Skocz do zawartości

bieganie


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie, albo przeoczylem rzyganko.

 

Na apce hbo max znalazlem przypadkiem. Z 2016 roku bodajze. I am Bolt.

 

Swoja droga jak ten typ tez wygladal, taki troche nadczlowiek. W biografii chyba pisalo ze uderzal podczas treningow o bieznie z taka sila ze buty to byly na dwa treningi. 

 

Ciekawe czy wogole ten rekord na 100 jest do pobicia kiedykolwiek. 

 

Cos tam pare lat temu mowilo sie o Noah Lyles czy jakos tak ale przygasl i zapewne to bylo na zasadzie kompleksu usa w stosunku do jamajki jesli chodzi o 100m

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jaki dystans? Spokojnie przynajmniej sie opalisz po kąpieli :nosacz3:

Ja jutro mam mocny trening , jade na jakis maraton rowerowy 50km.

 

Ale u mnie start o 8, widac ze ludzie myslacy nie robiacy zawodow w lato w poludnie :)

 

Byly jeszcze dystanse 80, 100 i 200 ale przeciez nie bede sie meczyl. Zreszta jeszcze dupa nie przyzwyczajona do dlugiej posiadowy na rowerze. Po 2h juz by sie masc przudala na bol dupy

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O ile nie zemdleje na plaży przed wejściem do wody, bo to jest jednak tak, że zawsze czekasz te 5-7 minut aż wybije moment. Dystans to 1/4, ale przy tej temperaturze, trudnej trasie biegowej i braku dokładności w pomiarach trasy (dwa lata temu zamiast 950 m, pływaliśmy 1300) trzeba liczyć 3h.

 

Na ból dupska polecam spray Trislide. Fajnie robi w okolicach ud i tyłka, jak zaczyna uwierać po 2h jazdy.

Odnośnik do komentarza

Mam ten spray , psikam sie przed nalozeniem pianki. Wyprobuje i na rower.

 

A jak z rozgrzewka przed plywaniem? Jak robisz? Bo zauwazylem ze jak narazie robie 4 serie po 500m podczas treningu open water to z kazdym kolejnym razem jakies kreciolki we lbie zaraz po wyjsciu sa coraz mniejsza badz wcale juz ich nie ma, wiec chyba takie poplywanie przed startem dosyc istotne. 

 

Chyba ze zaprawieni w boju nie maja ich wcale :) no ale kazdy byl poczatkujacym

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, kanabis napisał:

Mam ten spray , psikam sie przed nalozeniem pianki. Wyprobuje i na rower.

 

A jak z rozgrzewka przed plywaniem? Jak robisz? Bo zauwazylem ze jak narazie robie 4 serie po 500m podczas treningu open water to z kazdym kolejnym razem jakies kreciolki we lbie zaraz po wyjsciu sa coraz mniejsza badz wcale juz ich nie ma, wiec chyba takie poplywanie przed startem dosyc istotne. 

 

Chyba ze zaprawieni w boju nie maja ich wcale :) no ale kazdy byl poczatkujacym

Hmm, ja w zasadzie nigdy nie spuszczałem się jakoś szczególnie nad rozgrzewką. Kilka wymachów, trochę skipów na pobudzenie i jazda. Za to przed samym startem zawsze wchodzę do wody i pływam kilka dobrych minut. Można się oswoić z czystością i temperaturą wody, no i kilka takich mocnych przyspieszeń na złapanie zadyszki dobrze mi robi przed rozpoczęciem. Poza tym sprawdzam jak z widocznością boi, w jakim kierunku poruszają się fale, jakie jest dno itd.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Banny napisał:

Od czego zacząć bieganie? trucht pare minut + chód parę minut na zmianę? Jestem bardzo zasiedziany, czasem na rower wyjdę ale jest słabo względem tego co rok temu jeździłem. 

Zdecydowanie tak polecam, zaczynałem tak w tamtym roku. 

Taki tip żeby za szybko się nie zniechęcać bo na początku będzie ciężko ale z czasem naprawdę zobaczysz progres. 

Jeszcze pytanie jak bardzo zasiedziany jesteś, czy nie ma przeciwskazań jeśli chodzi o wagę. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Z tego co piszą, to są przerwy na sen, ale nie musisz z niej korzystać. Karaś kiedyś w jakimś wywiadzie mówił właśnie, że któregoś tego wydłużonego Irona Mana da się zrobić bez spania, co w sumie zrobił Kostera.

Jeśli Karaś zrobi to bez spania, to myślę, że wyśrubuje bardziej ten rekord, bo do tej pory spał i był tylko 13 minut gorszy. 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Kurna, człowiek w świetnej formie, trenuje jak poebany, no i przychodzi moment, że chłopaki namawiają Cię na piłkę, od której miałeś pół roku przerwy... 

 

Ból w okolicach mięśnia prostego uda. Próbowałem to jakoś rolować, ale nie w tym problem. Przeczekać parę dni i będzie git, czy jakaś wizyta u fizjo dobrze zrobi? Mam start 1/4 w następny weekend i nie chcę zawalić.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Karaś dziś startuje w 10-krotnym Ironmanie xd Najbliższe kilka dni będzie zasuwał, polecam śledzić. W ogóle, co za absurd, że zwykły człowiek zdąży w tym czasie pójść kilka razy do roboty, a on cały czas będzie brał udział w jednych zawodach. Nadczłowiek fizyczny i psychiczny.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.