Skocz do zawartości

Ratchet and Clank: A Crack in Time


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

tia fani "uuuu look at the pretty colors" moga sie z toba zgodzic

 

reszta oleje podejscie "nie podoba mi sie bo gdzie indziej jest ladniej" i beda doceniac gre za to czym jest a jest kupa zabawy

nie. targetem sa ci, ktorzy lubia platformowki, sa fanami serii, badz po prostu doceniaja ten gatunek i potrafia z niego czerpac przyjemnosc. natomiast nawiazalem do postepu technologicznego przez pryzmat poprzedniej czesci. tutaj gry beda bardzo czesto porownywane do serii Uncharted, a nowy Ratchet wypada po prostu blado, bo seria nie rozwinela sie prawie w ogole, stawiajac do przodu milikroki.

Odnośnik do komentarza

wole postep w gameplayu niz w technologi. tutaj to uncharted wypada po prostu blado i drepcze sobie w miejscu. insomniac przynajmniej zawsze wymysli cos nowego.

nieprawda. postep w gameplayu pod wzgledem.... ?

 

to na postepie w technologii branza sie skupia najbardziej. kazdy dazy do rozpracowania systemu na ktorym pisze gry i to w tym aspekcie dopratrywal bym sie nowinek w grach.

 

z tego co slyszalem, to dzisiaj wychodzi drugie demo z Ratchetem?

Odnośnik do komentarza

Demo sierscia to inna bajka. Stary, dobry Ratchet. Dla niektorych to oczywiscie nie bedzie zaleta... znowu to samo.. mi to w sumie pasuje, szczegolnie ze zabawe z seria zaczalem na dobre dopiero od 3. czesci na PS2.

Graficznie tez jest dobrze. Zdecydowanie lepiej niz w demie Clanka. Tekstury to cos miedzy ToD a QfB. Otoczenie wykonane calkiem niezle, duzo lepsze oswietlenie (jak juz wczesniej pisalem, w koncu self-shadowing, ktory tutaj widac znacznie lepiej niz w drugim demie). Niestety framerate nie trzyma stalych 60 klatek... jest to poziom z QfB.

Poza tym wydawalo mi sie jakby gra byla troche wolniejsza niz poprzednie czesci... ale moze to tylko moje wrazenie :unsure:

 

Ogolnie rzecz biorac.... jestem przekonany, ze gre kupie. Nie na premiere ale na pewno w tym roku :)

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Demko z Ratchetem tylko udowodniło to samo co demko z Clankiem - nie zachwyca, znowu to samo ,,mission pack 1.2''

Grafika tak samo nie specjalna jak i również strasznie ,,oczo.ebna'' no i te rozmazane tekstury....czy tylko mi się wydaje czy ratchet jest cholernie wolny? bo to mi nie wygląda na 60fps

O ile demo z clankiem dałem radę ukończyć i grało się przyjemnie to demo z Ratchetem wyłączyłem po 2min :teehee:

Dodam że nie grałem z ratchety na ps2/psp tylko przeszedłem ToD na ps3 i już jestem znudzony tą grą, booring, Insomniac - chyba pora sięgnąć po coś nowego.

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Też jestem po Ratchetowym demku i muszę powiedzieć że demko z Clankiem bardziej mi się podobało, ale to pewnie dlatego, że wolę elementy platformówkowe niż strzelaninowe. Gierkę i tak pewnie kupię, ale dopiero jak stanieje do ok. 100zł :)

 

P.S. Miałem sen, piękny sen. A w tym śnie, gry z serii Ratchet & Clank były grami platformowymi z elementami strzelania, a nie odwrotnie.

 

Cóż, sen miałem piękny, mam nadzieję, że kiedyś się ziści.

Odnośnik do komentarza

To mi natomiast demko z Ratchetem podpasowało bardziej aniżeli to z Clankiem. Zauważyć też można że o ile jakość tekstur otoczenia poszła lekko pod nóż tak postaci i ilośc ruchomych elementów/ postaci/ wybuchów i w ogóle wszystkie drastycznie wzrosła. Ciągle coś wybucha, strzela, przeciwnicy są świetnie animowani i wyglądają bardzo plastycznie, woda też wygląda lepiej niż w pierwowzorze (ale chyba gorzej niż QoB).

 

Mimo, że to ciągle ta sama formuła, to jednak smakuje dalej bardzo dobrze. Szkoda, że ten gatunek jest tak słabo rozwinięty na tej generacji.

