Skocz do zawartości

Dragon Ball (także Z, GT i Super)


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie to tylko jedna para, no dwie może na stałe się połączyły - stary z jakaś wiedźma i dwaj kaioshinowie z buu sagi. Tyle, że nawet kaioshionowie się rozdzielili- i nie pamiętam niby jak to sie stało. Zresztą- małe to ma znaczenie. Fajnie, że się połączyli. Szkoda, że na 10 minut. I (pipi) szkoda, że Trunks rozyebał najsilniejszego z najsilniejszych bossów ever w sadze bedąc zaledwie ssj2:/

 

Kaoshinów rozdzielono z pomocą Smoczych Jaj.

 

A trunks nie ssj2 tylko false super sayain god super sayain 2 blue. Miecz miał to raz, dwa Zamasu był poobijany i osłabiony przez Vegito, trzy dostał moc od Yajirobe (i innych).

 

Super wydaje się ok, ale wystarczy wejść np. na kanał Immortal na yt, pooglądać najlepsze urywki z zetki, i od razu niechęć do nowej serii się wzmaga. Gdzie suspens, emocje, piękna kreska, animacje, kapitalny soundtrack? Tylko nowymi postaciami super nieco nadrabia (Beerus, Whis, Champa i Monaka), reszta w kategorii ,,da sie wyrzygać''

Edytowane przez musoil
Odnośnik do komentarza

 

W zasadzie to tylko jedna para, no dwie może na stałe się połączyły - stary z jakaś wiedźma i dwaj kaioshinowie z buu sagi. Tyle, że nawet kaioshionowie się rozdzielili- i nie pamiętam niby jak to sie stało. Zresztą- małe to ma znaczenie. Fajnie, że się połączyli. Szkoda, że na 10 minut. I (pipi) szkoda, że Trunks rozyebał najsilniejszego z najsilniejszych bossów ever w sadze bedąc zaledwie ssj2:/

 

Kaoshinów rozdzielono z pomocą Smoczych Jaj.

 

A trunks nie ssj2 tylko false super sayain god super sayain 2 blue. Miecz miał to raz, dwa Zamasu był poobijany i osłabiony przez Vegito, trzy dostał moc od Yajirobe (i innych).

 

Super wydaje się ok, ale wystarczy wejść np. na kanał Immortal na yt, pooglądać najlepsze urywki z zetki, i od razu niechęć do nowej serii się wzmaga. Gdzie suspens, emocje, piękna kreska, animacje, kapitalny soundtrack? Tylko nowymi postaciami super nieco nadrabia (Beerus, Whis, Champa i Monaka), reszta w kategorii ,,da sie wyrzygać''

 

Ty tak na powaznie?

Odnośnik do komentarza

Dobrze, to może ja coś pokażę. A mianowicie, jak buduje się hype związany z jakąś przemianą.

 

Przykład nr. 1

 

https://www.youtube.com/watch?v=5dBQDOllRiM

 

Podmiot Liryczny, aktywuje swoją najsilniejszą formę. Przeciwnik pokonał właściwy wszystkich wojowników, więc wiemy że SSJ3 to moment krytyczny. To albo nic. Znamy też jego ograniczenia i słabe strony, co jasno nakreśla nam dramaturgię sytuację. Jak nie teraz, to nigdy.

 

Przykład nr. 2

 

https://www.youtube.com/watch?v=tuNmqwXuBUs

 

Dwa podmioty liryczne, muszą przezwyciężyć wzajemną niechęć. Fuzja to ostatnia deska ratunku gdyż sytuacja jest dramatyczna (patrz wyżej). Fuzja może nie wyjść , a okres cool-downu wynosi godzinę. Sama fuzja trwa bardzo krótko więc buduje to presje czasu na bohaterach. Fuzja może się rozpaść, bohaterowie mogą zginąć. Zły może wygrać.

 

Przykład nr. 3

 

 

Dziecko przepowiedni uwalnia swój potencjał. Ostatni płomień nadziei eksploduje i pokonuje głównego złego którego ojciec polega w akcie heroizmu. O losach świata nie muszę przypominać.

 

 

Co robi Super ?

 

-No są zasady, ale one się zmieniają. Kwasy żołądkowe Buu rozpuściły fuzję (co ma sens, Buu jest demonem i rozpuścił fuzję 'Bogów')? Nah, godzina tylko.

 

-Dlaczego najsilniejsza postać w galaktyce nie zabiła Zamasu jednym kopnięciem? Też się dziwie

 

-Jak wygląda budowanie napięcia? "Masz nałoż kolczyka! - Nie! -Ale tylko na godzine! -OK 

 

-Pojawienie się największego motherfucker po tej stronie Wisconsin? Wskoczył na murek. WSKOCZYŁ. (pipi)A. NA. MUREK. Czy to jest (pipi)a Dragon Ball czy sequel do "jestem hardkorem" albo "Paweł Jumper"?

