Skocz do zawartości

Predator Cinematic Universe


Masorz

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem Prey i bardzo zadowolony jestem. Poprawny film z miejscami bardzo słabym CGI. Łowcy vs. Łowcy w lesie. Bardzo dobry pomysł z umiejscowieniem akcji w tych czasach i w tym miejscu. Seans bardzo przyjemny. Nic odkrywczego ale z szacunkiem do pierwowzoru i ogólnie do uniwersum. Takie mocne 7/10.

Przeczytałem tutaj na forumku kilka pozytywnych wypowiedzi o Predator 2. Pomyślałem sobie:

- kurde ja nic nie pamiętam z Predatora 2

No i go odświeżyłem dzięki Disney+ i matko :obama: ale zajebisty film. Takich się dzisiaj już nie robi. Predator vs. glina twardziel z pistoletem z lunetą vs. gangi w tym jacyś narko-porąbańcy szamani z Jamajki. I to jest JAKIEŚ! Dosadnie brutalny, ludzie giną, krew się leje. Ktoś miał pomysł i wyobraźnie. Trochę mi to przypomniało stare filmy z RoboCopem tam też było dosadnie, brutalnie i stylizowanie. Fajne te filmy kiedyś robili :frog:

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, Plugawy said:

 

No, ale Ripley nigdy nie cisnęła o to, że ona chce być jak Colonial Marines, po prostu robiła wszystko by przetrwać w pierwszej częsci i ochronić małą w drugiej części. To samo Sara w Terminatorze.

no, ale co jest nadzwyczajnego w lasce ktora chce byc wojowniczką? w Aliens tez miales Vasquez ktora chodzila z wyjebana spluwa i byla twardsza od 90% marines w tym filmie.

Odnośnik do komentarza

I też film był o tym że ją do garów zaganiali kopem na łeb, bo walka to jest dla facetów tylko? To jak gadanie z fanami pisu gdzie próbujesz im powiedzieć że wyciąganie awarii czajki w kontekście zatrucia odry to chamska propaganda, a ci wyskakują że przecież taka awaria była i co w tym złego że o tym mówią, a w ogole wiadomości zawsze były stronnicze i bez sensu sie tu doszukiwać propagandy. Ziew.

Odnośnik do komentarza

Postać Vasquez była bardziej spójna, tam wszystko pasowało do siebie. Patrzysz na Indiankę i widzisz tylko to, że ona chce być wojowniczką. Gdzie nauczyła się tak kłaść innych indiańców, sama zaciętość nie wystarczy, trenowała z własnym cieniem? I te magiczne sztuczki z psem. Mogli to lepiej przedstawić. Nie ma nic złego w tym, że chce polować itd, ale niech to ma ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza

dobrze, że to nie film o Jaonnie d'Arc, bo kto to widział że nastoletnia chłopka która w życiu nie trzymała miecza chcę zostać rycerzem i wyzwolić Francję spod okupacji anglików, w ogóle to nie ma rąk i nóg. Kto to widział baba rycerz.

 

Trop kobiety wojowniczki w typowo męskim środowisku istnieje w kulturze od setek lat, nie wszystko to lewicowa propaganda.

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Plugawy napisał:

 

No, ale Ripley nigdy nie cisnęła o to, że ona chce być jak Colonial Marines, po prostu robiła wszystko by przetrwać w pierwszej częsci i ochronić małą w drugiej części. To samo Sara w Terminatorze.

 

Jak zayebała popisówę za loaderem na statku colonialsów to mocno chciała im pokazac jajca. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, ASX napisał:

dobrze, że to nie film o Jaonnie d'Arc, bo kto to widział że nastoletnia chłopka która w życiu nie trzymała miecza chcę zostać rycerzem i wyzwolić Francję spod okupacji anglików, w ogóle to nie ma rąk i nóg. Kto to widział baba rycerz.

 

Trop kobiety wojowniczki w typowo męskim środowisku istnieje w kulturze od setek lat, nie wszystko to lewicowa propaganda.

 

A Mejm się pytał czemu robię podjazd o babie w poprzednich filmach. Tutaj niektórzy naprawde mają wielki ból dupy o silne babki. Może się ich boją?

Odnośnik do komentarza

Z tym trafianiem w punkt to mielibyscie problemy nawet na paraolimpiadzie.

 

Nikt nie mowi, ze baba wojowniczka zle, tylko, ze jej cala postac jest zbudowana wokol dazenia do tego. Przez co jej historia staje sie nudna, bo caly film musi udowadniac, ze jednak potrafi (mimo, ze tak de facto nikt z plemienia kategorycznie jej tego nie zabrania, a moze chociaz powinna dostac opier.dol ze urwala sie z kopania burakow). O Vasquez po 3 scenach mozna powiedziec wiecej. Sarah w pierwszej czesci byla niezdarna kelnerka, Ripley po prostu byla porucznikiem i juz, nikt tego nie podwazal, ale nie walczyla przez caly film z meska zaloga o to zeby moc pojsc z nimi na powierzchnie.

 

Jak ktos nie widzi roznicy miedzy tymi postaciami, to albo ma 12 lat, albo nie ma juz argumentow na obrone tego przecietnego akcyjniaka, wiec pisze jakies glupoty o seksizmie i prawactwie.

 

Joanna d'arc xD Joanna d'Arc to sie nadaje to tematu czy baby sa glupie a nie do porownywania z Vasquez czy kiezniczka Leia.

  • Plusik 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dobra Mejm, bo może źle odbieram to co chcesz powiedzieć.

 

To że Prey ma mocny vibe feministyczny, tak samo jak Aliens (w nawiązaniu do tego filmiku z YT) nie podlega dyskusji. A to chyba próbujesz mi udowodnić właśnie wklejając ten film. Tak jakbym nie widział tych zabiegów i pisał że ich nie ma. Natomiast widzę to że ktoś miał taką wizję, tak rozpisał scenariusz i tak to zrobił reżyser. Inny scenariusz będzie zakładał ociekających teściem super mężczyzn a inny jeszcze przedstawi grupe dzieciaków jako super lek na zło całego świata. Nie rozumiem jednak czemu Wam tak to przeszkadza w filmie rozrywkowym, który już z założenia (obcy najeźdźca) jest mocno umowny. A zawsze największe emocje wywołują mocne babki które starają się przewodzić, rządzić i dzielić. Odnoszę wrażenie że jeśli film nie jest stereotypowy to jest zły. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, LiŚciu napisał:

Dobra Mejm, bo może źle odbieram to co chcesz powiedzieć.

 

To że Prey ma mocny vibe feministyczny, tak samo jak Aliens (w nawiązaniu do tego filmiku z YT) nie podlega dyskusji. 

 

To już jakiś progres, na górze poprzedniej strony było zaprzeczanie temu faktowi i ogólne ździwienie że można sie w ogóle tego doszukiwać. Przecież jak komuś się nie podoba na siłę wciskanie problemów pierwszego świata z roku 2022 do filmu dziejącym się trzysta lat temu, to taki ktoś na pewno jest prawakiem, po prostu nienawidzi kobiet i na pewno nigdy nie widział filmu z kobiecą bohaterką na pierwszym planie. Idziemy w dobrym kierunku.

Edytowane przez Observer
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...