udal. Zreszta jezeli gra stanie sie popularna i sprzeda sie w miare sensownie, to sadze ze sega dolozy dodatkowych staran aby wersja na PS3 nie odbiegala jakoscia od wersji na X360, ale kto ich tam wie.

Odnośnik do komentarza

Zawsze lubię czytać komentarze do not Famitsu. : ) Autorzy zazwyczaj w życiu ani jednej recenzji tam nie przeczytali, patrzą tylko na cyferki i debatują czy to zasłużone oceny jakby wygłaszane przez nich opinie były prawdami objawionymi i miały jakiekolwiek znaczenie. : )

 

Nie żebym jakoś szczególnie bronił Famitsu, bo ja generalnie tak dużo uwagi nie zwracam do ocen (szczególnie kiedy nie mogę przeczytać uzasadnienia), ale recenzenci tam nie stawiają się w roli wyroczni. Nikt nie stara się wchodzić w buty trybuna ludowego, więc nie rozumiem tego świętego oburzenia za każdym razem gdy padnie jakaś wysoka ocena. Ale mam nadzieję, że tej samej reakcji doczekam się gdy Modern Warfare 2 będzie dostawać dychę za dychą i póki mieć się będzie dobrze instytucja "exclusive review" w zachodnich mediach growych.

 

BTW: Oceny Dengeki PS: 80/95/85/80

Odnośnik do komentarza

Jezeli juz to bym powiedzial ze smierdza faworyzmem i pseudopatriotyzmem ;) Badz nie badz sa zachodnie gry ktore dostaja bardzo wysokie oceny, ale nie maksymalne.

 

Anyway, nie gralem w bayo, nie wiem jak dobra jest ta gra. Devil May Cry swojego czasu zdefiniowal gatunek na nowo, wlasciwie to prawie 'stworzyl' ten gatunek i wielu uwazalo ze zaslugiwal (i dalej zasluguje) na maksymalne noty. Byc moze jest w bayo cos wiecej niz widac na demie. Moze jest w niej niesamowite replayability, a moze historia rzuca na kolana (yeah, right) ale mowienie ze jest to 'tylko kolejny DMC' jest troche niesprawiedliwe, to tak jakby DMC lub gry w tym stylu nie mialy prawa byc bardzo dobrymy, lub otrzymywac bardzo wysokich ocen. Rownie dobrze moznaby powiedziec o U2 - to tylko kolejny U2 i do tego klon Gears of War.

 

Mozna sie nie zgadzac z ich ocenami co do innych gier, ja akurat nie mam z nimi problemu, ale jak to robimy to zawezmy sie do gier w ktore gralismy i opinie o ktorych mozemy wyrazic na podstawe gry wlaciwej a nie dema/filmikow na youtube/screenow/domysłów. :)

 

Inna sprawa ze famitsu i ogolnie japonczycy maja w pupie wszystko inne. Oceniaja to co lubia, w sposob w jaki lubia. U nich setna czesc pokemnow moze dostac 40/40 a u nas nie dostalaby 2/10. Czy ksenofobia nazwiemy to ze reszta swiata nie docenia 'wybitnych' symulatorow koparek albo gwaltow analnych? :P

 

Chyba zadna zachodnia gra nie sprzedala sie dobrze w japoni (mowie tutaj zarowno i ilosci kopii gry jak i ocenach), dlatego ze sa one robione pod zachodnich graczy.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...