Skocz do zawartości

Kinect


Zeratul

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam pewną teorię. Jak wszyscy widzieliśmy na konferencji MSu podczas E3 Kinect będzie nam służył do grania w Kinectimals. Ale czy ten sławny tygrysek nie kojarzy wam się z pewną normalną grą? Posiadanie własnego pupila, możliwość jego karcenia lub nagradzania, interakcja ze zwierzęciem na bardzo rozwiniętym poziomie. No i ostatnio mocno zacieśniona i dobrze układająca się współpraca Lionhead z Microsoftem. Czyżby po premierze Fable III Piotruś chciałby nam zafundować... Black&White 3? Wiem, śmiałe przypuszczenie, ale wg mnie Kinect bardzo dobrze nadawałby się do takiej produkcji.

 

<teorie spiskowe mode off>

Odnośnik do komentarza

Nie ma to jak tradycyjny joypad z wibracjami (których i tak rzadko używam). Wyobraźcie sobie GoW3 z bezprzewodową giwerą i telebimem - takie coś ma rację bytu, ale wymachiwanie łapami i masturbowanie tygryska jakoś mi nie wchodzi w banię. Generalnie chodzi o zachwyt grami, a nie jak się w nich steruje bohaterem, ale do mnie Kinekt nie przemawia. Jako popierdółka dla przyszłego synka może...

Odnośnik do komentarza

Nie ma co liczyć na przystępną cenę Kinect. Na Amazon, Gamestop, Wall-Mart zamówienia na Kinect robią furorę nawet pomimo metki 150$ (odpowiednio: 1, 5 i 27 miejsce na listach sprzedaży). Na tych samych listach Move nawet nie ma startu z liczbą zamówień.

Bo w Ameryce ludzie są zapatrzeni w Xboxa. Logicznie myśląc Kinect skazany jest na porażkę.

1) kosmiczna cena

2) brak jakichkolwiek normalnych gier

3) opóźniony start systemu (na E3 prezentowany był niedokończony produkt; wcześniej przygotowane filmiki i gra aktorska)

4) odbiorcy a raczej ich brak (rynek przesycony Wii; całkowita zmiana targetu; wcześniej X360 był kierowany do hardcorowych graczy; zupełna zmiana wizerunku)

 

Nie chcę być stronniczy ale Move ma znacznie większe szanse odnieść sukces. Podstawowy zestaw w cenie nowej gry. Gry dla dla każdego. Możliwość konwersji gier z Wii. Wcześniejsza premiera, która ma bardzo duże znaczenie.

 

Mam tylko na dzieję, że nie powtórzy się sytuacja z Wii tzn. gigantyczna sprzedaż hardware'u i brak konkretnych gier.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem przerażony poczynaniami Microsoftu. Jak tak ma wyglądać granie na konsolach wg nich to ja dziękuję. Na prezentacji nie padło ani jedno zdanie o grach tworzonych dla normalnych graczy. Do tego widać, że ta technologia jest jeszcze niedoskonała bo nie zaprezentowano żadnych gotowych gier. Gdzie podział się Burnout itp.? Widać, że MS zostaje w tyle tak jak kiedyś Sony. We wrześniu Move będzie stał na półkach a oni dopiero są w fazie testów. Cena wydaje się być śmieszna w porównaniu z konkurencją tym bardziej, że MS zapewniał, że ich produkt będzie tańszy ze względu na koszty produkcji. Jeśli MS chce konkurować z Sony to musiałby by obniżyć cenę do 70$. Przy sugerowanej cenie 150$ wydaję się to niemożliwe.

 

Jedynym problemem Move była właśnie cena. Wszyscy myśleli, że Eye, Move i Navi w jednym zestawie będzie kosztować 500zł. Cena takiego zestawu okazała się znacznie niższa. Zestaw taki można już kupić w preorderze za mniej niż 300zł. Sam Move z kamerą Eye kosztuje trochę ponad 200zł.

 

Przy piętrzących się problemach Microsoftu mogę tylko im pogratulować świetnego marketingu. Aby sprzedać ludziom konkurencyjny, podobny produkt, za dwa razy wyższą cenę, olewając przy tym zupełnie dotychczasowych klientów trzeba mieć świetnych marketingowców.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

ale co ty za bzdury wypisujesz...gry na kinecta dla HC zobaczymy w 2011 i wiele razy o tym była mowa...np: FM4, SW.

Żadnych gotowych gier? Kinect nie gotowy ? :lol: Na E3 można było pograć we wszystkie gry które MS pokazał na konferencji poza SW.

We wrześniu move na półkach a 1.5mc później kinect na półkach...co w tym dziwnego?

