Skocz do zawartości

Killzone 3


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Uparłem się i singiel zakończony. Grafika przepiękna i design jedyny w swoim rodzaju.Zdecydowanie więcej się dzieje niż w KZ2 to na plus. Jednak Panowie z Guerilla zdecydowanie za dużo grają w Call of Duty. Sokole oczy Higów, ich pancerne klaty, morze granatów, walenie w plecy i strzały z 12 stron świata powoduje powtarzanie leveli po 20 razy i frustrację. Dam sobie rzęsy obciąć, ze singiel jest krótszy niż w KZ2 :down:

Dzięki temu Killzone 3 jak dla mnie zatracił tożsamość i z poważnego shootera przeradza się w brazylijską telenowelę. Jesli chodzi o AI kompanów to fajnie, że przeszkadzają tak rzadko za wyjątkiem RICO,który albo lezie bez sensu do przodu albo bez powodu zostaje z tyłu. O włażeniu przed lufę nie wspomnę, ma chyba skłonności samobójcze po konflikcie z Narvillem :thumbsup:

Spodziewałem się zdecydowanie więcej bo tym razem Guerilla nie musiała nic nikomu udowadniać i wystarczyło w ramy KZ2 wcisnąć tą piękna grafę i bardziej emocjonujący scenariusz.

No i jak można było wyciąć opcję wyboru pokoi w multi? Pewnie będzie DLC z tą opcją za 15 zł :thumbsup:

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Wszystko przez ten piep.rzony reviving. Na Elite powinno z urzedu tego nie byc. Poza tym levele sa tak zaprojektowane ze w wielu miejscach mozna obejsc i po problemie. Grajac na Veteranie analizowalem levele i mowilem do siebie - tutaj nie ma miejsca, zeby sie na Elicie zaciac. Nosz cholera.

 

Trudno, takie czasy, wszystko po to, zeby ludzie w ogole konczyli gre i sie nie frustrowali.

 

Poza tym dasio musze to powiedziec, bo czytuje twoje posty ostatnio ale chyba nie grales w ta gre co wszyscy. Jakie Call of Duty? Wiem, ciezar sie zmienil (wszyscy uwazaja ze na lepsze) ale WTF? Dlugosc singla? Ok, ale reszta? Jak mozesz porownywac tak spartaczone AI przeciwnikow jak z CoDa to tego Helghastow? To po pierwsze. Potem, moze nie wszyscy na to zwrocili uwage, ale w kilku miejscach siedzialem schowany za kontenerem i unikalem tylko granatow i co jakis czas uzdrawialem Rico by po chwili (troche dluzszej chwili) sie okazalo ze sam wszystkich wycial. To mi od razu wskoczylo na plus. Powtorzylo sie to co w K2, czyli gracz nie jest w centrum uwagi i kompani nie biegaja tylko po to zeby byc jak w CoDzie. Sa non stop atakowani i zabijaja Higow jak najeci. AI zarowno kompanow jak i przeciwnikow to bardzo mocna strona Killzona.

 

Fakt, sa pomniejsze bledy, ale w grze z takim rozmachem to cos co w ogole nie powinno dziwic.

 

Ogolnie Killzone 3 w porownaniu do Killzone 2 z reka na sercu jest bigger, better, more badass with shorter storyline and fucked up ending.

Odnośnik do komentarza

Tylko w singlu ci zaliczy.

jak to ? Czyli by odblokowac na konsoli musze grac sam ? Z lekka bezsens.

 

Ktoś dał link do tego poradnika

http://www.ps3trophies.org/forum/killzone-3/95129-killzone-3-roadmap-trophy-guide.html

 

"As a reminder, you can NOT unlock this trophy by completing the Co-op Campaign, it must be in Single Player Campaign."

Odnośnik do komentarza

Voytec z całym szacunkiem napisałem o A.I kompanów do Higów nic nie mam, poza tym, że to są terminatory :thumbsup:

Ja patrzę na Killzone z tej perspektywy, z perspektywy gracza, który podniecał się jeszcze pierwszą częścią , która miała wypalić gałki oczne i roztopić PS2 ^_^

