Skocz do zawartości

Samochody d 5-8 tys.


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

Benzyna więcej wypije ale za ropniaka więcej w serwisie wybulisz (jeśli się coś wysypie...) średnio wychodzi na równo, chyba, że walisz grube kilometry - wtedy albo klekot albo Pb + gaz (jeśli silnik ma opinię dobrze znoszącego zagazowanie).

 

Ile wypije to zależy od maaaasy czynników. Stan silnika, ilość km/rok, styl jazdy, wielkość miasta(ilość korków)...

 

Moja Vectra C 1.9 120 kucy wypija 6,5 w miaszanym (miasta 20 i 70 tyś miaszkańców, 30 km między nimi). Za to po wjeździe do Poznania spalanie skacze spokojnie do tych 8/8,5 na 100km.

 

Ps. Najtaniej wychodzi miesiączny komunikacji miejskiej... Choć fakt... w autobusie czy tramwaju ciężej o seks z płcią przeciwną a to argument nie małej wagi... :P 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ile? 75 KM? W gazie? Lepiej rower albo rolki kupić... Zalejesz do pełna i polonezy będą Cię wyprzedzać...

 

Infidel, w vectrze C (zwłaszcza w kombiaczu) bardzo łatwo się wiąże i knebluje, po zasunięciu rolety na kufrze i solidnym kneblu da radę bez problemu ofiarę, tfu... partnerkę, nawet przez wschodnią granicę przemyci... eee przejachac na wakacje.

Odnośnik do komentarza

A wiecie, że była też wersja z silnikiem 1.4, 60KM? :D

 

http://www.zlomnik.pl/index.php/2014/03/24/10-najwiekszych-dysonansow-silniksamochod/

 

 

 

Skoda Octavia 1.4 60 KM
To pierwszy z dwóch przykładów katastrofalnego niedobrania silnika do samochodu w wykonaniu Skody. Znajomy miał Octavię z początku produkcji ze skodowskim 1.4 OHV 60 KM. Następnie zaczął ją tuningować: progi-srogi, fele-srele i oczywiście naklejki-sraklejki. Po założeniu opon 225/60 R17 Octavia straciła dalsze jedenaście sekund z przyspieszenia do setki, co jednak procentowo nie było znaczącym spadkiem – Octavia w istocie osiągała 100 km/h, ale w międzyczasie była potrzebna zmiana kierowcy, bo nikt nie wytrzyma tak długo bez korzystania z toalety.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Robię prawko i odkładam na auto. Nie mam już 18 lat, więc nie interesują mnie E36 za piątkę - chciałbym coś bezawaryjnego i taniego w utrzymaniu, ale jednocześnie prostego, do nauki jazdy oraz podstawowych czynności eksploatacyjnych.

 

  1. Lanos / Matiz
    + "Taniej chyba już się nie da" - Auto Świat
    + dużo aut z polskich salonów, z klimą, ABS, prądem, podtlenkiem LPG
    + brat ma zdrowy egzemplarz (Lanos), więc ciężej wpaść na minę; rozrząd najlepszej firmy za 230 zł xd
    + zerowy prestiż (dla mnie zaleta)
    - za krótka skrzynia w wersji 1.6 (Lanos)
  2. Seicento
    + prosty, tani, łatwo zaparkować
    + wabik na baby w wersji Szumacher
    - w razie wypadku ginę, mały bagażnik
  3. Yaris
    + fajowe miejskie autko, udany silnik 1.0
    + nawet wersją 1.0 pojeżdżę w Gran Turismo
    - trzyma cenę (po zakupie zmieni się na plus)

Dalej nie wiem. Chyba Lanosa.

Edytowane przez Grze(pipi)
Odnośnik do komentarza

No, Panda bardzo spoko, charyzmatyczne autko, wysoko umiejscowiony lewarek, tylko konsola strasznie uwiera w prawe kolano. Clio też brałem pod uwagę, ale ciężko znaleźć sensowny egzemplarz. Auta sprowadzone odrzucam z automatu.

Odnośnik do komentarza

Przy Punto także daję okejkę. Tyle możliwości, że się człowiek gubi. Na szczęście mam jeszcze dużo czasu na zastanowienie się i zbieranie pieniędzy.

 

@Szejdidżej

VAG odpada, bo odpada. Fabia z jej urodą i masą to już najwyższy wyraz smutku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...