 

oficjalnej ceny kinecta jeszcze nie znamy, move to ponad 400zl dla jednego gracza (pełny komplet do wszystkich gier, nie żadne części na raty)

Odnośnik do komentarza

Prezentacje Kinckieta obejrzałem wyrywkowo bo nie pokazano żadnych gier, które by mnie zainteresowały. Może zapowiedziano jakieś konkretne gry na przyszły rok ale żadnej z nich nie zaprezentowano. Nawet Burnouta, który w tej chwili powinien być już ukończony. Skoro na E3 można było zagrać we wszystkie gry, które pojawiły się na konferencji, to dlaczego na samej scenie przedstawiono teatrzyk? Zaprezentowano głównie gry dla dzieci, które powinny być łatwe i przyjemne. Mam do tego wątpliwości skoro musieli posiłkować się aktorami. Dla mnie wyznacznikiem była konferencja, a ta była zupełnie nieudana. To co na niej zaprezentowano miało zachęcić ludzi do zakupienia ich produktu. Ja zobaczyłem niedokończony, niegrywalny produkt i grupkę aktorów.

 

Co do ceny Move to tak jak napisałem już od 200zł z groszami można zacząć cieszyć się grą. Większość tytułów przeznaczona jest na jeden kontroler. Navi nie jest wymagane.

 

Kinect ma znacznie większy potencjał niż Move ale tego nie pokazano. Teraz gdy stoję przed wyborem kupna nowej konsoli obserwuję poczynania obydwu firm. Jakby nie patrzeć była to pierwsza oficjalna prezentacja Kinect. Podano ostateczną nazwę, pierwsze gry itp. Microsoft zupełnie mnie nie przekonał do swojego produktu.

Odnośnik do komentarza

Co do ceny Move to tak jak napisałem już od 200zł z groszami można zacząć cieszyć się grą. Większość tytułów przeznaczona jest na jeden kontroler. Navi nie jest wymagane.

 

Tyle tylko że więcej niż co trzeci tytuł jaki widziałem wymagał dwóch Move (tzn. 2 x ten kontroler z bańką), więc za 200 to możesz sobie zagrać w bardzo ograniczony zakres tytułów. A jeden kinkiet obsługuje 2 osoby naraz, więc właściwie jest korzystniejszym cenowo zakupem.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy
Prezentacje Kinckieta obejrzałem wyrywkowo bo nie pokazano żadnych gier, które by mnie zainteresowały. Może zapowiedziano jakieś konkretne gry na przyszły rok ale żadnej z nich nie zaprezentowano. Nawet Burnouta, który w tej chwili powinien być już ukończony. Skoro na E3 można było zagrać we wszystkie gry, które pojawiły się na konferencji, to dlaczego na samej scenie przedstawiono teatrzyk? Zaprezentowano głównie gry dla dzieci, które powinny być łatwe i przyjemne. Mam do tego wątpliwości skoro musieli posiłkować się aktorami. Dla mnie wyznacznikiem była konferencja, a ta była zupełnie nieudana. To co na niej zaprezentowano miało zachęcić ludzi do zakupienia ich produktu. Ja zobaczyłem niedokończony, niegrywalny produkt i grupkę aktorów.

 

Co do ceny Move to tak jak napisałem już od 200zł z groszami można zacząć cieszyć się grą. Większość tytułów przeznaczona jest na jeden kontroler. Navi nie jest wymagane.

 

Kinect ma znacznie większy potencjał niż Move ale tego nie pokazano. Teraz gdy stoję przed wyborem kupna nowej konsoli obserwuję poczynania obydwu firm. Jakby nie patrzeć była to pierwsza oficjalna prezentacja Kinect. Podano ostateczną nazwę, pierwsze gry itp. Microsoft zupełnie mnie nie przekonał do swojego produktu.

 

taki sam teatrzyk masz z grami na pada, pokazują wersje alpha, beta które mają bugi, gra może się zawiesić, koleś może zginąć, itd.

Takie pokazy na żywo to w większości przypadków udawanie że się gra, na padzie tego nie wyłapiesz ale na kinect już tak. Nie mogą sobie pozwolić na wpadkę gdy tysiące ludzi ogląda ich na żywo :)

Wszystkie ich gry co pokazali można było obadać na E3 samemu.

 

Co do gier to od roku MS powtarza że pierwsze gry na starcie to będą proste gry dla casuali a te konkretne/zaawansowane pojawią się w 2011.

 

Burnout to było tech demo ale nowa forza będzie obsługiwała kinecta:

http://www.youtube.com/watch?v=90HFQPVVndE&feature=fvst

 

a tutaj od 32minuty sporo o kinect:

http://www.engadget.com/show#player

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://img806.imageshack.us/img806/7630/img0327u.jpg

http://img819.imageshack.us/img819/1610/img0325eb.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/9365/img0324zr.jpg

http://img130.imageshack.us/img130/4585/img0326e.jpg

 

Jest to drugi Dash z wsparciem dla natala, pierwszy to 9199 wersja debug.

Lecz tu jak widzicie jest 11025, dobre oko zomaczy BK! gdzie ZAWSZE był 1888 ( pierwszy kernel )

Teraz mamy troszke przebudowany dash, do tego mozliwość konfiguracji natala, oraz inna kolorystykę

 

Na dniach ma wyjść finalny dash który trafi do użytkowników końcowych, zmiany będą w XBLA i trosze w samym wizerunku zwykłego dasha ( tak jak na zdjęciach )

 

ps. NATAL ( tak to dalej zostaje w wersji DEV ) spisuje się świetnie, porównując go do Wii które od jakiegoś czasu się kurzy jest REWELACJA!

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...