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Zupelnie nie rozumiem dlaczego tryb kooperacji jest dostepny tylko do grania na jednej konsoli z podzielonym ekranem. Czyzby planowali platny dodatek, ktory pozwoli grac w CooP'a online ? :D Minelo kilka dni od premiery, a oni juz zapowiedzieli drugi zestaw map do trybu multiplayer - widac, ze chca konkretnie zarobic na tej grze.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Dobra remont skończyłem, usiadłem na kanapie, otworzyłem piwo i odpaliłem kampanię w 3d od początku. Co mogę powiedzieć? Demko zrobiło na mnie większe wrażenie. Drugi level? Jedyne co mi zapadło w pamięci to niesamowicie wyglądające ogniki-serio, jakby miały wyjść z ekranu. Reszta ok, ale bez jakiegoś mega szału, mogło by być lepiej. Po tym doszedłem do dżungli-tutaj zaczęła się wizualna uczta z 3d w roli głównej. Źdźbła trawy po prostu robią niesamowite wrażenie-dosłownie wystają z ekranu, momentami miałem wrażenie,że to ja się między nimi skradam, powaga to nie wina alkoholu. Zaczęło się ok, teraz jest naprawdę świetnie, zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie ukonczylem cale Killzone 3. Jakie odczucia? Zaczne od tego co nie przypadlo mi do gustu: fabula mizerna, ale o tym wiedza wszyscy. Podobnie jest z tym, ze kilku amigos zalatwia cala sprawe z helghastami. Wstawki filmowe ok, ale czasem akcje, jakie odwalaja nasi bohaterowie wywoluja usmiech politowania, to jest dobre dla 10-latków, a nie dla mezczyzn, dla ktorych stworzona zostala ta gra. Poza tym grafika nie zawsze trzyma wysoki poziom, zdarzaja sie slabsze levele. I to by bylo na tyle jesli idzie o minusy. Na plus oczywiscie samo strzelanie, ktore jest mięsiste jak w zadnym innym FPS'ie, a gralem w niemal wszystkie topowe tytuly z tego gatunku! Kluczowe dla gry elementy zostaly dopiete na ostatni guzik: sterowanie, strzelanie, bronie, inteligencja przeciwnikow i animacja ich zgonow. Ponadto sama grafa ryje beret juz na poczatku, potem jest slabiej(misja w sniegu to wyjatek), zeby na koniec dopie*dolic z grubej rury, konkretnie to od walki z MAWRL gra nabiera mega rumienców, a ostatni level to geniusz! Jest roznorodnie, widowiskowo, mega grywalnie, a oto wlasnie chodzi. Czas gry - narzekacie, ale ja nie odczuwam niedosytu, jak dla mnie idealny. Kiedys tez byly krotkie gry, takiego Silent Hilla na PSX dalo sie ukonczyc w 2-3 godziny, jeno za pierwszym razem czas ten wydluzal sie 3-krotnie, przez zagadki nad ktorymi myslalo sie bez przerwy. A w KZ3 jest akcja!!!

 

Powtorze raz jeszcze - KZ3 stal sie podobny do Call of Duty, ale porownanie obu gier nie ma sensu, gdyz produkt Activision zwyczajnie mocno odstaje od produkcji Guerilla.

 

Multi jeszcze nie odpalalem. Na move nie gralem. W 3D nie widzialem :teehee: hehe

 

Dodam jeszcze tylko, iz watpie, aby Crysis 2 bylo ladniejsza gra niz KZ3...

 

Moja ocena single player - 8/10

Odnośnik do komentarza

Przyznam, że nie wiem co ludzie chcą od fabuły. Owszem nie jest to dzieło na oskara, ale bez przesady bardziej mnie to wciągnęło niż fabuła w jakimkolwiek CoD. Ba sama kampania wypada zdecydowanie lepiej niż w takim Halo Reach (a jestem fanem serii Halo). Ogólnie rzecz biorąc brakło jeszcze ze dwóch misji i byłoby gites w 100%.

Odnośnik do komentarza

bo niektorzy to chyba za duzo sobie naobiecywali i jak zawsze sie zawiedli...tak dziala hype

Ja sobie naobiecywałem sporo lecz nie po fabule. To uniwersum jest po prostu genialne i dla mnie to chyba najlepszy klimat w tej generacji. Uwielbiam ten brud i stal. Jednak zakonczenie mnie zawiodlo i nie mów Szymek - jest naciagane ;)

 

Jedyne moje zastrzeżenie do fabuły, to bezpłciowe zakończenie. Spoilerować nie będę, bo kto grał ten wie. Mogło by być nieco bardziej rozbudowane, żeby dać większe poczucie - że tak to nazwę - "spełnienia" :P

Zgadza sie :thumbsup:

 

bo uniwersum ma taki potencjał że dali by rade z tego zrobić film na oscara.

:good:

 

Ale ogolnie to i tak najlepszy zakup jak na razie w tym roku. Najladniej wygladajaca gra na konsole (tak Uncharted 2 zostal zrzucony z tronu i zobaczymy co pokaze C2 i Battlefield 3) a kolekcjonerki w steelbookach K2 i K3 obok siebie wygladaja fantastycznie :)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj przechodzilem jeszcze raz z kumplem i naprawde - jedyne do czego mozna sie przyczepic, to te slabe przerywniki miejscami, albo z kiepawym dzwiekiem, albo troche niedorobione wstawki.

 

Poza tym - rozbawila mnie jedna sytuacja:

"wejdzcie do skanera"

Skanuja i co ? - zeby sprawdzic, czy nie mamy zapalenia pluc ?

"mozecie przejsc"

Troche smieszne, nie ? :teehee:

 

Co nie zmienia faktu, ze na bank ta gra jest pod wieloma wzgledami lepsza niz dwojka ! Az mam chec przejsc ja 3 raz na poziomie Elite.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

E tam nie jest tak źle z tym scenariuszem , widać ewidentnie że linia fabularna jest pretekstem do rozpierduchy ale jakiej ! W kilku momentach aż czuć klimat niczym z filmów akcji lat-80 np. pierwszego Terminatora ( to uniwersum zawsze mi się ze Skynetem kojarzyło heh) czyli akcja a skrypt jest taki jaki powinien być - nie przeszkadza . Oglądaliście taką komedię Pół Serio i Gwiezdne Wony w wersji "ambitnej' hehe.Co prawda single jest krótki (5g na vet) ale naładowany energią i ma moim zdaniem większe "replaybility" niż poprzednia część

Edytowane przez dc1982
Odnośnik do komentarza

Na pewno się nie zawiedziesz , narzekacze znajdą się wszędzie heh . Jakiekolwiek rozwinięcie motywów ( prolog , poszczególne walki , sprzęt który używamy , oprawa a/v ) wymagało by spoilerów , mimo wszystko uważam że wciśnięcie tu jakiejś głębszej historii odwróciło by uwagę od tego co się liczy naprawdę ; bo uniwersum dla mnie rządzi i broni się same i tak

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...