Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kanabis napisał:

Daje cos taka opona czy chodzi o to zeby zabawnie wygladac?

 

Płaski bieżnik całkowicie, bo to rower typowo miejski. Fajnie, lekko (wbrew pozorom) się jeździ. Poza asfaltem już gorzej, bo rama sztywna, bez teleskopów, ale siodło mocno podsprężynowane i wygodne. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

"Rower typowo miejski"

 

 

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

 

To jest rower bez zastosowania. Na miasto oferuje rowerzyście zdecydowanie zbyt niską pozycję do wypatrywania z wyprzedzeniem tego co się dzieje na drodze (główny powód dla ktorego "holendry" wymuszają tak wyprostowaną sylwetkę - głowa wysoko i obserwujesz ruch drogowy/na ścieżkach). Ten nadaje się najwyżej do jazdy po bulwarach nad polskim morzem i wyobrażania sobie, że jest się w teledysku jakiegoś nastoletniego białego rapera z bogatej rodziny. 

 

 

 

 

Fatbajki z normalną (!) ramą są do jazdy po miałkim/grząskim podłożu (piach, śnieg). 

 

all-equipment-for-this-fat-bike-adventur

 

 

 

 

Rower miejski xD

Odnośnik do komentarza

Długo przymierzałem się do kupna roweru, niestety ze względu na budżet nie miałem za dużej opcji więc odważyłem się i zakupiłem używany ale w bardzo dobry stanie do tego w pełni przeszedł serwis pod sprzedaż. Rower wg sprzedającego waży 11 kg

 

Rama Cannondale
Piasty deore xt nowe
Manetki deore 9s nowe
Hamulce alivio z wsuwkami
Klamki Cannondale
Pedala pół SPD pół platforma shimano
Korba deore HOLLOWTECH I złozona na nowych blatach i pakiecie
Przerzutka przód lx
Przerzutka tył xt
Kaseta shomano 9s nowa łańcuch
Obrecze ritchey rock pro
Opony 1.5 typu slick
Siodełko kierownica klamki sztyca Cannondale oryginał
Zacisk sztycy nowy firmy PRO motylek
Chwyty kierownicy  Cannondale

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Siara_iwj napisał:

Ten nadaje się najwyżej do jazdy po bulwarach nad polskim morzem i wyobrażania sobie, że jest się w teledysku jakiegoś nastoletniego białego rapera z bogatej rodziny

 

No patrz, a ja ze Śląska jestem i po alejkach częstochowskich za(pipi),biście mi się jeździ. I głowa wysoko jakoś tak...

ale zapomniałem, że to jest forum liderów opinii 

 

zły rower kupiłem  i znowu jestem przegrywem, jak po zakupie 

Spoiler

Fallout 76, gdzie mega dobrze się bawiłem .

 

Dzięki za info, następnym razem zapytam :good2:

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, kanabis napisał:

Ja sie slucham Siary

 

Siara patrzy z trochę innej perspektywy, niż "przeciętny" rowerzysta (inb4 "jeżdżący na rowerze nie równa się rowerzysta"). Albo full profeska, albo w ogóle lepiej odpuścić, jak w tej paście o "pchaniu się amatorów do zabawy". Co tak naprawdę to 10 cm niższe siodełko zmieni w spokojniej miejskiej jeździe, zapewne przez 90% czasu po ścieżkach rowerowych? 

Odnośnik do komentarza

Mi nie o to chodzi. Nie zmieni nic (chociaż pozostaje kwestia durnej, pochylonej do tylu i zupełnie nieergonomicznej, nie mylić z aero, pozycji na tym wynalazku, z nogami pracującymi w nienaturalnym zawieszeniu, bez odpowiedniego prostowania kolan, bezsensownie grubych kapci od bmx-a, które w tamtym przypadku mają zwiększyć przyczepność na gładkim skateparkowym podłożu, a tu nie robią nic prócz lansu i męczącej wyciągnięte ręce kierownicy, a-le-to-de-ta-le). 

 

Mnie zwyczajnie bawią te przypominające rowery przedmioty, bo kojarzą mi się z wytatuowaną elo-dzieciarnią w czapkach Monster. Tym bardziej, kiedy siada na to gość circa. 40 lat. 

Odnośnik do komentarza

"Miejskie" tylko wyglądają i są hipsterskie- nic więcej.

 

Podziwiam z(pipi)ów na tych fatbike'ach. Mega męczarnia na mieście, a kupują, bo fajnie wygląda. Rzecz gustu, rower na dobre błoto i śnieg, no ale rzecz gustu.

 

Liczę jutro na dobrą pogodę, bo zmieniłem ustawienie bloków- już 3 będzie. Palce mi nie drętwieją, ale czuję ból kości tej pod "poduszkami". 

Odnośnik do komentarza

A ja skonczyłbym składanie Kogi na nowych szpejach, ale przy zaciskaniu mostka na kierownicy poszła jedna ze śrub, zwyczajnie się rozerwała na pół, strzał jak z pistoletu, zostałem z kierownicą w rękach. Aż mi się zrobiło zimno na plecach, bo jakby to strzeliło gdzieś na zjeździe to nie byłoby co zbierać. Jest nauczka, żeby kupować aftermarketowe śruby, bo cebulaki z Chin oszczędzają na tym elemencie. I żeby nie było, że przeciągnąłem, bo nie przeciągnąłem, wszystko było dokręcane kluczem dynamometrycznym. 

 

Enyłej, zamówiłem nowe, ze stali A4 nierdzewki. Sklepikarz obesrany wysłał 5 (pińć..!) śrubek poleconym. Oczywiście nie było mnie w domu, listociąg zostawił awizo. Zorganizowanie ponownego doręczenia do urzędu pocztowego trwa dwa dni. Poczekałem, odbieram z poczty, wracam do domu, próbuję montować, za długie. Ręce opadają. 

Nowe powinny przyjść koło wtorku. Napisałem, żeby nie próbowali słać poleconym, to ma iść prosto do skrzynki. 

Wyślą poleconym :/

Odnośnik do komentarza

O wkładkach czytałem,  mam takie specjalnie do butów/pracy. Jeszcze mi się obiło o siodełku- żeby ustawić po zmianie na zatrzaski.

 

Wczoraj 2 gleba- odprysk na ramie wielkości główki szpilki, otarcia na manetkach. Mimo gleby dalej byłem spięty z rowerem. Łokieć zdarty i od boku na wysokości tyłka otarcia i niżej pasek taki jakby od zębatki. 

 

Jadę spokojnie ścieżką rowerową, nagle metr, góra półtora dzieciak z naprzeciwka skręcił w lewo (moje prawo) żeby podjechać do ojca który stał na chodniku dla pieszych. 

Wjechałem dzieciakowi w przednie koło, położył się, a ja na niego. Jak wcisnąłem hamulec już wiedziałem że polecę :)

Starzy go wyzwali co odwalił, potem żeby nie ryczał, bo zawsze jego wina jak stwierdził dudniąc  :lol:

Ojciec przeprosił, 10x czy nic mi nie jest, żona łokieć przetarła chusteczką do odkażania,  podmuchała (LOL) i nakleiła plaster. High Five z młodym i pojechałem dalej. Przygotowani byli, rodzinna wycieczka 4 osobowa. 

 

I nowe spodenki kolarskie muszę kupić :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...