Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę prawdziwi Polacy. Bieganie codziennie po te 8 km leciutko wręcz truchtem jest bardzo zdrowe fizycznie i psychicznie. Oczywiście jak już wspomniałem narwani Polacy na mojej trasie biegną jakby stratowali w mistrzostwach świata ale bez wody, na palcach, ledwo dysząc. zaczynają rozgrzewkę od rozciągania statycznego myśląc że są kipketerami. ogólnie porażka. Mam z takich napinaczy bekę. Nie słuchajcie bzdur że nie ma sensu. Biegajcie jak Wam wygodnie i nie napinajcie się na prędkości treningi cuda niewidy.

Odnośnik do komentarza

Standard. Po to sa wlasnie zegarki zeby patrzec na tempo i kontrolowac "wesoły start" 

24 minuty temu, specjalniedlaps4pro napisał:

Widzę prawdziwi Polacy. Bieganie codziennie po te 8 km leciutko wręcz truchtem jest bardzo zdrowe fizycznie i psychicznie. Oczywiście jak już wspomniałem narwani Polacy na mojej trasie biegną jakby stratowali w mistrzostwach świata ale bez wody, na palcach, ledwo dysząc. zaczynają rozgrzewkę od rozciągania statycznego myśląc że są kipketerami. ogólnie porażka. Mam z takich napinaczy bekę. Nie słuchajcie bzdur że nie ma sensu. Biegajcie jak Wam wygodnie i nie napinajcie się na prędkości treningi cuda niewidy.

Niektorzy po prostu chca sie rozwijac i byc coraz lepsi niz tylko biegac dookola parku dla beki 

Odnośnik do komentarza

W sobotę wystartowałem sobie w cyklu City Trail na 5 km (pierwszy z 5 biegów) i nastąpiła szybka weryfikacja - 24:51 :rayos: Gdyby nie fakt, że zapchało mi totalnie przeponę i ledwo oddychałem, to pewnie dokręciłbym do 24:30.

 

5 bieg wypada na marzec, a plan jest na 22 minuty. Zobaczymy.

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Dasz rade na lajcie jak bedzie regularny trening. 

Tak obiektywnie to kiepsko ci ten bieg wychodzi w porownaniu do takiego zasuwania na rowerze. U mnie na odwrot, na duathlonie pierwszy bieg ponizej progu mleczanowego lub w okolicach w czasie 22:15 byl niedawno. Za to rower to jakas tragedia ze srednia max 31 :/ Dwa tyg temu dyszka 44:59 co tez uwazam za spoczko wynik biorac pod uwage ze po roztrenowaniu i biegalem przed nia w ciagu dwoch tygodni trzy razy. 

 

No ale przynajmniej wiemy co mamy do poprawki i na czym sie skupic bardziej na przyszly rok :D

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że swoje zrobił covid i miesiąc przerwy od startu w połówce. Jednak sam muszę przyznać, że z tym bieganiem zawsze mam problem. Jak nie kolka, to problemy żołądkowe, a jak fizycznie wszystko jest okej, to wychodzą braki w budowaniu bazy.

 

Teraz kompleksowo przygotowuje się na następny sezon, więc faktycznie zobaczę na co mnie stać w kolejnym roku. Tak jak mówisz, trzeba wiedzieć gdzie są braki i je uzupełniać :sonkassie:

 

A 22:15 na 5tkę  i 44:59 na dyszkę biorę w ciemno na marzec :boomer:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Witam to mój pierwszy post w tym dziale w tym dziale i mam nadzieję że piszę we właściwym temacie.

Biegam jakieś pół roku, 3, 4 czasami 5 razy w tygodniu, odcinki wg map Google 5-7km km bez jakieś spiny. Całkowicie amatorsko, ale od początku biegania schudłem jakieś 15 kilo bez jakieś specjalnej diety, więc czuje się zajebiście. 

Samo bieganie, też bardzo  polubiłem, zawsze to okazja żeby wyjść z domu, posłuchać jakiegoś podcastu, przemyśleć sobie niektóre rzeczy, pobyć trochę samemu. Bardzo spoko sprawa to bieganie. 

W dodatku jest to bardzo tani sport, bo wystarczą tylko odpowiednie buty i tyle. Nie trzeba kupować super drogich sprzętów, umawiać się z innymi ludźmi, płacić karnetów itd.

