Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

Plac-NZS-dron-02.09.2017.jpg

 

Polecam zespół skrzyżowań na Placu NZS w Białymstoku. Pod tą niepozorną nazwą kryje się miejsce, gdzie klakson słyszymy co 40 sekund, bo każdy kto jest tam pierwszy raz, KAŻDY jedzie jak po rondzie. Chu,j, że znaki pokazują, że to skrzyżowanie xD. Wjeżdżając na nie z pierwszeństwem przejazdu nie ma chu,ja, żebym wjechał na pełnej prędkości, bo o ile nie boje się o moją znajomość tego miejsca, tak wjeżdżanie tam jest zawsze z duszą na ramieniu ze względu na kierowców wymuszających pierszeństwo, "no bo panie przecież to rondo".

 

Pikanterii temu miejscu dodaje fakt, że nie niby 3 pasy, a zero oznakowania :banderas: 

 

KqSOvIf.gif?noredirect

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Bo też każdy cwaniak jak u siebie, a z punktu widzenia przyjezdnego, te wszystkie rozwiązania wydają się bardziej skomplikowane.

 

Ogólnie uważam ronda za super opcję, ale z dwoma pasami zawsze mam wątpliwości jak kto pojedzie - czy ten z lewego nie skręci, czy ten z prawego nie pojedzie dalej. Sam zawsze puszczam auta przed sobą, natomiast mając miejsce staram się odstawić samochody za sobą i mieć spokój przy zjeździe.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

no już raz mało nie przywaliłem na rondzie z dwoma pasami w debila, który całe rondo zawrócił na prawym pasie

2 minuty temu, milan napisał:

 

Jak kocham turbinowe, zresztą chyba każdy je kocha.

 

7f7324b33f17c84baa1765199e4c07e7

 

to jest takie? potrafi być bardzo emocjonujące.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co tam jest ale turbinówka to coś takiego

220px-Turbo_Roundabout.svg.png55ab3555a5401_o,size,969x565,q,71,h,abd2

 

Ponoć najbezpieczniejsze skrzyżowania jakie wymyslił człowiek.

Chociaz ja uważam że też mylone z rondami  skrzyzowania z sygn. i  wyspą centralną są najlepsze:

d_pols-300x251.jpg

czyli wjezdzasz jak na rodno, ale na każdej cwiartce masz sygnalizacje.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

I tak wszystko jest lepsze od ronda Stłuczka tj Środka w Poznaniu. Wjezdzasz na rondo na zielonym, a po chwili trzeba ustepowac innym wjezdzajacym, bo pośrodku ronda zabrakło sygnalizacji. Masz sie domyślać kto ma pierwszenstwo po tym, czy inne auta probuja wjechac pierwsze xD Super system c0rvo.

Odnośnik do komentarza

No śródka jeszcze by była tylko ch,ujowa gdyby nie te yebane tramwaje któe w ten  gn,oj jeszcze się wbijaja xD

 

To jak ostatni poziom omega boost, spie,rda,lasz przed 3 rodzajami rakiet,  a tu jeszcze jakies lasery w dupe właza.

Edytowane przez milan
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ragus napisał:

Plac-NZS-dron-02.09.2017.jpg

 

Polecam zespół skrzyżowań na Placu NZS w Białymstoku. Pod tą niepozorną nazwą kryje się miejsce, gdzie klakson słyszymy co 40 sekund, bo każdy kto jest tam pierwszy raz, KAŻDY jedzie jak po rondzie. Chu,j, że znaki pokazują, że to skrzyżowanie xD. Wjeżdżając na nie z pierwszeństwem przejazdu nie ma chu,ja, żebym wjechał na pełnej prędkości, bo o ile nie boje się o moją znajomość tego miejsca, tak wjeżdżanie tam jest zawsze z duszą na ramieniu ze względu na kierowców wymuszających pierszeństwo, "no bo panie przecież to rondo".

 

Pikanterii temu miejscu dodaje fakt, że nie niby 3 pasy, a zero oznakowania :banderas: 

 

KqSOvIf.gif?noredirect

 

w życiu nie słyszałem tam klaksonu ani jakiś sytuacji gdzie ktoś wymusza pierwszeństwo.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
6 godzin temu, szejdj napisał:

Ja mam pytanie ogólnie o samochody, o motoryzację. Wczoraj, po 3 tygodniach stania w garażu wyciągnąłem na przejażdżkę swój samochód i coś w nim wyje jak się jedzie ~70km/h. Dlaczego? Nie pytam o to co wyje, tylko dlaczego?

Samochód musi jeździć a nie stać. Szczególnie pełnoletnie auta w których często (pipi)ą się głupoty (kable, przewody, uszczelki)

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, szejdj napisał:

Ja mam pytanie ogólnie o samochody, o motoryzację. Wczoraj, po 3 tygodniach stania w garażu wyciągnąłem na przejażdżkę swój samochód i coś w nim wyje jak się jedzie ~70km/h. Dlaczego? Nie pytam o to co wyje, tylko dlaczego?

 

 

Łożysko, podczas jazdy nacisnij sprzeglo, jesli wycie nie ustanie to lozysko koła, a jesli zrobi sie cicho wraz ze spadkiem obrotów to łożysko w jednej z rolek od napędu osprzętu ( bardziej pradopodobne)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.