Skocz do zawartości

Samochody d 5-8 tys.


Hubi.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko raz ogladalem samochod w komisie i (pipi) nigdy wiecej. Pojechalem zobaczyc e46 2.5 w coupe za 13,5k, przez telefon od razu informacja, ze samochod syna wlasciciela, ktory dbal o niego i wszystko wymienial na czas. Nie wspomnial tylko, ze silnik tez przy okazji wymienil bez pozostalego osprzetu xD Do masa innych rzeczy typu niedzialajaca klima, nieotwierajace sie drzwi pasazera itd. 

 

Bylo to ponad miesiac temu, a widze, ze samochod nadal wisi na otomoto. Tylko wydech zmienili na podwojny (po mojej sugestii xD) i dodali zdjecie silnika, wiec przynajmniej wiadomo, ze po swapie.

 

Odnośnik do komentarza

Ja mam od trzech miesięcy poszukiwań wahania nastrojów jak baba, mam wrażenie, że przechodzę jakiś program jak w profilaktyce uzależnień, 12 kroków na drodze do kupna używanego samochodu. Było już:

 

- wyparcie -  nie wymieniam, będę jeździł obecnym szrotem aż się rozpadnie

- euforia - jednak wymieniam, super, będę miał nowe wozidło

- zwątpienie - większość ogłoszeń to sprowadzone truchło, zaznaczam w filtrach, że ma być krajowy a tam w 3/4 ogłoszeń "sprowadzony", "po opłatach" xd

- rozpacz - ja pier.dolę, przeglądam od miesiąca te je.bane ogłoszenia i cały czas te same szroty

- wyparcie - patrz pkt 1, drugi raz

- faza "a może dam więcej'" - rozbije skarbonkę i kupię coś droższego, dłużej pojeździ

- faza "żyd" - nie no jednak szkoda tyle kasy dać na samochód, jednak szukam czegoś w pierwotnej cenie xD

- faza "mam to w du.pie" - pies to wszystko je.bał, to tylko je.bany samochód, który i tak wymienię za kilka lat, kupię byle co

 

Na chwile obecną jestem na ostatnim kroku:lapka: 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, mcp napisał:

Ja mam od trzech miesięcy poszukiwań wahania nastrojów jak baba, mam wrażenie, że przechodzę jakiś program jak w profilaktyce uzależnień, 12 kroków na drodze do kupna używanego samochodu. Było już:

 

- wyparcie -  nie wymieniam, będę jeździł obecnym szrotem aż się rozpadnie

- euforia - jednak wymieniam, super, będę miał nowe wozidło

- zwątpienie - większość ogłoszeń to sprowadzone truchło, zaznaczam w filtrach, że ma być krajowy a tam w 3/4 ogłoszeń "sprowadzony", "po opłatach" xd

- rozpacz - ja pier.dolę, przeglądam od miesiąca te je.bane ogłoszenia i cały czas te same szroty

- wyparcie - patrz pkt 1, drugi raz

- faza "a może dam więcej'" - rozbije skarbonkę i kupię coś droższego, dłużej pojeździ

- faza "żyd" - nie no jednak szkoda tyle kasy dać na samochód, jednak szukam czegoś w pierwotnej cenie xD

- faza "mam to w du.pie" - pies to wszystko je.bał, to tylko je.bany samochód, który i tak wymienię za kilka lat, kupię byle co

 

Na chwile obecną jestem na ostatnim kroku:lapka: 

 

A faza "zbuduję go sam?"

