Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Z osobistych doświadczeń nie polecę nic, bo takich spodenek nie posiadam. Latem biegam w krótkich leginsach lub zwykłych spodenkach.

Znajomy ma takie z decathlonu i chwalił, nic nie wspominał o podwijaniu się. No i na zdjęciach widać, że getry są dłuższe od spodenek. 

 

Te etui też wkurwia, przesuwa się na brzuch i na boki

Odnośnik do komentarza

Zalezy tez od dystansu i trasy. W lesie moge biegac bez telefonu. Ale w miescie nie wyobrazam sobie bez muzyczki biec dluzszych tras niz 10km. Zanudzilbym sie no i nie przepadam za dzwiekami miasta. 

 

Ale jest sporo opcji, mozna kupic male radijko, mp4 itd i wtedy mozna wlozyc to w kieszonke i jest ok. No niestety era coraz wiekszych smartfonow nie sprzyja w takich sytuacjach. 

 

No a juz najlepszym rozwiazaniem jest zegarek do biegania smart albo z wbudowana pamiecią na mp3

Odnośnik do komentarza

Mnie zegarek uwolnił od telefonu i nie musiałem już mieć ze sobą żadnej aplikacji. Dużo lepiej się biega.

Ostatnio jak zacząłem robić dłuższe trasy i trochę zaczęło się dłużyć odkopałem Creative Zen. Ma to już z 15 lat a bateria po naładowaniu dalej starcza na kilka wyjść na bieganie. 

Odnośnik do komentarza

Ja jak wpadlem na pomysl budżetowego rozwiazania sprawy zamowilem na allegro jakis chinski odtwarzacz mp3. Wybieglem z pelna bateria jak bylo 0 stopni i mi sie rozladowal po 30 min :kekw:

 

No zegarek fajna sprawa ale dopoki bedzie żyl moj 735xt ktorego mam juz pewnie z 5 lat to nie mam zamiaru zmieniac. 

Odnośnik do komentarza

Przymierzam się do kupna nowych butów, obecnie biegam w takich

https://www.eobuwie.com.pl/buty-new-balance-m411ck2-czarny.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_PL_MARKA_New_Balance_Asortyment_SIC&is_retargeting=true&pid=google&af_sub1=cpc&c=_PL_MARKA_New_Balance_Asortyment_SIC&gclid=EAIaIQobChMIgby9l7iw_AIVBHYYCh1uuwm1EAAYASAAEgKsC_D_BwE

 

Niby są ok i jeszcze nie są jakoś mocne zniszczone ale jednak człowiek by chciał coś innego spróbować.

 

Może coś doradzicie? Bieganie głownie po mieście asfalt, kostka czasami może być las ale to też raczej wydeptane ścieżki.

 

Mierzyłem w sklepie coś takiego ale wydawały się nie wygodne.

https://www.eobuwie.com.pl/buty-nike-revolution-6-nn-dc3728-003-black-white-iron-grey.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_PL_GMC_NIKE_HP_CSS&is_retargeting=true&pid=google&af_sub1=cpc&c=_PL_GMC_NIKE_HP_CSS&gclid=EAIaIQobChMI0_Ckjbmw_AIVCgd7Ch2GuQeoEAQYASABEgIcc_D_BwE

 

Budżet do 300zł 

Odnośnik do komentarza

Te buty to nie wiem na spacery czy siłownie. 

Nike pegasus, obecnie tłukę chyba z szóstą parę. Poluj na przeceny to model 39 może za 350zł wyrwiesz. 

Dobrze też mi się biegało w asics cumulus, ale to nowe modele to pewnie drogie. Polecam to w czym biegałem i dobrze u mnie się spisywało, co nie znaczy, że u Ciebie też tak będzie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Tez zalezy jaka ma stope. W sensie pegazy są stosunkowo wąskie. Brooksy sa np sporo szersze.

 

Isc przymierzyc i tyle. I pamietac zeby nie byl to rozmiar na styk bo stopa podczas biegu puchnie

 

7 minut temu, BRY@N napisał:

Pomiędzy tymi modelami od 36 do 39 są jakieś znaczące różnice?

Raczej nie, wszystko to są bardzo dobre jakosciowo buty. 

 

Te najki ktore przymierzales moze wydawaly ci sie niewygodne bo sa prawie 100g ciezsze niz te twoje new balance, takie cos czuc na nodze ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, BRY@N napisał:

Pomiędzy tymi modelami od 36 do 39 są jakieś znaczące różnice?

Główna różnica jest w poduszcze gazowej zatopionej w podeszwie. Od modelu 35 zrezygnowano z dwóch poduszek(jedna pod piętą druga pod palcami) I zastąpioną jedną na śródstopiu. W modelu chyba 38 w ogóle przesunęli poduszkę pod palcę, co mi nie odpowiadało bo jednak częściej ląduję na pięcie. Na szczęście w modelu 39 powrócili do stosowania dwóch poduszek. Reszta zmian nie jest jakoś znacząca. Każdy model był chyba lżejszy od poprzednika.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Patrzyłem i tam tylko właśnie inne kolory i jak widać po dostępności rozmiarów tych, które przesłałeś nie mają takiego wzięcia.

Szukałem też starszych modeli ale raczej nigdzie już nie ma.

Przy tych 38 nie wiem czy to co pisałeś amortyzacji i mi by nie przeszkadzało, na tę chwilę też więcej na pięcie ląduję.
 

Żeby było jeszcze ciekawiej to wczoraj mnie niezły ból złapał podczas biegu. Czuć go było od wewnętrznej strony stopy i promieniowało do góry jakby jakieś napięte ścięgno. Jutro zobaczę czy to się powtórzy, jak tak to chyba dłuższa przerwa i jednak w końcu ten fizjo.

 

Chyba, że chiropraktyka mnie cudownie uratuje :yao:

 

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza

No i chyba dupa z biegania przez jakiś czas.:gayos:

Dziś przebiegłem trochę i niestety dalej jest ból w stopie. Trochę poszukałem i boli mnie w tym miejscu.

spacer.png

 

Niby wszędzie piszą, że powinna przy tym też boleć pięta ale mnie boli tylko właśnie jak jest to zaznaczone na czerwono  i jest też przy tym uczucie takiego napięcia w stopie.

No i boli tylko przy bieganiu, jak chodzę to praktycznie tego nie czuję. 

Odnośnik do komentarza

Miałem problem z rozcięgnem. Nie rozciągałeś i nie rolowałeś stóp, a tam gromadzą się też napięcia od wyższych partii nóg i postawy. Warto rolować na małym wałku i rozciągać stopę. Ta kontuzja wyłączyła mnie wtedy na kilka tygodni, wziąłem kilka zabiegów lasera i rolowałem sam w domu. Od tamtej pory już regularnie włączyłem rolowanie stopy po treningu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...