 

-A na końcu Trunks robi Genki Damę. Bo czemu (pipi)a nie

 

REEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

 Jeszcze bym dodał jedna mała rzecz która mnie wkoorwia. W np DBZ same przemiany niszczyły otoczenie,sypaly sie szyby trzęsienia ziemi etc A terazw DBS naparza sie taki zamasu z vegito blue czyli niszczatory wszechświata wysadzające galaktyke ziewnięciem i kurna po mega power ataku metrowe wgniecenie w ziemi albo jakiś wcześniej uszkodzony budynek sie wywali raz na kilka epów.  :yao:

Edytowane przez kudlaty88
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z trudem dotarlem do odcinkow z turnieju Champy i ta seria jak byla tak nadal jest ch.ujowa i zdecydowanie najgorsza ze wszystkich. Jedynie pod wgledem humoru jeszcze jakos się broni, a tak wszystko tu jest bez jajeczne i leniwe do granic możliwości.

Najgorsze ogladajac Super jest, ze tak naprawdę nic nie czuc, zadnych emocji, a nie mowic już o poczuciu jakiejkolwiek mocy.

 

Tak swoja droga ktoś sie orientuje, co musiałoby się stać, żeby odcinki były w takiej jakości wizualnej jak tutaj https://www.youtube.com/watch?v=2N35NrEPdOg?

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Tak swoja droga ktoś sie orientuje, co musiałoby się stać, żeby odcinki były w takiej jakości wizualnej jak tutaj https://www.youtube.com/watch?v=2N35NrEPdOg?

 

Odcinki musiałyby wychodzić chyba w miesięcznych odstępach, a nie w tygodniowych, jak teraz. Do tego budżet na animację musiałby być sporo większy. :)

 

Jeśli dotrwałeś do turnieju, to daj jeszcze szansę arcowi Future Trunksa - od 47 odcinka. Może nie jest jakiś oszołamiający, ale z całej stawki prezentuje się zdecydowanie najlepiej, a w wielu momentach wywołuje emocje podobne do tych z czasów Zetki.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

U mnie były 3 momenty. Kaioken, Vegeta okładający Blacka i Vegetto jak jedną ręką zniszczył atak Zamasu. Super już od jakiegoś czasu mniej lub bardziej, ale mi się podoba. Nie liczę na za wiele i ciesze się z tego co jest. Tylko tego krótkiego występu Vegetto ciągle nie mogę odżałować. :/

Edytowane przez agst
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

każdy pieprzy o kresce DBS, animacji itd...a w samym DBZ były takie momenty, że Vegeta miał zakola na pół metra i wodogłowie, a Goku w walce z Zamrażarką spuchł jak po ruskim koksie...
opanujcie się, idealnie nie było..

ostatnio dostaliśmy to:
giphy.gif

źle ? 
nie dość że naprawdę spoko, to wypadałoby się cieszyć, że coś jest po tylu latach ! 
DBS się poprawia
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zacząłem niedawno oglądać (jestem na 10 epie) i ku.rwa, jakie to słabe. Nie wiem, czy to tylko kwestia faktycznego poziomu anime, czy też po prostu to nie jest już dla mnie (starych serii DB byłem wręcz fanatykiem, no ale to było z 15 lat temu). Pomijam już kwestie techniczne (jeśli chodzi o kreskę, to do najgorszych odcinków DBZ i DBGT jest jeszcze daleko, za to dubbing mnie trochę irytuje, a muzyka jest jak dotąd nijaka), ale wszystko tu wydaje się jakieś sztuczne, bezjajeczne, postaci nie mają charyzmy, humor opiera się na "żartach" z jedzenia, z tego, że Chi-Chi krzyczy na Goku, a Vegeta jest obrażony na świat. Nie mówiąc już o zwykłych głupotach scenariusza, no ale tutaj nie ma się co pastwić. Z bólem kontynuuję oglądanie, ale jeden, dwa odcinki dziennie to raczej max. Ogólnie chu.jnia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Poniższa scena jest z jakiegoś dobrego wydania klasycznego DBZ, czy z DBZ Kai?

https://www.youtube.com/watch?v=w4dROKCYJS8

 

Ta animacja, muzyka, kreska, zachowanie bohaterów... To nie ma porównania do DBS, przez co wzięło mnie na nostalgię. Chętnie bym obejrzał jeszcze raz wszystko począwszy od klasycznego DB. Ale Kai to chyba unikać, nie?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...