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

No jak oni robia jeden krok jak twoje trzy :yao:

 

Bylem kiedys na MP na 10 000. Sam nie moglem startowac bo kontuzja :/

 

To zabawne bo oni wcale nie wygladali zeby biegli szybko, gosc ktory wygral mial cos ponad 28. Pije do tego ze nie mieli wcale jakiejs mega wysokiej kadencji ale za to dlugosc ktoku i odbicie :obama: Ja pierdole jak jakies dzikie zwierzeta

 

Czesc @ASX milo nam cie przywitac w gronie biegaczy. Tutaj mozesz bez wstydu opowiadac o swoich seledynowych lajkrach w ktorych biegasz :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kanabis napisał:

No jak oni robia jeden krok jak twoje trzy :yao:

 

Bylem kiedys na MP na 10 000. Sam nie moglem startowac bo kontuzja :/

 

To zabawne bo oni wcale nie wygladali zeby biegli szybko, gosc ktory wygral mial cos ponad 28. Pije do tego ze nie mieli wcale jakiejs mega wysokiej kadencji ale za to dlugosc ktoku i odbicie :obama: Ja pierdole jak jakies dzikie zwierzeta

 

Czesc @ASX milo nam cie przywitac w gronie biegaczy. Tutaj mozesz bez wstydu opowiadac o swoich seledynowych lajkrach w ktorych biegasz :)

 

Nom, wcale nie wydaje się, że zapierdalali, ale tak jak mówisz odbicie od podłoża i długoś kroku to jakiś kosmos. Ja nie wiem jak to tak można :sadkek:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, kanabis napisał:

Na sklepbiegacza.pl dla zarejestrowanych do piatku -40% z kodem NOC40PC :obama: 

 

No to wpadly zapasowe buciki

Elegancko, miałem czekać do końca roku, ale grzech nie skorzystać. Wpadły Pegazy 39.

 

Co wziąłeś?

 

 

 

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, D.B. Cooper napisał:

Elegancko, miałem czekać do końca roku, ale grzech nie skorzystać. Wpadły Pegazy 39.

 

Co wziąłeś?

 

 

 

Nike zoom waffle 5. Z 300zl na 180 :kekw:

https://sklepbiegacza.pl/buty-nike-zoom-rival-waffle-5-u-zolte.html?cd=17929766133&ad=&kd=&gclid=CjwKCAjw79iaBhAJEiwAPYwoCKrj3HLL7qIQNM1U8zXkB_JViwxHHeIigBnifg44DbrjmqgsUrxI8xoCLNIQAvD_BwE

 

 

Ogolnie to nie mialem kupowac butow ale grzech bylo nie wziac z taka przeceną. A te 180gram, niewielka amortyzacja i przeznaczenie do przelajow wiec brzmi fajnie na jesienna wilgotna pogode, tym bardziej ze 90% biegow latam w terenie :notbad:

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, kanabis napisał:

Nike zoom waffle 5. Z 300zl na 180 :kekw:

https://sklepbiegacza.pl/buty-nike-zoom-rival-waffle-5-u-zolte.html?cd=17929766133&ad=&kd=&gclid=CjwKCAjw79iaBhAJEiwAPYwoCKrj3HLL7qIQNM1U8zXkB_JViwxHHeIigBnifg44DbrjmqgsUrxI8xoCLNIQAvD_BwE

 

 

Ogolnie to nie mialem kupowac butow ale grzech bylo nie wziac z taka przeceną. A te 180gram, niewielka amortyzacja i przeznaczenie do przelajow wiec brzmi fajnie na jesienna wilgotna pogode, tym bardziej ze 90% biegow latam w terenie :notbad:

 

Wyglądają jak rasowe startówki na bieżnię atletyczną. W takich to bym robił test na 1km jak złoto

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak ziomek chodził grać w kosza w butach z podobną usterką. Zawsze mówił, że szkoda mu kasy na nowe a to mu nie przeszkadza. Raz zahamował w biegu, podeszwa została a stopa rozerwała resztę buta i wyjechała na zewnątrz. Taki piękny dźwięk był PRRRRRUUUTTTT. Chłop by sobie staw w  kolanie rozwalił przez to, bo przeprost się zrobił xd

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...