 Mój wujek budował sam poloneza na podwórku.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, mcp napisał:

Ja mam od trzech miesięcy poszukiwań wahania nastrojów jak baba, mam wrażenie, że przechodzę jakiś program jak w profilaktyce uzależnień, 12 kroków na drodze do kupna używanego samochodu. Było już:

 

- wyparcie -  nie wymieniam, będę jeździł obecnym szrotem aż się rozpadnie

- euforia - jednak wymieniam, super, będę miał nowe wozidło

- zwątpienie - większość ogłoszeń to sprowadzone truchło, zaznaczam w filtrach, że ma być krajowy a tam w 3/4 ogłoszeń "sprowadzony", "po opłatach" xd

- rozpacz - ja pier.dolę, przeglądam od miesiąca te je.bane ogłoszenia i cały czas te same szroty

- wyparcie - patrz pkt 1, drugi raz

- faza "a może dam więcej'" - rozbije skarbonkę i kupię coś droższego, dłużej pojeździ

- faza "żyd" - nie no jednak szkoda tyle kasy dać na samochód, jednak szukam czegoś w pierwotnej cenie xD

- faza "mam to w du.pie" - pies to wszystko je.bał, to tylko je.bany samochód, który i tak wymienię za kilka lat, kupię byle co

 

Na chwile obecną jestem na ostatnim kroku:lapka: 

 

 

potwierdzam, mam dokładnie tę samą karuzelę

ja jeszcze wymyśliłem, że odkupię moją Mazdę od chłopaka, któremu sprzedałem, nawet za dopłatą

Odnośnik do komentarza

Polecam fora i grupy fb fanow danej marki/modelu. Auta w dobrym stanie czesto nawet nie sa wystawiane na otoszroto bo rozchodza sie od reki wsrod "znajomych" pasjonatow.

Oczywiscie cena tez bedzie adekwatna do stanu. No i to raczej dla samochodow bardziej unikatowych, wiadomo ze fordow czy skod za 5k nikt nie bedzie na grupy wrzucal raczej.

Odnośnik do komentarza

No to ja chyba mam farta bo szukalem dwa tygodnie. 

Polecam leciec ogloszenia modelu od gory cenowo nie dolu.

Tylko prywatne oferty i auto kupione w polskim salonie. Wybor zawezony ale za to odrzucony od razu plebs z cofnietymi licznikami i szpachla na pol samochodu od turasow z dortmundu.

Kumpel teraz kupowal auto do 10 tys i w sumie mial juz gorzej ale lecial po ofertach po kolei. Bmw, volkswageny nadajace sie tylko do mad maxa. Byla laguna ktora wypadala cenowo wlasnie z tych drozszych lagun i byla zaje,bista, centralnie nie bylo sie do czego przyje.bac. No ale nie chcial nawet 500 opuscic. No i skonczylo sie na jakiejs octavii z 2005 do ktorej juz na wejsciu musi dolozyc 1500

Odnośnik do komentarza

Jakie turbo w benzynce, tylko kompresorek? No mam pewnosc ze jest igla bo moj mechanik ze specjalizacja mercedes mowil ze jest igla. Seba potwierdzi.

 

To nie bylo tak jak z alfa ze podjarany wiktor po fordzie ka jak zobaczyl skorke i drewniana kiere to co by mu typ powiedzial to i tak by wzial. A teraz widzi sie takie rzeczy jak to ze jakis element jest niespasowany albo perfidnie odstajacy plastik przy poduszce pasazera :reggie: teraz wiem dlaczego kosztowala 7 gdzie wiekszosc wtedy chodzila po 10

Regularnie ogladam autosciema wiec sie znam troche. Poza tym jak cos siada zawsze daje jakies sygnaly. To nie jest tak ze jak ci powazniejsza rzecz w aucie siada to jest niespodzianka 

Edytowane przez kanabis
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
23 minuty temu, oFi napisał:

Ja aktualnie korzystam z "Panka" w Warszawie (ten carsharing). Jedyny problem to taki, że jak nie kupie czegoś w najbliższym czasie (ostatnie autko poszło na złom) to garba sobie zrobię od noszenia na plecach fotelika dla dziecka :nosacz2:

 

No to czemu nie kupisz tak jak radziłes figaro auta w Szwecji? 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Figaro napisał:

Ja tak mam, że jak zdecyduję się coś kupić, to już ciężko zmienić mi zdanie. Po wypłacie idę na polowanie Ford Mondeo MK3. To będzie moje następne autko.

W takim budżecie nie radzę ograniczać się do jednego konkretnego modelu. Możesz dać go na górze listy, ale nie skreślaj ładnych egzemplarzy podobnych aut.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...