Skocz do zawartości

Ratchet and Clank: A Crack in Time


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

ND niech Crasha wyda! Ale takiego porządnego jak jedynka, dwójka lub trójka! To były platformery, chętnie bym je zobaczył w HD! ;)

 

Tylko że prawa do Crasha sprzedali tak samo do Spyro :confused:a

No to lipa :( Czyli już na ps3 pewnie porządnego Crasha nie dostanę :( A marzy mi się taki, w konwencji trzech pierwszych części ehhh. Dobra bo robię tutaj offtop xD

Ja jeszcze demka nie ściągnąłem, bo zagrywam się teraz w GoW'a trójkę (demko oczywiście hehe), ale pewnie i tak R&C:CiT kupię, bo po przejściu ToD i Q4B nie wypadałoby nie dokończyć historii. A jeśli jest to po prostu ToD z pewnymi innowacjami i lepszą grafą to jak dla mnie bardzo dobrze, bo ToD mi osobiście się bardzo podobało ;)

Edytowane przez kaczor_kg_PL
Odnośnik do komentarza

Mi przejście gry na hardzie zajęło 15h, tylko ostatniego bossa kilka razy powtarzałem, to trudno nie jest ^_^ Nowości są świetne(mini planety, misje Clankiem), grafika robi wrażenie choć są słabsze momenty no i genialna grywalność :)

Ogólnie seria stoi w miejscu ale i tak nie ma konkurencji 9/10

Edytowane przez pleju
Odnośnik do komentarza

Wczoraj pękła platynka więc mogę się rozpisać. :)

 

Grafika: Moim zdaniem same planety trzymają poziom graficzny z TOD, za to kosmos to już inna liga :) Nie ma to jak stać na małej planecie z której widać całą okolicę. Od latających kamieni, odłamków po inne planety, statki kosmiczne itp. W kosmosie ciągle się coś dzieje i co najważniejsze nie ma loadingów. Tylko jak się leci na główną planetę. Grafa 9/10

 

Muzyka/Dźwięk: Muzyka oraz motyw główny nie są złe ale też jakoś specjalnie nie porywają. Voice acting to już inna para kaloszy. Aktorzy trzymają poziom U2. Dr Infernus i jego lokaj rządzą :) Nie raz miałem ubaw po pachy jak ich słuchałem.

Polecam zdobycie Rino V. Broń ma swój własny motyw muzyczny. 7/10. 10/10

 

Gameplay: Jak zwykle gra jest mega miodna. Zawsze jest co robić. Szczególnie w kosmosie. Misji pobocznych jest od groma tak samo zbierania zoni, modów itp. Szczerze mówiąc to więcej czasu zabrały mi małe planetki niż wątek główny :) W grze przeważą strzelanie ale nie brakuje też ciekawych łamigłówek i skakania. Przy niektórych myślałem że mi głowa pęknie. (Kto zbierał wszystkie gold bolty to wie :) ) Bronie jak u Insomniac wymiatają. Wraca dużo starych broni ale są też i nowe. Grovitron jak zwykle daje kupę uciechy :) Najbardziej mną pozamiatało Rino V. To co się dzieje na ekranie to istny armagedon. Doszły także 3 bronie które możemy sami ulepszać np. dodając do strzelby paraliż.

Przejście gry na hardzie zajeło mi ok 10h a cała platynka ok 14h. 9/10

 

Moja ocena 9/10

 

Jak ktoś gra w tą serię od pierwszej części nie może jej opuścić. :)

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie jutro przyjdzie w końcu do mnie nowy Raczecik:) w związku z tym mam pytanie. Czy w tej części po zaliczeniu głównego wątku (ostatniego bossa), można wrócić się i wymasterować wszystkie planety oraz platynkę? aha no i jak zaczynam od razu od gry na Hard to ile razy trza przejść, żeby zdobyć ewentualną platynę?

Odnośnik do komentarza

Jak przejdziesz na Hard to po pokonaniu ostatniego bossa nie wybieraj opcji, żeby zacząć przechodzenie gry Challange Mode tylko najpierw zalicz wszystkie planety i dopiero potem aktywuj Challange Mode i przejdź grę po raz drugi. ;P Zapewniam Cię jednak, że ten poziom trudności da się zaliczyć w 4h, ponieważ wszystko co zdobyłeś przechodząc grę na Hard zostaje, tzn. bronie etc, więc ponowne przejście to tylko formalność. Ale jakże przyjemna formalność :)

Odnośnik do komentarza

Jak przejdziesz na Hard to po pokonaniu ostatniego bossa nie wybieraj opcji, żeby zacząć przechodzenie gry Challange Mode tylko najpierw zalicz wszystkie planety i dopiero potem aktywuj Challange Mode i przejdź grę po raz drugi. ;P Zapewniam Cię jednak, że ten poziom trudności da się zaliczyć w 4h, ponieważ wszystko co zdobyłeś przechodząc grę na Hard zostaje, tzn. bronie etc, więc ponowne przejście to tylko formalność. Ale jakże przyjemna formalność :)

sugeruje najpierw zebranie wszystkiego a dopiero potem aktywowanie challange mode

 

ryno V to fajny jest ;D

Odnośnik do komentarza

W końcu, nareszcie moje spocone łapska dorwał się do nowego Rycha:) i wiecie co? i muszę się zgodzić z kolegami przedmówcami, gra jest genialna, dla mnie najlepsza część serii. Panowie z Insomniac po prostu genialnie rozwiązali paten z przyciąganiem nas do TV. Eksploracja i poczucie, jak ważna jest każda śrubka to istne mistrzostwo świata (tą grę trzeba przechodzić z myślą o calaku, wtedy potęguje te odczucia). Grafika bardzo, bardzo dobra, dużo elementów platformowych, co bardzo cieszy, a humor jak zawsze 1-klasa. Kurde bym zapomniał, ta gra jest naprawdę duża i długa jak na action-platformera.

