Skocz do zawartości

Samochody d 5-8 tys.


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

11a8t3l.jpg

 

 

1. Plastikowe nadkole, które osłania nadwozie przed kurzem i wodą w miejscu oznaczonym 1 jest przykręcana do metalowego stelaża. Elementy te nie są ocynkowane i bardzo łatwo rdzewieją. Koszt nowego elementu to około 100zł ( na jedno koło), ale to zawsze dobra okazja do stargowania ceny.

2. W tym miejscu bardzo łatwo sprawdzić podłogę, a obszar ten jest podwójnie zagrożony rudą - z dołu i z góry ( gdy wodą leje się do kabiny bo niedrożne są kanały odprowadzające wodę z podszybia). 

3.W poprzek podłogi idzie fabryczny zgrzew - jeśli ktoś kiedyś przytarł podłogą w tym miejscu to mógł puścić i rdza ma wyżerkę.

 

Ogólnie zdjęcia na zasadzie " lewo prawo - bez szczegółów" . Wiadro plaku na oponach, że strach wyjechać na droge (plak jest tłusty). Silniki to IMHO najlepsze diesle, ta 115tka bardzo fajnie śmiga ( moja miała 105, ale matka ma 115). Przebiegi rzędu 400kkm to nic niezwykłego. Warto zerknąć też na mocowanie tylnego zderzaka, bo te na dole bardzo łatwo pękają nawet przy lekkim puknięciu ( atut do targowania). Oprócz tego standardowo sprawdź dwumas i turbo, które w porównaniu do francuzów wytrzymują olbrzymie przebiegi. Ja bym pojechał obejrzeć, po swojej Gtv przekonałem się do używek z salonu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Schodzi ponizej 10

 

 

jak stoi w garazu  :sorcerer:

 

 

a tak powaznie to pali z 9l/100km w miescie. tyle, ze u mnie nie ma korkow, wiec w wiekszych miastach moze zlopac dyche.

 

i jak na swoj wiek to wykonanie wnetrza powala mnie na kolana. mama ma lagune 2 polifta w najbogatszej wersji i moim zdaniem jakosc plastikow w prawie o 10 lat starszym bmw jest o klase lepsza, niz w francuzie. 

BMW3Series-medium-1671_9.jpg

 

cos pieknego.

Odnośnik do komentarza

"Pali mniej niż 10  mieście" kłamstwo każdego posiadacza BMW :D Moja 2.8 ostatnio mi 16 wżera :) Na dodatek wrzuciłeś zdjęcie z 330i SMG ze szczotkowanym aluminium, sportsize i wypasem. Za 14tyś. raczej tego widoku nie będzie miał na co dzień. Ale jak najbardziej polecam. Auto prowadzi się przyjemnie, wygląda dobrze, i wykonanie też odpowiednie. Licz się z drogim utrzymaniem i wysokim spalaniem.

 

Takie jest obiektywne zdanie posiadacza BMW. Jeżeli chcesz coś taniego w utrzymaniu i mało palącego to od BMW uciekaj :D

Odnośnik do komentarza

A te diesle są jakieś awaryjne, czy jak? Według statystyk w necie, Mazda 3 w dieslu ma spalanie mnie jeszcze o 2-3 litry w stosunku do benzyniaka. No i waham się też, czy silnik 2.0 jest aby odpowiedni. Wyczytałem, że jego średnio spalanie to 8.2-8.4 litra, czyli w mieście będzie ok. 10l. To trochę dużo. Może jednak zastanowię się nad 1.6 diesel, albo benzyna?

Odnośnik do komentarza

u mnie w lanci kombi 2.0 pali średnio 9 litrów na 100km - przy jeździe 80% miasto na zimnym silniku - 20% trasa, i nie jest to pitolenie bla bla mało mi pali ho ho. małe clio 1.4 mojemu tacie pali podobne ilości przy podobnym cyklu jazdy.

 

a co do używanego diesla to jak nie jest od brata, ojca, najlepszego kumpla to jest to spora tajemnica - generalnie używane auto, ale w dieslu mała sprawa może pociągnąć szereg kosztownych wymian/napraw (wtryski/pompowtryski, pompa, turbo, koło dwumasowe, filtr cząstek) w benzyniaku nie ma tylu krytycznych podzespołów tak podatnych na np. słabej jakości paliwo.

 

a mazdowskie silniki ditd i mzr-cd są sporo droższe od np. tdi czy jtd jeśli chodzi o regenerację wtrysków/pompy/turbosprężarki.

 

bierz trójkę 2.0 benzyna i będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...