Odnośnik do komentarza

Też jestem po Ratchetowym demku i muszę powiedzieć że demko z Clankiem bardziej mi się podobało, ale to pewnie dlatego, że wolę elementy platformówkowe niż strzelaninowe. Gierkę i tak pewnie kupię, ale dopiero jak stanieje do ok. 100zł :)

 

P.S. Miałem sen, piękny sen. A w tym śnie, gry z serii Ratchet & Clank były grami platformowymi z elementami strzelania, a nie odwrotnie.

 

Cóż, sen miałem piękny, mam nadzieję, że kiedyś się ziści.

 

 

no ja mam to samo - szukam/czekam ze świeczką na prawdziwego platformera bo w czasach kiedy mamy miliony strzelanek to ratchet wydaje się śmieszny...

Liczę że ND zapowie nowego J&K albo coś nowego od Rare :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Obczaiłem demko i nie rozumiem narzekania co niektorych forumowiczow...

 

to po prostu stary dobry Ratchet, czyli tona miodu, swietny gameplay i to wspaniale zbieranie srobek. Do tego ladna i kolorowa grafika, jest ok. Zamiast narzekac cieszcie sie, ze na PS3 macie mozliwosc zagrania w fajna platformowke, bo gatunek ten nieco podupadł na konsolach tej generacji. Dla mnie A Crack in Time to zakup obowiazkowy :thumbsup:

 

PS. Brak swiezosci? Byc moze, ale to jest przeciez seria, w ktorej nie da sie juz wymyslic czegos absolutnie przelomowego. Analogicznie do God of War 3 - wielu narzeka, ze to nic odkrywczego, stary dobry God. Ale przeciez tak to mialo wygladac... Co, usatysfakcjonowani byscie byli, gdyby Asmussen przystal na pomysl stworzenia nowych przygod Kratosa jako FPP? Nikt by sie nie cieszył, jestem tego pewien ^_^

Edytowane przez Don_Pedro
Odnośnik do komentarza

zgadzam sie z Don_Pedro.

 

zagralem w demko i czekam na pelna wersje. w zupelnosci nie przeszkadza mi, ze przypomina to mission pack... po co zmieniac, udziwniac cos co jest na zadawalajacym poziomie.

z pozostalymi tytualmi jest jeszcze gozej, bo tam czasami zmiany dotycza tylko numerku na koncu tytuly, a i tak ludzie to kupja i ciesza przy nim morde.

 

nowego R&C kupie na pewno.. traktuje to jaka mila odskocznie przy browarku od tego natloku fps. i ciesze sie, ze przynajmniej cos z tego gatunku jeszcze wychodzi. bo tak jak czesc wspomniala... w tej generacj jest z tym ciezko.

Odnośnik do komentarza

Obczaiłem demko i nie rozumiem narzekania co niektorych forumowiczow...

 

to po prostu stary dobry Ratchet, czyli tona miodu, swietny gameplay i to wspaniale zbieranie srobek. Do tego ladna i kolorowa grafika, jest ok. Zamiast narzekac cieszcie sie, ze na PS3 macie mozliwosc zagrania w fajna platformowke, bo gatunek ten nieco podupadł na konsolach tej generacji. Dla mnie A Crack in Time to zakup obowiazkowy :thumbsup:

 

błąd to nie jest platformówka tylko strzelanka z elementami platformowymi jak już ktoś słusznie napisał :potter:

 

Prawdziwa platformówka to mario galaxy i nieco dziwne banjo-kazooie nuts and bolts oraz lbp

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ograłem obydwa demka i szczerze mówiąc bardziej podoba mi się ver. Clank. Rzygam już całym tym (pipi)anym strzelaniem. Mam ochotę siąść przed konsolą, pokombinować, poskakać, jak za czasów świetności platformerów, czy innych gier bardziej wymagających (wtedy dla mnie taka gra to np. Tomb Raider - jako, że kiepsko znałem angielski to te zagadki były dość trudne). Mi taka grafika jaka jest nie przeszkadza i bardzo miło się gra. A ten motyw ze zwalnianiem czasu jest przegenialny.

Edytowane przez Mirumoto
Odnośnik do komentarza

Kilka dni temu ograłem demo z Lombax'em w roli głównej i powiem, że jest fajnie, ale nie masakrycznie. Brakuje tego feelingu jaki towarzyszył Tools of Destruction, które nie ma wcale gorszej oprawy audiowizualnej. Crack in Time śmiga nawet płynnie, praktycznie nie było żadnych większych chrupnięć animacji. Non stop coś się dzieje dookoła, ciągła akcja na pierwszym i na drugim planie. Ale to jednak za mało. Grę kupie najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku, teraz nie dam za nią dwóch stówek, wolę Tekken'a 6.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...