Skocz do zawartości

Whisky


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja bym powiedział, ta łycha :banderas:. Mocno dymna, torfowa? Letkie zazdro :D

Jak Tomasz Miler mawia, smak nabyty i podobno nie każdemu podchodzi. Ja jestem bardzo ciekaw tej całej dymności, dlatego w zeszłym tyg na promce nabyłem min. lekko dymne The Ardmore Legacy. Na święta będzie szukanie tych nut smakowych :sir:

 

20201125_163536.thumb.jpg.e6be99968bbdb5418805010f08dff525.jpg

Odnośnik do komentarza

Ardmore to łycha jakich wiele. Idzie to wypić bez coli, ale szału nie ma. Przecież butelka jest raptem kilka funtów droższa od Grantsa, a dochodzi jeszcze koszt opakowania.  Z tego co się orientuję jest, to najtańszy singiel malt na rynku w UK. Smacznego :usmiech:

 

Z tańszych trunków zdecydowanie lepiej wchodzi bourbon. 

 

 

Bulleit-Bourbon.jpg

 

pol_pl_Wild-Turkey-Kentucky-Straight-Bou

 

 

Odnośnik do komentarza

 Tak zdaje sobie sprawę, że ten Ardmore to żaden urywacz jaj. Poprostu jeszcze dymnych nie próbowałem i podobno ona jest spoko na początek. Nie wiem tego czy mi podpasuje, dlatego wolałem te Legacy na promce + winko. Jak podejdzie, to przyjdzie czas na coś z wyższej półki, może właśnie ta torfowa ;].

 

Dzięki Pzdr.

Edytowane przez alb84
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
14 godzin temu, Widget napisał:

Kupiłem ostatnio jakąś japońską whiskey single malt za prawie 200 zł a smakowała dla mnie jak jakiś bimber :( Jakieś rady do zaprawienia się w piciu samej whiskey z lodem? Chciałbym się odchamić.

Ja polecam Jima Beama. Dla mnie jest najbardziej slodkawy z takich tanszych. Odradzam czerwonego walkera i ballantyne. Dodatkowo mozesz sobie naladowac sporo lodu i mocniej rozcienczyc po prostu. Pic malymi lyczkami. Moim zdaniem to kwestia przyzwyczajenia. Kiedys np. taka kawa bez cukru byla dla mnie niepijalna a teraz wersja slodzona jest dla mnie obrzydliwa xD Trzeba trenowac po prostu, oczywiscie moze byc tez tak ze nigdy nie podejdzie no i ok. Nie kazdy musi to lubic

 

Teraz wprawdzie bary sa pozamykane ale mozesz tez sprobowac drinka old fashioned. Moj faworyt a dosc mocno zdelikatnia smak samego whisky czy burbona. Robi sie go zajebiscie prosto i tylko z dostaniem angostury moze byc drobny problem. Jest tez dosyc droga ale dodaje sie ja po pare kropli wiec wystarcza na bardzo dlugo

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...