 

Dzięki nowemu Ratchetowi wiem już jaka gra zajmie u mnie pozycję nr 2 za Uncharted 2 w TOP 2k9. Ważne też, żeby nie sugerować się tymi dwoma demkami wyrwanymi z kontekstu i jak najszybciej kupić swoją wersje, żeby wynagrodzić chłopakom z Insomniac pracę jaką wsadzili w ten tytuł.

 

Dla mnie jest tylko jeden duży minus. LOKALIZACJA a dokładniej jej brak! Ta gra aż się prosi, żeby być zdubingowana.

 

 

podsumowując, nie czekajcie na tanie wersje na pchlim targu tylko inwestujcie , must have!

Odnośnik do komentarza

Zacząłem grać i mam zonka. Widocznie monitor nawala, bo grafa stoi o 2 oczka niżej niż w jedynce (wystarczy popatrzyć na tekstury). Piszę to tylko, ze względu na ocenę 10 dla grafiki w PE. HIV grał chyba na PC. Może później pod tym względem będzie lepiej, a sama gra to stara szkoła :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko do Danonka i reszty ekipy od Rycha. Gram cały czas na hard i jak przejdę ostatniego bossa (oczywiście po drodze nigdzie nie zmieniając na normal), to od razu wskakuje pucharek za hard? i będę mógł potem wróćić np na arenę i na normalu skończyć np złoty turniej?

Odnośnik do komentarza

Byłem raczej sceptycznie nastawiony do najnowszych przygód Ratchet'a oraz Clank'a a tu taka miła niespodzianka - na razie gra się przednio. Z nowości podoba mi wymagający główkowania gameplay robocika oraz kosmiczne mini questy uszatego :thumbsup:

 

P.S. psioczycie na grafikę, a ta moim zdaniem stoi na naprawdę przyzwoitym poziomie (skąpane w słońcu Molonoth Fields - rewelacja!) w odróżnieniu do DA, gdzie niektóre lokacje wyglądają przepaskudnie :P

Odnośnik do komentarza

Byłem raczej sceptycznie nastawiony do najnowszych przygód Ratchet'a oraz Clank'a a tu taka miła niespodzianka - na razie gra się przednio. Z nowości podoba mi wymagający główkowania gameplay robocika oraz kosmiczne mini questy uszatego :thumbsup:

 

P.S. psioczycie na grafikę, a ta moim zdaniem stoi na naprawdę przyzwoitym poziomie (skąpane w słońcu Molonoth Fields - rewelacja!) w odróżnieniu do DA, gdzie niektóre lokacje wyglądają przepaskudnie :P

 

 

Tylko nieliczni psioczą:) mi tam się bardzo grafa podoba. Kiedyś jako odwieczny fan platformerów marzyłem o takiej grafice w swoim ulubionym gatunku. Mi na razie najbardziej podoba się level ze śniegiem.

 

Ja jeszcze raz podkreślę, wielką złożoność (długość, wielkość) jak na platformówkę i to jeszcze w obecnych casualowych czasach.

Odnośnik do komentarza

No i ukończyłem grę. Up Your Arsenal nadal pozostaje najlepszą częścią przygód Ratchet'a i Clank'a w moim rankingu, co nie zmienia jednak faktu, że ACiT potrafi wciągnąć jak bagno (tak mnie pochłonęło, że odstawiłem DA na jakiś czas). Rozgrywka jest bardzo intensywna i urozmaicona, bronie troszkę kuleją ale historia trzyma poziom (jak na platformerostrzelankę). Niespodzianka roku - R&C wracją do gry w całkiem niezłym stylu ;)

 

P.S. Od początku wiedziałem, że Alistair Azimuth to fanatyk - zdradziły go oczy szaleńca ;)

Odnośnik do komentarza

Crack in Time skonczony :)

 

Ocena obiektywna 9-/10

 

Na początku trochę ponarzekam co mi się nie podobało-

-wg mnie niepotrzebnie wciśnięte zagadki z Clankiem

-słaby design planet(w Tools.. były o wiele ciekawsze)

-średnie bronie

-brak niektórych fajnych patentów z poprzednich części

-brak piratów :(

 

Na plus:

-możliwość latania w przestrzeni kosmicznej i malutkie planety(rewelacja!)

-świetna grafika i płynność animacji

-genialny humor(scenki przerywnikowe to masterpiece)

-mimo,że po raz kolejny to samo to mimo to dalej fajny gameplay

-ostatni boss.....niespoileruje :P

 

W moim rankingu Ratchetów(nie licze Gladiatora i małego ratcheta z psn)

1-Tools of Desctruction

2-Ratchet 1

3-CiT/Ratchet3

4-Ratchet2

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...